Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #95946112


Справа № 758/10911/21


У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про залишення позовної заяви без руху


10 серпня 2021 року суддя Подільського районного суду м.Києва Лещенко О. В.,

В С Т А Н О В И В :

Іржаненко О.М. звернувся з клопотанням про визначення підсудності у справі за вказаним позовом про стягнення грошових коштів до Київського апеляційного суду.

Ухвалою Київського апеляційного суду від 02.08.2021 р. для розгляду матеріалів позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення грошових коштів визначено Подільський районний суд міста Києва.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Ч. 4 ст. 177 ЦПК України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до положень п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання позову майнового характеру для фізичної особи ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за вимогу майнового характеру.

При цьому станом на 01 січня 2021 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становив 2270 грн.

За подання позовів, ціна яких визначається в іноземній валюті, судовий збір сплачується у гривнях з урахуванням офіційного курсу гривні до іноземної валюти, встановленого Національним банком України на день сплати (абз. 6 ч.1 ст. 6 Закону України «Про судовий збір») .

Ч. 8 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» встановлено, зокрема, що перевірка повноти сплати судового збору здійснюються відповідно до процесуального законодавства.

Судом встановлено, що позивачем судовий збір не сплачено. Відповідно, розмір судового збору становить 11350 гривень.

Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод (РИМ, 4.XI.1950), Рекомендація щодо заходів, які полегшують доступ до правосуддя N R (81)7, прийнята Комітетом міністрів Ради Європи 14 травня 1981 року, та практика Європейського суду з прав людини під час застосування цієї Конвенції не визнають необхідність сплати судових витрат обмеженням права доступу до суду. Разом із тим, ураховуючи положення пункту 1 статті 6 Конвенції та прецедентну практику Європейського суду з прав людини (зокрема, рішення від 19 червня 2001 року у справі "Креуз проти Польщі" (Kreuz v. Poland)), сплата судових витрат не повинна перешкоджати доступу до суду, ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права, та має переслідувати законну мету.

Водночас суд вважає за необхідне роз`яснити, що відповідно до частини першої статті 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є:

а) військовослужбовці;

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;

г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;

ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Згідно з ч. 3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Згідно з ч. 7 ст. 185 ЦПК України, повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 353, п. 15.5 Перехідних положень ЦПК України, суддя,

ПОСТАНОВИВ :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення грошових коштів - залишити без руху.

Повідомити позивачеві про залишення вказаного позову без руху та надати йому п`ятиденний строк з дня отримання ухвали для усунення вказаних в ухвалі недоліків шляхом:

- оплати судового збору у сумі, що складає 11350 (одинадцять тисяч триста п`ятдесят) гривень 00 (нуль) копійок.

Реквізити для сплати судового збору:.

Отримувач коштів ГУК у м. Києві/Подільс.р-н/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783

Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)

Код банку отримувача (МФО) 823016

Рахунок отримувача UA468999980313151206000026008

Код класифікації доходів бюджету 22030101

Призначення платежу Судовий збір, за позовом _________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Подільський районний суд міста Києва (назва суду, де розглядається справа)

Надати до суду оригінал квитанції (платіжного доручення) про оплату судового збору.

Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заява вважається неподаною і повертається позивачеві зі всіма доданими до неї документами. Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Роз`яснити, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше, ніж до ухвалення судового рішення у справі; зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду щляхом подання апеляційної скарги через Подільський районний суд м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги (п. 15.5 Перехідних положень ЦПК України щодо порядку подання апеляційних скарг на судові рішення).


СуддяО. В. Лещенко





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація