Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #95780905

Справа № 158/1778/21

Номер провадження 2-о/167/53/21



У Х В А Л А


       02 серпня 2021 року               місто Рожище


Суддя Рожищенського районного суду Волинської області Н.В. Шептицька, розглянувши заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Орган опіки і пікування – Ківерцівська міська рада Волинської області, про визнання фізичної особи – ОСОБА_2 недієздатною, втановлення опіки і призначення опікуна,


в с т а н о в и в:


01 липня 2021 року ОСОБА_3 звернувся у Ківерцівський районний суд Волинської області зі заявою про визнання фізичною особи недієздатною, втановлення опіки і призначення опікуна.

Розпорядженням Голови Ківерцівського районного суду Волинської області В.В. Корецької від 02.07.2021 року, у зв`язку з неможливістю утворити склад суду для розгляду справи у зв`язку з неможливістю призначення присяжних на справу, в порядку статті 31 ЦПК України, цивільна справа за заявою ОСОБА_4 передана на розгляд Рожищенському районному суду Волинської області і надійшла в Рожищенський районний суд 12.07.2021 року.

Ухвалою судді Рожищенського районного суду Волинської області від 14.07.2021 року заява прийнята до розгляду, відкрито провадження, залучено до участі у справі, як заінтересовану особу: ОСОБА_2 ; постановлено справу розглядати у відкритому судовому засіданні колегією у складі одного судді і двох присяжних; судове засідання призначено на 02.08.2021 року.

Протоколом автоматичного визначення присяжних від 12.07.2021 року визначено присяжних: М.М. Максимюка та Н.В. Марценюк. Присяжна Н.В. Марценюк, у судове засідання не з`явилася, хоча була вчасно і належним чином запрошена як присяжна для розгляду даної справи 02.08.2021 року в приміщенні Рожищенського районного суду Волинської області (ас 33).

Частиною 4 статті 293 ЦПК України визначено, що порядок розгляду справ про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи проводиться судом у складі одного судді і двох присяжних.

Відповідно до вимог статті 6 Конвенції про захист прав людини та основних свобод справи про цивільні права та обов`язки осіб, мають бути розглянуті у суді впродовж розумного строку.

Ця вимога спрямована на швидкий захист судом порушених прав особи, оскільки будь-яке зволікання може негативно відобразитися на правах, які підлягають захисту. А відсутність своєчасного судового захисту може призводити до ситуацій, коли наступні дії суду вже не матимуть значення для особи та її прав.

Розумним, зокрема, вважається строк, що є об`єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту.

Відповідно до статті 63 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», присяжним є особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

Присяжний користується правами та обов`язками, передбаченими для суддів, зокрема зобов`язаний справедливо, безсторонньо та своєчасно розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства, дотримуватися правил суддівської етики, у тому числі виявляти та підтримувати високі стандарти поведінки у будь-якій діяльності з метою укріплення суспільної довіри до суду, забезпечення впевненості суспільства в чесності та непідкупності суддів; виявляти повагу до учасників процесу.

Відтак, присяжний зобов`язаний вчасно з`явитися на запрошення суду для участі в судовому засіданні.

Неприбуття в судове засідання без поважних причин вважається неповагою до суду.

Згідно пунктів 1, 4 частини 2 статті 66 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», голова суду також увільняє від виконання обов`язків присяжного: особу, яка перебуває у відпустці у зв`язку з вагітністю та пологами, у відпустці по догляду за дитиною, а також особу, яка має дітей дошкільного чи молодшого шкільного віку або утримує дітей-інвалідів або членів сім`ї похилого віку;  іншу особу, якщо голова суду визнає поважними причини, на які вона посилається.

Встановлено, що присяжна ОСОБА_5 виїхала у Республіку Польща на заробітки.

Враховуючи вищенаведене у сукупності, з метою дотримання розумних строків розгляду справи і захисту права заявниці на доступ до справедливого суду, доходжу висновку про необхідність заміни присяжної ОСОБА_5 по даній цивільній справі, шляхом повторного автоматичного визначення присяжних у складі суду.

Керуючись статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, статтями 4, 5, 293, 299 ЦПК України, статтями 63-68 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», суддя


п о с т а н о в и в:


У справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Орган опіки і пікування – Ківерцівська міська рада Волинської області, про визнання фізичної особи – ОСОБА_2 недієздатною, втановлення опіки і призначення опікуна, - визнати необхідним замінити визначеного автоматизованою системою присяжну ОСОБА_6 та здійснити автоматичне визначення інших присяжних.

Передати цивільну справу № 158/1778/21 для здійснення за допомогою автоматизованої системи добору присяжних для запрошення до участі у здійсненні правосуддя, відповідно до вимог статті 14 ЦПК України та частини 2 статті 67 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Ухвала оскарженню не підлягає.


Дата складення повного тексту ухвали 02.08.2021 року.


Суддя Рожищенського районного суду

Волинської області Н.В. Шептицька





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація