Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #96002338

11.08.2021 227/2743/21

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

11 серпня 2021 року м. Добропілля


Добропільський міськрайонний суд Донецької області в складі:

головуючого судді Тимофєєвої Г.Л.,

за участю секретаря судового засідання Савіної І.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Добропільського міськрайонного суду Донецької області, в порядку спрощеного позовного провадження позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, ЄУНСС 227/2743/21-


ВСТАНОВИВ:


У липні 2021 року позивач звернувся до Добропільського міськрайонного суду Донецької області з позовом до відповідача ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

Свої позовні вимоги мотивує тим, що з відповідачем перебуває у зареєстрованому шлюбі з 18 грудня 2004 року. Під час перебування у шлюбі у них народилися діти: ОСОБА_3 , 2005 р.н. та ОСОБА_4 , 2009 р.н., які мешкають разом з позивачем. Зазначає, що спільне подружнє життя між ними не склалось, не зійшлись характерами. Шлюб носить лише формальний характер, примирення між ними не можливе, тому він дійшов висновку, що сім`я розпалась, у зв`язку з чим просить розірвати шлюб.

Ухвалою Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 23 липня 2021 року прийнято справу до розгляду та відкрито провадження у цивільній справі за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

Позивач ОСОБА_1 , в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялась належним чином. Звернувся до суду з заявою про розгляд справи без його участі, просив не надавати строк на примирення та не стягувати з відповідача судовий збір. У разі неявки відповідача не заперечує проти ухвалення заочного рішення.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з`явилася, про час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином, шляхом направлення судової повістки за місцем реєстрації. Із заявою про розгляд справи у її відсутність та з повідомленням причин неявки до суду не зверталася, відзиву на позовну заяву до суду не надала.

Відповідно до ст. 223 ЦПК України, неявка в судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті. На підставі ст. 280 ЦПК України, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за умови належного повідомлення відповідача про дату, час та місце судового засідання, неявки останнього в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин, неподання ним відзиву і якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи. З урахуванням зазначених вимог Закону, суд вважає за можливе розглянути справу без відповідача та ухвалити заочне рішення.

За відсутності учасників справи у відповідності до ч. 2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

У відповідності до ст. ст.13, 81 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше, як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Суд, розглянувши цивільну справу в межах заявлених позовних вимог, дослідивши матеріали справи та докази в їх сукупності, приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню з огляду на наступне.

Судом встановлено, що 18 грудня 2004 року сторони зареєстрували шлюб, про що 18 грудня 2004 року виконкомом Білицької міської ради м.Добропілля, складено відповідний запис за №53 та видано свідоцтво про одруження серії НОМЕР_1 (а.с.3).

Під час перебування у шлюбі у сторін народилися діти: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про що свідчить долучена до матеріалів справи копія свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 від 26.05.2005 року, та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , про що свідчить долучена до матеріалів справи копія свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 від 24.04.2009 року (а.с.9,10).

Сторони припинили шлюбні стосунки та ведення спільного господарства, сім`я носить виключно формальний характер. Отже, мета подальшого спільного життя подружжя та збереження родини відсутня.

Відповідно до ст. 51 Конституції України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов`язки у шлюбі та сім`ї.

Згідно до ч.1 ст.24 Сімейного Кодексу України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Частинами третьою, четвертою статті 56 Сімейного Кодексу України передбачено право кожного з подружжя припинити шлюбні відносини. Примушування до припинення шлюбних відносин, примушування до їх збереження є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканість і може мати наслідки, встановлені законом.

Згідно з ч.2 ст.104, ч.3 ст.105 Сімейного Кодексу України шлюб припиняється внаслідок його розірвання, у тому числі за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до ст.110 СК України.

За змістом ч.3 ст. 109 Сімейного Кодексу України передбачено, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі чоловіка та дружини і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а також права їхніх дітей.

Відповідно до ч.1 ст.110, ст.112 Сімейного Кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя. Суд з`ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Згідно ч. 2 ст. 114 Сімейного Кодексу України у разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Встановлені судом обставини свідчать, що між сторонами шлюбні стосунки припинились і перебування їх у шлюбі носить формальний характер, примирення між подружжям не можливе і збереження шлюбу буде суперечити інтересам обох сторін та інтересам їх дітей.

За таких обставин суд приходить до висновку, що шлюб, укладений між позивачем та відповідачем, необхідно розірвати, відповідно позов підлягає задоволенню повністю.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 4, 5, 12, 13, 81, 259, 263-265, 273, 280, 289, 354 ЦПК України, ст.ст.21,104,105,110 - 115 Сімейного Кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:


Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, ЄУНСС 227/2743/21 - задовольнити.

Шлюб, зареєстрований 18 грудня 2004 року виконкомом Білицької міської ради міста Добропілля між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженцем м.Білицьке, Добропільського району, Донецької області, Україна, громадянином України, та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженкою м.Копєйськ, Челябінської області, громадянкою України, запис №53 - розірвати.

Шлюб вважається припиненим у день набрання чинності рішення суду про розірвання шлюбу.

На підставі ч.2 ст.115 СК України копію рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили, надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення, для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення до Добропільського міськрайонного суду Донецької області.

Відповідач, якому повне заочне рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом 20 днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Заочне рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку позивачем, а також особами, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, повністю або частково до Донецького апеляційного суду через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Позивач, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Заочне рішення суду набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Копію рішення направити сторонам.

Відомості про учасників справи згідно п. 4 ч. 5 ст. 265 ЦПК України:

Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 , АДРЕСА_1 ;

Відповідач: ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_5 , АДРЕСА_2 .

Повний текст рішення складений 11 серпня 2021 року.


Суддя Г.Л. Тимофєєва


11.08.2021


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація