Судове рішення #95788049

Справа №463/8178/21

Провадження №1-кс/463/4726/21



У Х В А Л А

29 липня 2021 року Личаківський районний суд м. Львова


Cлідчий суддя - Рудаков Д. І.

з участю секретаря судового засідання - Ліпчанської А.В.


розглянувши скаргу адвоката Мензака Юлія Юлійовича в інтересах ОСОБА_1 на бездіяльність уповноважених осіб Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові щодо невнесення відомостей у Єдиний реєстр досудових розслідувань, -


в с т а н о в и в :


до слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова надійшла скарга адвоката Мензака Ю.Ю. в інтересах ОСОБА_1 на бездіяльність посадових осіб Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові, щодо невнесення відомостей у Єдиний реєстр досудових розслідувань за заявою від 03.07.2021 року.

Скаргу обґрунтовує тим, що 03.07.2021 року ОСОБА_1 звернувся до Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові про вчинення кримінального правопорушення. Станом на день подання скарги відомості до ЄРДР не внесені. Таку бездіяльність вважає незаконною, а тому просить скаргу задоволити.

В судове засідання представник скаржника - адвокат Мензак Ю.Ю. не з`явився, просив розгляд проводити у їх відсутності про що подав відповідну заяву.

Представник суб`єкта оскарження - Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові, в судове засідання не з`явився, заперечення не подав.

У зв`язку із наведеним, враховуючи скорочені процесуальні строки для розгляду скарги, вважаю за можливе розглянути скаргу у відсутності суб`єкта оскарження на підставі наявних доказів.

Дослідивши матеріали скарги, приходжу до наступного висновку.

Згідно з п.1 ч.1 ст.303 КПК України бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення може бути оскаржена заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування.

Із матеріалів скарги вбачається, що 03.07.2021 року ОСОБА_1 звернувся до Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові, із заявою від 03.07.2021 року про вчинення кримінального правопорушення.

Як вбачається із матеріалів скарги, станом на момент подачі такої до суду, відомості про вчинення кримінальних правопорушень до Єдиного реєстру досудового розслідування внесені не були, протилежного Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові не доведено.

Відповідно до вимог ч.1 ст.214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.

У відповідності до п.п.1 Розділу 3 Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань визначено, що унесення відомостей до Реєстру здійснюється з дотриманням строків, визначених КПК України та цим Положенням, а саме: заяву, повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення - у термін, визначений частиною першою статті 214 КПК України.

Окрім того, відповідно до положень ч.2 ст.8 Закону України «Про Державне бюро розслідувань», усі отримані із заяв і повідомлень, а також виявлені з інших джерел відомості про обставини, що можуть свідчити про вчинення злочину, вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань у порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України.

З врахуванням встановлених у судовому засіданні обставин, вважаю, що така бездіяльність щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань є незаконною, оскільки виходячи із аналізу положень ст. 214 КПК України, після отримання заяви про вчинене кримінальне правопорушення, у якій достатньо міститься даних про можливе скоєння злочину, слідчий зобов`язаний не пізніше 24 годин внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

А тому скаргу слід задоволити.

Керуючись вимогами ст.ст.214, 217, 303, 306, 307, 372 КПК України, -


у х в а л и в :


скаргу задоволити.

Зобов`язати уповноважену посадову особу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань на підставі заяви ОСОБА_1 від 03 липня 2021 року про вчинення кримінального правопорушення та розпочати з приводу даних обставин досудове розслідування.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її оголошення.

Повний текст ухвали складено 29 липня 2021 року.




Слідчий суддя: Рудаков Д. І.





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація