Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #95887613

Справа № 386/666/21

Провадження № 2/386/272/21

УХВАЛА

про витребування доказів


06 серпня 2021 року                                        смт. Голованівськ


Суддя Голованівського районного суду

Кіровоградської області                                        Гарбуз О. С.

розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,


встановив:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини.

Ухвалою суду від 06.08.2021 в даній справі відкрито провадження, визначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження та призначено до судового засідання.

Як вбачається із заявлених вимог, позивач просить стягнути з відповідача на її користь щомісячно аліменти на утримання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі ј заробітку (доходу), але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку з дня пред`явлення позову до суду і до повноліття дитини.

Також, в позовній заяві позивачем вказано, що їй невідомо про те, чи працює відповідач та чи має доходи.

Відповідно до ст. 81 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до ч. 2 ст. 13 ЦПК України збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Згідно з вимогами ст. 182 Сімейного кодексу України (далі - СК України) при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.

В зв`язку з викладеним, враховуючи положення ч. 2 ст. 13 ЦПК України, суд вважає за необхідне витребувати у Головному управлінні ДПС у Кіровоградській області довідку про наявність чи відсутність доходу у відповідача в 2021 році, оскільки позивачем таких доказів не надано, тоді як суд зобов`язаний враховувати доходи відповідача, до якого пред`явлено позов про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.

Крім того, суд вважає за необхідне також витребувати у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Кіровоградській області довідку про наявність чи відсутність пенсійних виплат у відповідача в 2021 році.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 13, 83, 84, 258-261, 353 ЦПК України, суддя -


постановив:

Витребувати у Головному управлінні ДПС у Кіровоградській області довідку про наявність чи відсутність доходу в 2021 році у ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_1 .

Витребувати у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Кіровоградській області довідку про наявність чи відсутність пенсійних виплат в 2021 році у ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_1 .

Встановити строк виконання ухвали протягом п`яти днів з дня отримання її копії.

Роз`яснити особам у яких витребовуються докази, що у разі, якщо вони не мають можливості подати доказ, який вимагає суд, взагалі або у встановлені судом строки, вони зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня отримання ухвали (ч. 7 ст. 84 ЦПК України).

Відповідно до частин 8, 9 ст. 84 ЦПК України, у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Ухвала суду виконується негайно, в порядку встановленому для виконання судових рішень.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Відповідно до ч. 2 ст. 353 ЦПК України заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.


Суддя                                                                        Гарбуз О. С.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація