Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #95862313

Справа № 365/336/21

Номер провадження: 2/365/278/21



Р І Ш Е Н Н Я

іменем України


04 серпня 2021 року                                                        смт Згурівка Київської області


Згурівський районний суд Київської області в складі:


                      головуючого судді                    Денисенко Н.О.

                      секретар

судового засідання                    Матвієнко Н.В.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання за правилами спрощеного позовного провадження із повідомленням сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,


В С Т А Н О В И В:


01 липня 2021 року позивач звернулася до суду із зазначеним вище позовом, посилаючись на те, що 24 липня 1993 року сторони уклали шлюб, який був зареєстрований Згурівським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області, актовий запис № 40, від якого мають дочку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .


Причиною розірвання шлюбу є те, що вони із чоловіком перестали розуміти один одного, ведуть різні бюджети, шлюбні відносини не підтримують, після розірвання шлюбу бажає іменуватися прізвищем ОСОБА_4 », тому просить шлюб між сторонами розірвати та судові витрати покласти на відповідача.


У судовому засіданні позивач позов підтримала повністю, у судове засідання відповідач не з`явився про дату, час і місце його проведення був належним чином повідомлений за адресою його місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку, про причини неявки суду не повідомив, копію позовної заяви з додатками отримав, своїх заперечень та відзиву на позов не подав.


Відтак суд вбачає за можливе ухвалити судове рішення. При цьому суд бере до уваги практику Європейського суду з прав людини, відповідно до якої сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки (справа «Пономарьов проти України» від 03.04.2008).

У судовому засіданні позивач надала пояснення, які повністю відтворюють зміст позовної заяви. Крім того, зазначила, що дочка проживає з нею. Натепер відповідач проживає окремо та має іншу жінку, відтак вона не вбачає жодних підстав для примирення.


Оцінюючи за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів, як кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, наведені у справі аргументи, повно і всебічно з`ясовані обставини, керуючись засадами верховенства права, суд дійшов висновку.


       Судом встановлено, що сторони уклали шлюб 24 липня 1993 року, який був зареєстрований Згурівським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області, актовий запис № 40, від якого мають дочку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає з позивачем. Прізвище позивача до укладення шлюбу « ОСОБА_5 » (а.с.3, 7, – свідоцтво про шлюб, копія свідоцтва про народження). Сторони припинили сімейно-шлюбні відносини та ведення спільного господарства, примирення між ними не вбачається можливим як таке, що буде суперечити інтересам позивача. Після розірвання шлюбу позивач бажає іменуватися прізвищем ОСОБА_4 ».

При поданні позовної заяви позивач сплатила судовий збір у розмірі 908,00 грн (а.с.10 –квитанція).

       Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається (ст. 24 СК України).

Згідно з ч. 3 ст. 105 СК України шлюб припиняється  внаслідок  його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду,  відповідно до статті 110 цього Кодексу.

Згідно з ч. 1  ст. 110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя.

Згідно з ч. 2  ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу,  якщо  буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них,  що мають істотне значення.

Відповідно до ст. 113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв`язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

Згідно з ч. 2  ст. 114 СК України у разі  розірвання  шлюбу  судом шлюб припиняється у день  набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

       Як вбачається із змісту п. 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2007 року № 11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійним та поділ спільного майна подружжя» проголошена Конституцією України охорона сім`ї державою полягає, зокрема, в тому, що шлюб може бути розірвано в судовому порядку лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам одного з них чи інтересам їх дітей.

       У ст. 17 Закону України № 3477-IV від 23 лютого 2006 року "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", зазначено, що "суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права".

       Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка є невідємною частиною національного законодавства, кожна людина при визначенні її громадянських прав і обовязків має право на справедливий судовий розгляд. У пункті 35 рішення від 12 березня 2009 року у справі «Плахтєєва та Плахтєєв проти України» (заява № 20347/03; рішення від 12 березня 2009 року) Європейський суд з прав людини вкотре наголосив на гарантованому кожній особі праві на звернення до суду з позовом щодо її прав та обовязків цивільного характеру.

       Частина перша ст. 8 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод передбачає право особи на повагу до свого приватного та сімейного життя.

       Поняття «приватного та сімейного життя» ЄСПЛ не є чітко визначеним, і охоплює широкий спектр питань, серед яких, зокрема, є права особи на приватний простір, право визначати своє приватне життя (справа «Пек проти Сполученого Королівства» від 28 січня 2003 року, заява № 44647/98).

       При вирішенні спору про розірвання шлюбу суд враховує, що шлюбні відносини між сторонами припинено, натепер сім`я фактично не існує, вони проживають нарізно, на що посилається позивач та не заперечив відповідач.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази у справі, з`ясувавши фактичні стосунки подружжя, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення повністю, оскільки в судовому засіданні доведено, що сторони припинили шлюбні відносини та подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам позивача, що має істотне значення. Після розірвання шлюбу позивача іменувати прізвищем « ОСОБА_4 ».


Понесені позивачем судові витрати стягнути із відповідача.


На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 24, 105, 112-114 СК України, ст.ст. 2, 12, 19, 76-83, 141, 259, 263-265, 268, 273 ЦПК України,-


У Х В А Л И В:


                  Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити повністю.


Шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_6 , зареєстрований 24 липня 1993 року Згурівським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області, актовий запис № 40, розірвати.


ОСОБА_1 після розірвання шлюбу іменувати прізвищем « ОСОБА_4 ».


Стягнути із  ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 908 (дев`ятсот вісім) грн 00 коп.


Рішення суду після набрання ним законної сили надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для  внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.


       Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

         До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Київського апеляційного суду через Згурівський районний суд Київської області протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного судового рішення.


       Позивач ОСОБА_1 , житель АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника НОМЕР_1 .


       Відповідач ОСОБА_2 , житель АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника НОМЕР_2 .


Повне судове рішення складене 06 серпня 2021 року.

                    

Головуючий суддя                             Н.О. Денисенко   

                               


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація