- Відповідач (Боржник): Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області
- Позивач (Заявник): Горайчук Юрій Васильович
- Заявник про роз'яснення рішення: Горайчук Юрій Васильович
- Заявник у порядку виконання судового рішення: Горайчук Юрій Васильович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
27 липня 2021 року ЛуцькСправа № 140/7478/21
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Смокович В.І., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправною бездіяльності щодо ненарахування та невиплати із 19 січня 2021 року підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає у зоні гарантованого добровільного відселення, у розмірі, визначеному статтею 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»; зобов`язати відповідача здійснити із 19 січня 2021 року нарахування та виплату підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає у зоні гарантованого добровільного відселення у розмірі визначеному статтею 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі двох мінімальних заробітних плат (згідно із законом про Державний бюджет України на відповідний рік).
Згідно із пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 161 КАС України та містить такі недоліки.
Частиною третьою статті 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до Закону.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” від 15 грудня 2020 року №1082-IX установлено у 2021 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 01 січня 2021 року становить 2270,00 грн.
Як слідує із тексту позовної заяви, позивачем заявлено пов`язані позовні вимоги немайнового характеру. Відтак, за подання даного позову необхідно сплатити судовий збір у сумі 908,00 грн (0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
До матеріалів позовної заяви позивач надав клопотання про відстрочення сплати судового збору, яке мотивоване тим, що він перебуває у вкрай скрутному матеріальному становищі, ніде не працює, є пенсіонером та без відстрочення сплати судового збору не може скористатися своїм конституційним правом на судовий захист.
З наведених підстав керуючись статтею 133 КАС України статтею 8 Закону України «Про судовий збір», просить відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі.
Відповідно до частини першої статті 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Як передбачено частиною першою статті 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Відтак, приписами вказаної статті встановлений виключний перелік умов, за яким позивачу може бути відстрочено чи розстрочено сплату судового збору, зменшено або звільнено від його сплати. Єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони. При цьому саме на позивача покладається обов`язок довести обставини неможливості сплати судового збору. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи та подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Позивач, на підтвердження свого майнового стану, надав довідку Головного управління Пенсійного фонду у Волинській області про доходи №7562225413150514, яка містить інформацію про отримання позивачем пенсії за період з січня по червень 2021 року, а не розмір річного доходу позивача за попередній календарний рік
Таким чином, посилаючись на незадовільний майновий стан, позивач не надав суду письмових доказів на підтвердження того, що розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру його річного доходу за попередній календарний рік.
Крім того, покликаючись на підпункт «г» пункту 2 частини першої статті 8 Закону України «Про судовий збір» як на підставу відстрочення сплати судового збору, позивач не подав відповідних доказів на підтвердження того, що є членом малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї.
До матеріалів справи не надано інших документів, які підтверджують підстави для відстрочення сплати судового збору відповідно до Закону України «Про судовий збір».
Крім того, нормою статті 133 КАС України передбачено право суду, а не обов`язок вчиняти певні дії щодо відстрочення сплати судового збору.
Відтак, позивачу слід сплатити судовий збір у сумі 908,00 грн (дев`ятсот вісім гривень 00 копійок) та надати до суду оригінал відповідного розрахункового документу (квитанції, платіжного доручення тощо) або докази звільнення від сплати судового збору відповідно до Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до частин першої та другої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам частини третьої статті 161 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу у зазначений строк необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом подання до суду доказів сплати судового збору у сумі 908,00 грн (дев`ятсот вісім гривень 00 копійок) або доказів звільнення від сплати судового збору відповідно до Закону України «Про судовий збір».
Перерахування судового збору необхідно здійснювати за наступними реквізитами:
Отримувач коштів ГУК у Волин.обл/м.Луцьк/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38009371
Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA248999980313101206084003550
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Волинський окружний адміністративний суд.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк позовна заява і додані до неї документи будуть повернуті позивачу без розгляду.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя В.І.Смокович
- Номер: П/140/7498/21
- Опис: про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 140/7478/21
- Суд: Волинський окружний адміністративний суд
- Суддя: Смокович Віра Іванівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.07.2021
- Дата етапу: 22.07.2021
- Номер:
- Опис: про роз'яснення судового рішення
- Тип справи: Матеріали справи
- Номер справи: 140/7478/21
- Суд: Волинський окружний адміністративний суд
- Суддя: Смокович Віра Іванівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.11.2022
- Дата етапу: 14.11.2022
- Номер:
- Опис: про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії
- Тип справи: У порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 140/7478/21
- Суд: Волинський окружний адміністративний суд
- Суддя: Смокович Віра Іванівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.07.2023
- Дата етапу: 24.07.2023
- Номер:
- Опис: про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії
- Тип справи: У порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 140/7478/21
- Суд: Волинський окружний адміністративний суд
- Суддя: Смокович Віра Іванівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.07.2023
- Дата етапу: 04.08.2023
- Номер:
- Опис: про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії
- Тип справи: У порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 140/7478/21
- Суд: Волинський окружний адміністративний суд
- Суддя: Смокович Віра Іванівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.07.2023
- Дата етапу: 24.07.2023
- Номер:
- Опис: про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії
- Тип справи: У порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 140/7478/21
- Суд: Волинський окружний адміністративний суд
- Суддя: Смокович Віра Іванівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.07.2023
- Дата етапу: 24.07.2023
- Номер:
- Опис: про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії
- Тип справи: У порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 140/7478/21
- Суд: Волинський окружний адміністративний суд
- Суддя: Смокович Віра Іванівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.07.2023
- Дата етапу: 04.08.2023
- Номер:
- Опис: про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії
- Тип справи: У порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 140/7478/21
- Суд: Волинський окружний адміністративний суд
- Суддя: Смокович Віра Іванівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.07.2023
- Дата етапу: 04.08.2023
- Номер:
- Опис: про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії
- Тип справи: У порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 140/7478/21
- Суд: Волинський окружний адміністративний суд
- Суддя: Смокович Віра Іванівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.07.2023
- Дата етапу: 04.08.2023
- Номер: П/140/7498/21
- Опис: про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 140/7478/21
- Суд: Волинський окружний адміністративний суд
- Суддя: Смокович Віра Іванівна
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.07.2021
- Дата етапу: 02.11.2022