- Представник позивача: Самойленко Петро Миколайович
- відповідач: Кузмяк Олександр Володимирович
- позивач: Фізична особа-підприємець Попов Вячеслав Євгенович
- позивач: ФОП Попов Вячеслав Євгенович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 386/251/21
Провадження № 2/386/164/21
УХВАЛА
Іменем України
02 серпня 2021 року смт. Голованівськ
Суддя Голованівського районного суд Кіровоградської області Шкамерда К. С.
розглянувшицивільну справу за позовною заявою фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування збитків в порядку регресу,
встановив:
ФОП ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про відшкодування збитків в порядку регресу, якою просить, стягнути з відповідача на його користь завдані збитки в порядку регресу у розмірі 29 494, 82 грн., витрати по сплаченому судовому зборі в розмірі 908 грн., витрати на правову допомогу в розмірі 3000 грн., покласти на відповідача.
Ухвалою Голованівського районного суду Кіровоградської області від 07 квітня 2021 року прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання.
Ухвалою суду від 29.06.2021р. позовну заяву було залишено без руху та надано п`ятиденний строк для усунення недоліків.
Копія ухвали суду про залишення позовної заяви без руху направлена позивачу 29.06.2021р., на адресу, яка зазначена в позовній заяві, а саме: АДРЕСА_1 , рекомендований лист з ухвалою про залишення позовної заяви без руху повернувся без вручення «адресат відсутній за вказаною адресою», однак з матеріалів справи вбачається, що за час розгляду справи позивач та його представник, які знаходяться за одною адресою отримували процесуальні документи направлені судом.
Відповідно до ст. 131 ЦПК України, у випадку відсутності в адресата офіційної електронної адреси судові повістки, адресовані фізичним особам, вручаються їм під розписку, а юридичним особам - відповідній службовій особі, яка розписується про одержання повістки. Якщо особу, якій адресовано судову повістку, не виявлено в місці проживання, повістку під розписку вручають будь-кому з повнолітніх членів сім`ї, які проживають разом з нею. У такому випадку особа, якій адресовано повістку, вважається належним чином повідомленою про час, дату і місце судового засідання, вчинення іншої процесуальної дії. У разі відсутності адресата (будь-кого з повнолітніх членів його сім`ї) особа, яка доставляє судову повістку, негайно повертає її до суду з поміткою про причини невручення. Учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи.
У разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, що забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо учасник судового процесу за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.
Відповідно до п.6 ч.2 ст.43 ЦПК України, учасники справи зобов`язанні виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки. Суд вбачає, що кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій (ч.4ст.12 ЦПК України). Та саме на сторін покладено обов`язок цікавитись та слідкувати станом розгляду справи, а також дотримуватись процесуальних строків здійснення тих, чи інших процесуальних дій. Клопотання про поновлення процесуальних строків на подання заяви про усунення недоліків із зазначенням поважності причин пропуску строків або клопотання щодо продовження строку на усунення недоліків позивачем не надано. Відповідно до ч.11 ст. 187 ЦПК України, суддя встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175,177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 257 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду, якщо провадження у справі відкрито за заявою, поданою без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, та не було сплачено судовий збір і позивач не усунув цих недоліків у встановлений судом строк.
Згідно із прецедентною практикою Європейського суду з прав людини, реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух. У зв`язку з наведеним, залишення позову без руху з підстав, передбачених законом (невідповідність позовної заяви вимогам щодо її змісту, несплата судового збору тощо) не є порушенням права на справедливий судовий захист.
Враховуючи те, що позивача не усунув недоліки заначені в ухвалі без руху, не подав клопотання про усунення недоліків із зазначенням поважності причин пропуску строків або клопотання щодо продовження строку на усунення недоліків, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без розгляду.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 43, 126, 127, п. 8 ч. 1 ст. 257, ст. 260 ЦПК України, суд, -
постановив:
Позовну заяву Фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування збитків в порядку регресу,- залишити без розгляду. Роз`яснити позивачу на його право на повторне звернення до суду після усунення умов, що були підставою для залишення позовної заяви без розгляду.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду апеляційної скарги. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Голованівський районний суд Кіровоградської області.
Суддя: Шкамерда К. С.
- Номер: 2/386/164/21
- Опис: про відшкодування збитків в порядку регресу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 386/251/21
- Суд: Голованівський районний суд Кіровоградської області
- Суддя: Шкамерда К.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.03.2021
- Дата етапу: 18.05.2021
- Номер: 22-ц/4809/1604/21
- Опис: про відшкодування збитків в порядку регресу
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 386/251/21
- Суд: Кропивницький апеляційний суд
- Суддя: Шкамерда К.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.09.2021
- Дата етапу: 06.09.2021