Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #95704023


Справа № 646/4791/21

№ провадження 2/646/2053/2021


У х в а л а

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про залишення позовної заяви без руху

27.07.2021                                 м. Харків

Суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова Проценко А.М., розглянувши позовну заяву  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення порядку користування житловим будинком,

встановив:

Позивач звернулася до суду з вищевказаною позовною заявою, де просить задовольнити такі вимоги: припинити право спільної часткової власності ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на житловий будинок загальною площею 182,9 кв. м., житловою площею 97,6 кв. м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ; виділити ОСОБА_1 в натурі як самостійний об`єкт права власності належну їй частку в житловому будинку загальною площею 182,9 кв. м., житловою площею 97,6 кв. м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , наступне майно: прим. №2-3, №2-5 у житловому будинку літ. «А-1», житлових прибулов літ «А-1», літ. «А2-1», ганку літ. «А3», гаража літ. «Г», вбиральні «К», воріт з хвірткою №17, паркана №18, 17/100 часток паркана № НОМЕР_1 , усього по домоволодінню виділити майна загальною вартістю 742351,00 грн., що складає 70/100 частини та знаходиться у її фактичного користуванні.

Суддя вважає, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки вона подана з порушенням вимог ст. 177 ЦПК України.

Частиною 4 статті 177 ЦПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Так, позивач у позовній заяві заявив одну немайнову та одну майнову вимогу.

Відповідно до пп. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання фізичною особою до суду позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, тобто 908,00 грн.

Відповідно до пп. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону «Про судовий збір» за подання позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, сплачується судовий збір у розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

До матеріалів цивільної справи додано довідку, яка дозволяє встановити вартість нерухомого майно, частку в праві власності на яке просить збільшити позивач. До позовної заяви позивачем не додано документ, що підтверджує сплату судового збору, що є порушенням ч. 4 ст. 177 ЦПК України.

Суд не погоджується з твердженням позивача про відсутність підстав сплати судового збору з цієї вимоги, оскільки вимога про виділення частки в натурі розцінюється судом як позовна вимога майнового характеру, оскільки при цьому збільшується її розмір, виходячи зі змісту позовної заяви.

Так, відповідно до довідки №06042021/1 від 06.04.2021 вартість житлового будинку складає 1 065 392 грн. Судом проведено розрахунки, згідно з якими позивачу слід сплатити судовий збір у сумі 3409 грн. 00 коп., тобто 1 % від різниці між часткою, яка належить позивачу на праві спільної часткової власності (38/100), та часткою, яку вона просить виділити в натурі (70/100), припинивши спільну часткову власність.

Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір у сумі 4317 грн. 00 коп. (908 грн. + 3409 грн.) та надати докази такої сплати.

Згідно з ч. 1 та ч. 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, відповідно до ст. 185 ЦПК України позовна заява підлягає залишенню без руху з зазначенням недоліків заяви та наданням строку для їх усунення.

Керуючись ст.  177185 ЦПК України, суддя

постановив:

Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність виправлення зазначених недоліків позову протягом 5 (п`яти) днів з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.

Роз`яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків, зазначених в ухвалі суду, у встановлений судом строк, позов буде вважатися неподаним та буде повернутий позивачу.

Копію ухвали надіслати позивачеві.

Ухвала може бути оскаржена в частині визначення розміру судових витрат протягом п`ятнадцяти днів з моменту отримання копії ухвали шляхом подання апеляційної скарги.


Суддя                                                                       А.М. Проценко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація