Справа № 6-а-15/2010 року
У Х В А Л А
Іменем України
31 травня 2010 року Канівський міськрайонний суд Черкаської області
у складі:
головуючого судді – Штих К.М.
за участю секретаря - Десятник О.А.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні подання державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Черкаській області про притягнення винних осіб Управління праці та соціального захисту населення Канівської міської ради до кримінальної відповідальності, -
в с т а н о в и в :
державний виконавець підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Черкаській області, Поліщук Т.І. звернувся до суду із вказаним поданням в якому просить вирішити питання про притягнення посадових осіб Управління праці та соціального захисту населення Канівської міської ради до кримінальної відповідальності за ухилення від виконання рішення суду. В обґрунтування вимог вказано, що 08.10.2009 року на виконання до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Черкаській області надійшов виконавчий лист № 2-а-93, виданий 01.09.2009 року Канівським міськрайонним судом Черкаської області про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Канівської міської ради перерахувати та виплатити ОСОБА_2, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, суму недоплаченої щорічної допомоги на оздоровлення за 2007 рік до абз. 4 ч. 4 ст.48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі п’яти мінімальних заробітних плат, відповідно до вимог статей 3, 18, 24 Закону України «Про виконавче провадження", державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження та надано добровільний строк для виконання, копію постанови направлено боржнику для виконання, стягувану та до суду для відома.
23.10.2009 року державним виконавцем було направлено вимогу державного виконавця та зобов»язано в термін до трьох днів з моменту отримання вимоги державного виконавця виконати рішення суду, 02.12.2009 року державним виконавцем у відповідності до ст.ст. 5,76,87 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанову про накладення штрафу на боржника УПСЗН Канівської міської ради в сумі 340 грн. за невиконання виконавчого листа Канівського міськрайонного суду та направлено для виконання. 26.02.2010 року державним виконавцем у відповідності до ст.ст. 5,76,87 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанову про накладення штрафу на боржника УПСЗН Канівської міської ради в сумі 680 грн. за невиконання виконавчого листа Канівського міськрайонного суду та направлено для виконання.
Боржником рішення суду не виконується, що підтверджується матеріалами виконавчого провадження.
Відповідно до ст. 87 Закону України "Про виконавче провадження" у разі не виконання судового рішення боржником, державний виконавець порушує клопотання перед судом про кримінальну відповідальність боржника відповідно до закону.
В діях посадових осіб Управління праці та соціального захисту населення Канівської міської ради вбачаються ознаки злочину, відповідальність за який передбачено ст. 382 Кримінального кодексу України.
Дослідивши матеріали виконавчих проваджень, суд вважає, що дане подання не може бути задоволене по суті.
Чинний КПК України не передбачає випадків порушення кримінальної справи суддею, крім як за категорією справ, зазначених в статті 27 КПК України.
Отже, дані матеріали слід направити Канівському міжрайонному прокурору Черкаської області для розгляду, перевірки викладених обставин, та прийняття процесуального рішення.
Круючись 257 КАС України ст. ст. 94, 95, 97 КПК України, суд, -
У х в а л и в:
Подання державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Черкаській області про притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності – надіслати Канівському міжрайонному прокурору Черкаської області для розгляду, перевірки викладених обставин, та прийняття процесуального рішення.
На ухвалу суду може бути подана заява про апеляційне оскарження ухвали протягом п'яти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий К.М. Штих