Судове рішення #95992493


У Х В А Л А Справа № 932/5996/21

Іменем України Провадження № 1-кс/932/3243/21


03 серпня 2021 року м. Дніпро


Слідчий суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Куцевол В.В.,

при секретарі Громовику Д.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Дніпрі клопотання слідчої про продовження строку досудового розслідування по кримінальному провадженню № 12020040680001177 від 13.08.2020 року, -

В С Т А Н О В И В:

30 липня 2021 року до суду надійшло клопотання слідчої СВ Дніпровського РУП ГУ НП у Дніпропетровській області Ткаченко А.Р., яке погоджено із прокурором Центральної окружної прокуратури м. Дніпра Грудєвою Ю.І., про продовження строку досудового розслідування по кримінальному провадженню № 12020040680001177, що відкрито за фактом вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 186 КК України, до 6 місяців.

В обґрунтування клопотання слідча зазначила, що нею здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню № 12020040680001177, яке відкрито за фактом вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 186 КК України, по якому жодній особі не повідомлено про підозру. Так, 12.08.2020 року до Чечелівського ВП ДВП Головного управління Національної поліції в Дніпропетровської області надійшла заява ОСОБА_1 про те, що невстановлена особа 19.07.2020 року близько о 22:30 год., знаходячись за адресою: м. Дніпро, пл. Десантників, 10а, таємно, шляхом застосування насильства, яке не є небезпечним для життя та здоров`я потерпілого в момент його заподіяння, заволоділа майном заявника, чим спричинила останньому матеріальну шкоду, розмір якої встановлюється. 13.08.2020 року відомості за вказаним фактом зареєстровано до ЄРДР за №12020040680001177. В ході досудового розслідування було проведено ряд слідчих дій, спрямованих на встановлення всіх обставин вищевказаної справи, особи, яка скоїла кримінальне правопорушення та викраденого майна, а саме: 12.08.2020 року проведено огляд місця події; допитано потерпілого ОСОБА_1 ; 15.05.2021 року винесено постанову про визначення територіальної підслідності; у порядку ст. 40 КПК України направлено доручення, метою якого є встановлення свідків, очевидців вчинення кримінального правопорушення, встановлення місцезнаходження викраденого майна; долучено рапорт о/у ВКП ДРУП Горбонова О. про неможливість встановлення місцезнаходження викраденого майна, свідків та очевидців злочину. В подальшому ході досудового розслідування виникає необхідність у встановленні особи, яка причетна до вчинення злочину, встановлення свідків та очевидців кримінального правопорушення, встановлення камер відеоспостереження за місцем скоєння правопорушення. Строк досудового розслідування закінчується 13 серпня 2021 року, однак, завершити досудове розслідування до вказаного строку не є можливим, оскільки необхідно проведення обов`язкових слідчих дій, направлених на остаточне та беззаперечне проведення досудового розслідування, встановлення підозрюваних у вказаному кримінальному правопорушенні, а також свідків і очевидців. Обставин, які б перешкоджали проведенню слідчих дій раніше не було, але необхідної інформації для розкриття даного злочину не отримано. Тому, необхідно продовжити строк розслідування цього кримінального провадження на шість місяців.

Слідча у судове засідання не з`явилась, до суду надала заяву про розгляд клопотання у її відсутність, у якому прохала клопотання задовольнити.

Розглянувши клопотання, вивчивши наданні до нього додатки, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно з вимогами ч. 2 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину; вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину. Частиною 4 цієї статті встановлено, що строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати: одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, передбачених пунктами 1 і 2 частини третьої цієї статті; шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину; дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Відповідно до вимог ст. 295-1 КПК України, у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, яку постановлено за відповідним клопотанням прокурора або слідчого. У клопотанні про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру зазначаються: найменування (номер) кримінального провадження; всі слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії, проведені під час кримінального провадження; обставини, що перешкоджали здійснити інші необхідні процесуальні дії раніше; строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій; інші відомості, що обґрунтовують необхідність продовження строку досудового розслідування. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання. При цьому слідчий, прокурор зобов`язані зазначити у відповідному клопотанні найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування. Слідчий суддя, встановивши, що клопотання подано без додержання вимог цієї статті, повертає його прокурору, слідчому, про що постановляє ухвалу.

Слідчий суддя зобов`язаний розглянути клопотання про продовження строку досудового розслідування протягом трьох днів з дня його одержання, але в будь-якому разі до спливу строку досудового розслідування, за участю слідчого або прокурора, а також підозрюваного та його захисника, у разі розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру. Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості. Про відмову у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування слідчим суддею постановляється вмотивована ухвала. У разі відмови слідчим суддею у продовженні строку досудового розслідування прокурор, який здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення цього досудового розслідування, зобов`язаний протягом п`яти днів здійснити одну з дій, передбачених частиною другою статті 283 цього Кодексу. Ухвала слідчого судді про продовження строку досудового розслідування повинна відповідати загальним вимогам до судових рішень, передбачених цим Кодексом, а також містити новий визначений строк досудового розслідування. Ухвала слідчого судді, прийнята за результатами розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування, оскарженню не підлягає.

Згідно із вимогами ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.

Відповідно до вимог ч. 5 ст. 294 КПК України, клопотання про продовження строку досудового розслідування подається не пізніше п`яти днів до спливу строку досудового розслідування, встановленого статтею 219 цього Кодексу. Строк досудового розслідування, що закінчився, поновленню не підлягає.

У судовому засіданні встановлено, що слідчою СВ ДРУП ГУ НП у Дніпропетровській області Ткаченко А.Р. здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12020040680001177, що відкрито 13.08.2020 року за фактом вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 186 КК України, тобто здійснюється досудове розслідування нетяжкого злочину.

Також встановлено, що після визначення підслідності кримінального провадження СВ ДРУП ГУ НП у Дніпропетровській області слідчою надано доручення на проведення слідчих (розшукових) дій з метою встановлення свідків, очевидців вчинення кримінального правопорушення, встановлення місцезнаходження викраденого майна, однак, згідно з рапортом о/у Горбоноса О., на цей час встановити свідків або очевидців злочину не виявилось можливим, камери відеоспостереження також не встановлені, однак робота у цьому напрямку продовжується.

Перевіряючи доводи клопотання, слідчий суддя враховує необхідність проведення слідчих дій та встановлення осіб, причетних до скоєння злочину, передбаченого ч.1 ст.186 КК України, про що свідчать додані до клопотання копії матеріалів кримінального провадження, які з достатньою імовірністю підтверджують необхідність отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, а також, що вказані дії не могли бути здійснені та завершені раніше з об`єктивних причин.

Також слідчий суддя вважає доведеним, що досудове розслідування злочину, хоч і невеликої тяжкості, є складним через значне утруднення встановлення осіб, причетних до скоєння злочину, та завершити досудове розслідування у дванадцяти місячний строк, тобто до 13.08.2021 року виявляється неможливим, в зв`язку з необхідністю встановлення осіб, причетних до скоєння злочину, встановлення та допиту свідків по даному кримінальному провадженню, при встановленні факту знаходження за місцем вчинення злочину камер відеоспостереження - необхідністю отримання тимчасового доступу до речей і документів, виконання інших слідчих дій, необхідних для проведення досудового розслідування, за наслідком чого необхідно вирішити питання щодо остаточної правової кваліфікації кримінального правопорушення, повідомлення про підозру особам, які причетні до скоєння даного злочину, виконати вимоги, передбачені ст. 290 КПК України.

Враховуючи обсяг необхідних процесуальних та слідчих дій, проведення яких до закінчення строків досудового розслідування виявляється неможливим з об`єктивних причин, приходжу до висновку про обґрунтованість клопотання слідчої та необхідність його задоволення.

Строк досудового розслідування слід продовжити до шести місяців, оскільки цього часу має бути достатньо для проведення запланованих слідчих дій, які не виконані слідчою раніше.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 9, 219, 294, 295-1, 309, 369, 372 КПК України, -

У Х В А Л И В :

Клопотання слідчої про продовження строку досудового розслідування по кримінальному провадженню продовження строку досудового розслідування по кримінальному провадженню № 12020040680001177 від 13.08.2020 року - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування по кримінальному провадженню № 12020040680001177 від 13.08.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 186 КК України, на шість місяці, тобто до 13.02.2022 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.




Слідчий суддя В.В. Куцевол























Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація