Судове рішення #9567073

Справа № 22-ц-6218/2009 рік.                                  Головуючий 1 інст.: - Короткій І.П.  Категорія: сімейні.                                                       Суддя - доповідач: - Кокоша В. В.

 

             

                                                             

                                                  Р І Ш Е Н Н Я

                                      І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

 

           16 грудня 2009 року.  Судова колегія судової палати з цивільних справ апеляційного суду Харківської області в складі:

                    головуючого - судді:  - Коростійової В.І.,

                    суддів: - Ситнік О.М.,  Кокоші В.В.,

                    при секретарі: - Остапович Л.С.,

         розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові апеляційну скаргу ОСОБА_6 на рішення Московського районного суду м. Харкова від 26 жовтня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_7 до ОСОБА_6, 3 - особи: виконавчий комітет Комінтернівської районної в м. Харкові ради, Комінтернівський  відділ реєстрації актів цивільного стану № 3 Харківського міського управління юстиції - про зміну призвіща дитини,

                                                       в с т а н о в и л а :

         У березні 2009 року ОСОБА_7 звергнулася в суд із вказаним позовом.

         В обґрунтування своїх вимог зазначала, що з липня 2004 року по серпень 2006 року вона перебувала у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_6

         Від сумісного проживання у них ІНФОРМАЦІЯ_1 року народився син - ОСОБА_1.

          28 серпня 2006 року вона і відповідач розірвали шлюб між собою, а у березні 2008 року вона змінила своє прізвище з ОСОБА_7 на ОСОБА_7.    

         Після розірвання шлюбу їх малолітній син мешкає з нею та перебуває на її утриманні.    

         Відповідач ОСОБА_6 не приймає участі у вихованні та утриманні дитини, а також заперечує щодо зміни прізвища сина з ОСОБА_7 на ОСОБА_7.

         Різниця між її прізвищем та прізвищем сина, травмує психіку малолітньої дитини.

         Посилаючись на вказані обставини та ст. ст. 145,  148 СК України, ОСОБА_7 просила суд змінити прізвище ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 з ОСОБА_1 на ОСОБА_7, та внести відповідні зміни до актового запису про його народження № 236 від 21 січня 2005 року, зареєстрованого міським відділом реєстрації актів цивільного стану № 3 Харківського обласного управління юстиції.

         Відповідач ОСОБА_6 позов не визнав.

         При цьому посилався на те, що він приймає участь у вихованні та утриманні сина, а тому не вбачає жодних підстав для зміни прізвища дитини.

         Представники 3-х осіб в судове засідання не з’явилися.

         Рішенням Московського районного суду м. Харкова від 26 жовтня 2009 року  позов задоволено.

         Змінено прізвище ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 з ОСОБА_1 на ОСОБА_7 та внесено відповідні зміни до актового запису  про народження  дитини  №236 від 21 січня 2005 року, зареєстрованого міським відділом реєстрації актів цивільного стану № 3 Харківського обласного управління юстиції.

         В апеляційній скарзі ОСОБА_6, посилаючись на порушення судом норм матеріального і процесуального права, просить скасувати рішення суду та ухвалити нове рішення, яким відмовити позивачці  у задоволенні позову.

         Апеляційна скарга підлягає задоволенню, а рішення суду першої інстанції скасуванню з підстав, передбачених п. п. 3, 4 ст. 309 ЦПК України, з ухваленням нового рішення про відмову у задоволенні позову.

        Задовольняючи позов, суд виходив з того, що відповідач мешкає окремо від дитини та не приймає участі у її вихованні.

         Проте погодитися з таким висновком суду не можна, оскільки він дійшов його з порушенням норм матеріального і процесуального права.

         Згідно ч. 5 ст. 148 СК України у разі заперечення одним із батьків щодо зміни прізвища дитини спір між ними щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов’язків щодо дитини, а також інші обставини, які засвідчують відповідність зміни прізвища інтересам дитини.

         З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_7, ОСОБА_6 з липня 2004 року по серпень 2006 року перебувала у зареєстрованому шлюбі .

         Від сумісного проживання у них ІНФОРМАЦІЯ_1 року народився син - ОСОБА_1.

        28 серпня 2006 року шлюб між подружжям розірвано за рішенням суду.

        Після розірвання шлюбу ОСОБА_6 Данііл став мешкати за місцем проживання  його матері.  

        У березні 2008 року позивачка змінила своє прізвище з ОСОБА_7 на ОСОБА_7.

        Судовою колегією встановлено, що  з вересня 2006 року по січень 2008 року, а також з листопада 2008 року по січень 2009 року ОСОБА_6 приймав участь у вихованні малолітнього сина та періодично надавав позивачці матеріальну допомогу на  його утримання .

         Вказані обставини не спростовувала в суді апеляційної інстанції  ОСОБА_7 та вони стверджуються довідкою - характеристикою, виданою завідуючою КЗ «Дошкільний навчальний заклад (ясла-сад) № 348» м. Харкова  12 квітня 2009 року, який відвідує малолітній  ОСОБА_1

         У 2008 році між колишнім подружжям виник спір щодо порядку участі  ОСОБА_6 у вихованні сина.

         З приводу цього у грудні 2008 року ОСОБА_7 звернулася до опікунської ради Комінтернівської районної у м. Харкові ради з заявою про визначення порядку участі відповідача у вихованні дитини.

          Згідно висновку опікунської ради Комінтернівської районної у м. Харкові ради від 13 січня 2009 року,   ОСОБА_6 встановлено час для участі у вихованні малолітнього сина ОСОБА_1  щонеділі  у середу з 17 до 19 години, та в суботу з 9 до 18 години.

          Із пояснень ОСОБА_7 наданих в суді апеляційної інстанції вбачається, що у січні 2009 року ОСОБА_6 надавав добровільно їй кошти на утримання дитини, однак  в подальшому матеріально його не підтримував.

          В той же час, вона не бажає звертатися в суд з позовом про стягнення з ОСОБА_6 аліментів на її користь на утримання дитини, оскільки може  матеріально самостійно утримувати  малолітнього сина.

         Доказів того, що ОСОБА_1 зазнає психічного тиску з боку однолітків та інших осіб щодо його прізвища, матеріали справи не містять.

         Не надані такі докази ОСОБА_7 і в судовому засіданні апеляційної інстанції.

          За таких обставин, судова колегія визнає, що  правові підстави для зміни  прізвища ОСОБА_1 на прізвище ОСОБА_7 відсутні.

          З огляду на це, судова колегія вважає за необхідне скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити позивачці у задоволенні позову.

           Керуючись   ст. ст. 303, 304, п. 2 ч. 1 ст. 307, п. п. 3, 4 ст. 309, ст. 313, п. 2 ст. 314, ст. с. 316, 317, 319  ЦПК України, судова колегія,

                                                  в и р і ш и л а  :

Апеляційну  скаргу ОСОБА_6 - задовольнити.

Рішення Московського районного суду м. Харкова від 26 жовтня 2009 року скасувати.

          У задоволенні позову ОСОБА_7 до ОСОБА_6, 3 - особи: виконавчий комітет Комінтернівської районної в м. Харкові ради, Комінтернівський відділ реєстрації актів цивільного стану №3 Харківського міського управління юстиції про зміну прізвища ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 з ОСОБА_1 на ОСОБА_7, та внесення змін до актового запису про його народження №236 від 21 січня 2005 року, зареєстрованого міським відділом реєстрації актів цивільного стану №3 Харківського обласного управління юстиції - відмовити.  

Рішення суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту його проголошення і може бути оскаржене в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання ним законної сили.

 Головуючий:

Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація