Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #96008403

Справа № 308/8950/21

3/308/5302/21


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 серпня 2021 року                                                        м. Ужгород


Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Дегтяренко К.С., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Головного управління ДПС у Закарпатській області ДПС України, відносно


ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії  НОМЕР_1 , виданий Ужгородським РВ УМВС 30.01.2008 рокугромадянина України, фізичної особи підприємця, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -


за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого  ч.1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,


встановив:


Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 допустила порушення, а саме: порушено порядок проведення розрахунків. Проведення розрахункової опеції через РРО без використання режиму попереднього програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду УКТ ЗЕД, а також не проведення розрахункової операції через РРО при реалізації пачки цигарок «Ротманс Сільвер» за ціною 55.00 гривень.

Вказаним діянням ФОП ОСОБА_1 порушила вимоги п.1.2.11 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування, та послуг», чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.

Факт вчинення адміністративного правопорушення стверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення№474/07-16-07-06 від 09.06.2021, актом (довідкою) фактичної перевірки №001060 від 18.06.2021, фіскальним чеком №3144 від 23.03.2021.

У судове засідання ОСОБА_1 , не з`явився, про день час та місце розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку.

Частиною 3 статті 268 цього ж Кодексу передбачений виключний перелік статей при розгляді справ, за якими присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, є обов`язковою. Категорія справ за ч.1 ст. 155-1 КУпАП до вказаного переліку не входить, а тому присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за даною статтею у судовому засіданні не є обов`язковою.

У постанові пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року № 11 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» зазначено, що недотримання строків розгляду цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення порушує конституційне право на судовий захист, гарантований статтею 55 Конституції України, і негативно впливає на ефективність правосуддя та на авторитет судової влади.

З огляду на те, що особа, яка притягувалася до адміністративної відповідальності, була обізнана про складання щодо неї протоколу про адміністративне правопорушення, мала можливість отримати судові повістки за місцем проживання, проте не вживала заходів для явки до суду, її поведінка свідчить про свідоме затягування розгляду справи з метою уникнення притягнення до адміністративної відповідальності.

Європейський суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 03 квітня 2008 року зазначив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Згідно ст. 277 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається у скорочений строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.

Дослідивши матеріали справи, суддя дійшов висновку про доведеність вини ФОП ОСОБА_1 в скоєні адміністративне правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, склад якого визначено як порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Враховуючи характер та ступінь адміністративного правопорушення, обставини справи, вважаю, що ФОП ОСОБА_1 слід призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 грн.

Відповідно вимог ст. 40-1КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з гр. ОСОБА_1 слід стягнути на користь держави судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн.

Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, на підставі ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд


постановив:

Фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 ,  ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, та призначити їй адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 85 (вісімдесят п`ять) гривень.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні.

Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.




Суддя                                                                                К.С. Дегтяренко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація