Судове рішення #9577526

                                                                                               

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а-266/1908-2010 рік

06 травня 2010 року                                                                                 Козівський районний суд

                                                                                                                    Тернопільської області

в складі:    головуючого судді        Вирста М.М.

            при секретарі                                  Фещак Г.М.

            з участю позивача                          ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління ДАІ при УМВСУ в Тернопільській області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення серії ВО № 079353 від 25 лютого 2010 року,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду із адміністративним позовом до Управління ДАІ при УМВСУ в Тернопільській області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення серії ВО № 079353 від 25 лютого 2010 року, посилаючись на те, що в квітні 2010 року отримав із відділу Державної виконавчої служби Козівського районного управління юстиції постанову про відкриття виконавчого провадження від 13 квітня 2010 року, згідно якої позивачу було надано термін до 20 квітня 2010 року добровільно сплатити штраф у розмірі 1000 грн. Позивач звернувся до відділу Державної виконавчої служби Козівського районного управління юстиції із роз’ясненнями і йому було повідомлено, що виконавче провадження було відкрите на підставі постанови в справі про адміністративне правопорушення серії ВО № 079353 від 25 лютого 2010 року. На прохання позивача державним виконавцем було надано для ознайомлення копію постанови в справі про адміністративне правопорушення про накладення адміністративного стягнення в розмірі 500 грн.

Згідно даної постанови позивача було визнано винним у тому, що 25 лютого 2010 року о 17 год. 15 хв. керуючи автомобілем ВАЗ 21073 д.н.з НОМЕР_1 в м. Тернополі по вул. Живова проїхав регульоване перехрестя на заборонений сигнал світлофора (жовтий), чим порушив вимоги п. 8.7.3 ПДР України., тим самим, на думку інспектора, скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 122 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 500 грн.

Позивач із постановою про накладення адміністративного стягнення не згідний, вважає її незаконною, необґрунтованою, такою що не відповідає нормам КУпАП, та просить скасувати постанову в справі про адміністративне правопорушення серії ВО № 079353 від 25 лютого 2010 року, про накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу  в розмірі 500 гривень, а провадження по справі закрити.

Оскільки про існування постанови про накладення адміністративного стягнення позивачу не було відомо, а про неї дізнався лише 16 квітня 2010 року, коли отримав постанову із ДВС Козівського районного управління юстиції, тому просить поновити строк на оскарження вказаної постанови.

В судовому засіданні ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав та пояснив,  що 25 лютого 2010 року керував своїм автомобілем у м. Тернополі, по вул. Живова, проїжджав регульоване перехрестя на миготливий зелений сигнал світлофора, і коли майже завершував маневр загорілося жовте світло світлофора. Тому позивач згідно п. 8.11 ПДР України продовжив рух транспортним засобом, щоб не створити своїм екстреним гальмуванням небезпеки для дорожнього руху.

Згідно п. 8.11 ПДР України водіям, які в разі ввімкнення жовтого сигналу світлофору не можуть зупинити транспортний засіб у місці передбаченому п. 8.10 ПДР України, не вдаючись до екстреного гальмування, дозволяється рухатися далі за умови забезпечення безпеки дорожнього руху.

В судове засідання представник відповідача не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку.

Суд заслухавши покази позивача ОСОБА_1, перевіривши законність та обґрунтованість винесеної постанови, вважає, що позов підлягає задоволенню, винесену постанову слід  скасувати, а справу провадженням закрити.

Судом встановлено такі факти та відповідні їм правовідносини.

В судовому засіданні встановлено, що 25 лютого 2010 року інспектором ДПС молодшим сержантом міліції Шелетин В.І. винесено постанову в справі про адміністративне правопорушення  серії ВО № 079353 від 25 лютого 2010 року, згідно якої ОСОБА_1 було визнано винним у тому, що 25 лютого 2010 року о 17 год. 15 хв. керуючи автомобілем ВАЗ 21073 д.н.з НОМЕР_1 в м. Тернополі по вул. Живова проїхав регульоване перехрестя на заборонений сигнал світлофора (жовтий), чим порушив вимоги п. 8.7.3 ПДР України., тим самим, на думку інспектора, скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 122 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 500 грн.

Оскільки позивач про існування постанови дізнався лише 16 квітня 2010 року, коли отримав із відділу Державної виконавчої служби Козівського районного управління юстиції постанову про відкриття виконавчого провадження від 13 квітня 2010 року, тому суд вважає, що позивачу слід поновити строк оскарження постанови.

Згідно із ст. 254 КУпАП  про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженою на те посадовою особою або  представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.  Протокол про адміністративне правопорушення  у разі його оформлення складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягується до адміністративної відповідальності. Як вбачається із матеріалів справи та із пояснення позивача протокол про вчинення адміністративного правопорушення йому під розписку не вручався.

Виносячи одночасно з протоколом постанову в справі про адміністративне правопорушення інспектор ДПС порушив право позивача ОСОБА_1, передбачене ч. 1 ст. 268 КУпАП, яка передбачає, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання, а також при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, що в даній ситуації при складанні одночасно протоколу та винесення постанови інспектором ДПС було неможливим і є порушенням процесуальних норм.

Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи.

На підставі вищенаведеного, суд вважає, що при винесенні постанови інспектором ДПС молодшим сержантом міліції Шелетин В.І. порушено процесуальні норми, а тому постанову серії ВО № 079353 від 25 лютого 2010 року в справі про вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 та накладенням на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 500 гривень слід скасувати, а справу провадженням закрити.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 160, 161, 163 КАС України, ст. ст.  9, 33, 34, 35, 245, 247, 291, 292, 293, 294 КУпАП, суд,-

П О С Т А Н О В И В :

               Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління ДАІ при УМВСУ в Тернопільській області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення серії ВО № 079353 від 25 лютого 2010 року – задоволити.

  Скасувати постанову інспектора ДПС молодшого сержанта міліції Шелетин В.І. серії ВО № 079353 в справі про адміністративне правопорушення від 25 лютого 2010 року про накладення на  ОСОБА_1 адміністративного стягнення за ч. 2 ст. 122 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 500 гривень.

Справу провадженням закрити.

Постанова може бути оскаржена  в апеляційному порядку до Львівського адміністративного апеляційного суду шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

                                               

                                     Головуючий:                      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація