Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #95890228

Справа № 555/1131/21

Номер провадження 2/555/318/21


З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


"06" серпня 2021 р. м.Березне

Березнівський районний суд Рівненської області у складі:

головуючого судді Собчука А.Ю.

за участі секретаря судового засідання Лисенко О.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в м. Березне цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,-         

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернулася  в суд  з позовом  до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,  зазначаючи,  що  22 січня 2016 року між нею та відповідачем було укладено шлюб, який було зареєстровано відділом державної реєстрації актів цивільного стану Оболонського районного управління юстиції у м.Києві, актовий запис №45.

05 травня 2021 року рішенням Березнівського районного суду Рівненської області шлюб між ними було розірвано.

Від спільного подружнього життя у сторін по справі є дитина: син – ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає з матір"ю.

Позивач просить суд, стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини: сина – ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у твердій грошовій сумі в розмірі встановленому законом.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, до позовної заяви нею долучена письмова заява у якій вона просить розглядати справу без її участі. Заявлені позовні вимоги просить задовольнити. Не заперечує щодо винесення заочного рішення.

Відповідач ОСОБА_2  в судове засідання не з`явився, останній був належним чином повідомлений про дату та час розгляду справи. Для повідомлення відповідача було подано оголошення  на офіційному 

веб - порталі  «Судова влада України». Відзив на позов не подав.

Суд, виконуючи вимоги ст.280 ЦПК, враховуючи, що відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, не з`явилася в судове засідання без поважних причин та без повідомлення причин, не подав відзив та позивач не заперечує проти заочного вирішення справи, ухвалив провести заочний розгляд справи.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 Цивільного процесуального кодексу України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення.

Судом встановлено, що сторони по справі перебували в шлюбі який було розірвано рішенням Березнівського районного суду Рівненської області від 05 травня 2021 року.

Від спільного подружнього життя у сторін по справі  є дитина:   син – ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

У довідці виданої Березнівською міською радою Рівненського району Рівненської області Старостинський округ №2 (с.Зірне) за №507 від 02.06.2021р., ОСОБА_1 вбачається те, що вона є жителем с. Зірне Березнівського району Рівненської області і її сім`я складається із сина ОСОБА_3 , 2019р.н., який перебуває на її утримані.

З оглянутого свідоцтва про  народження  дитини: серія НОМЕР_1   від 14 лютого 2019  року,  вбачається,  що  ОСОБА_2  є батьком  ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідач самоусунувся від утримання дитини, що ставить позивача у важке матеріальне становище, від виконання своїх батьківських обов`язків.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 27 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована Постановою Верховної Ради України № 789ХІІ (78912) від 27 лютого 1991 року та набула чинності для України 27 вересня 1991 року, держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

За змістом ст. 180 СК України, батьки зобов`язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття.

Статтею 141 СК України встановлено рівність батьків щодо прав та обов`язків по відношенню до дитини.

Згідно  з ст. 182 СК України, п. 17 Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року № 3 "Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів", вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров"я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у ч. 2 ст. 182 СК України.

При визначенні розміру аліментів суд виходить з фактичних обставин справи та враховує, що відповідач є повнолітнім, працездатною особою, що здатна своєю працею заробляти собі на життя.

Відповідно до ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про прожитковий мінімум» прожитковий мінімум це вартісна величина для забезпечення нормального функціонування організму людини, збереження його здоров`я, набору продуктів харчування, а також мінімального набору непродовольчих товарів та мінімального набору послуг, необхідних для задоволення основних соціальних і культурних потреб особистості.

Враховуючи фактичні обставини справи, взаємини сторін, враховуючи рівність прав та обов`язків батьків, щодо дитини, беручи до уваги, що обов`язок утримувати дитину не залежить від бажання чи можливостей батьків, враховуючи загальне правило, що батьки зобов`язанні утримувати дитину до досягнення нею повноліття навіть у тому разі, коли виконання цього обов`язку може призвести до неповного задоволення їх власних матеріальних і духовних потреб, з метою забезпечення нормального догляду за дитиною, враховуючи матеріальне становище відповідача, характер та розмір витрат на виховання та гармонійний розвиток дитини, те, що відповідач працездатний, здатний своєю працею заробляти на життя, в розмірі визначеному позивачем, суд дійшов висновку, що вимоги позивача підлягають до задоволення, та слід стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини: сина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у твердій грошовій сумі розмірі 1 100 грн. на дитину щомісячно, але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, з дня пред`явлення позову і до досягнення дитиною повноліття.

Декларацією прав дитини, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН 20.11.1959р., проголошено, що дитина для повного і гармонійного розвитку її особистості потребує любові і розуміння; вона повинна, коли це можливо, рости під опікою і відповідальністю своїх батьків і в усякому випадку в атмосфері любові і моральної та матеріальної забезпеченості (принцип 6).

Батьки зобов`язанні утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття (стаття 51 Конституції України, стаття 180 Сімейного кодексу України).

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 430 Цивільного процесуального кодексу України(далі - ЦПК України) суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Оскільки з відповідача на користь позивача підлягають стягненню аліменти на утримання їх дитини, суд вважає за необхідне допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Відповідно до частини 1 статті 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи, що позивач звільнена від сплати судового збору за позовну вимогу про стягнення аліментів, на підставі пункту 3 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», судовий збір в розмірі 908 грн. підлягає стягненню з відповідача в дохід держави.

На підставі ст.ст. 180,182,184,191, СК України,  керуючись ст.ст. 2, 7, 12,18, 23,133, 258, 259,263, 265, 268 ЦПК України, суд,-

В  И  Р  І  Ш  И  В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до  ОСОБА_2 про стягнення аліментів – задовольнити.

Стягнути ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований за адресою:  АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 ) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , що зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_3 ) аліменти на  утримання дитини сина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в твердій грошовій сумі у розмірі 1100 (одна тисяча сто) грн., на дитину щомісячно, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 14 червня 2021 року до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути із ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований за адресою:  АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 )  на користь держави судовий збір в сумі 908 грн.

Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Заочне рішення може бути переглянуто Березнівським районним судом Рівненської області за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Рівненського апеляційного суду через Березнівський районний суд Рівненської області протягом тридцяти днів з дня складення повного заочного судового рішення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заяви про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Учасники справи:

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_3 .

Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що зареєстрований за адресою:  АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 . 






Суддя: А.Ю.Собчук


   


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація