Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #96012511

Дата документу 12.08.2021


Справа № 937/7346/21



РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



12 серпня 2021 року Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області в складі:

головуючого - судді Міщенко Т.М.,

за участі секретаря - Твердої О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Мелітополі цивільну справу за заявою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , в інтересах яких діє адвокат Ігнатов Євген Євгенович, заінтересована особа: Мелітопольський відділ ДРАЦС у Мелітопольському районі Запорізької області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), про встановлення факту народження,


встановив:

Представник заявників звернувся до суду із заявою, в якій просить встановити факт народження дитини - сина заявників ОСОБА_2 . Свою заяву мотивує тим, що у пологовому будинку м. Сімферополь ІНФОРМАЦІЯ_1 народилась дитина. При народженні дитини, його матері ОСОБА_1 була видана обмінна картка пологового будинку. Факт народження дитини було зареєстровано відділом реєстрації народження м. Сімферополь. У зв`язку з тим, що обмінна картка пологового будинку та свідоцтво про народження, отримане на території АР Крим зразка Російської Федерації є недійсним, а довідка про народження дитини видана компетентною установою України - відсутня, на даний час, заявники не мають можливості навіть вивезти дитину на не окуповану територію України, де оформити закордонний паспорт, щоб мати можливість відвідувати родичів. Тому, представник заявників просить суд встановити факт народження дитини заявників.

Представник заявників в заяві про встановлення факту народження дитини просить слухати справу за його відсутності та відсутності заявників.

Представник заінтересованої особи у судове засідання не з`явився, про час і дату судового засідання був повідомлений належним чином.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у зв`язку з неявкою сторін фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що заяву слід задовольнити з наступних підстав.

Згідно обмінної картки пологового будинку від 02.05.2014, ІНФОРМАЦІЯ_1 народилась дитина чоловічої статі, матір`ю якої є ОСОБА_1 /а.с.8/.

В березні 2014 року територія АР Крим була анексована Російською Федерацією та на території АР Крим було запроваджене законодавство Російської Федерації.

Відповідно до ч. 1 ст. 317 ЦПК України заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини до будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника.

Відповідно до ч. 2 ст. 317 ЦПК України справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду.

Згідно ч. 4 ст. 49 ЦК України передбачено, що реєстрація актів цивільного стану проводиться відповідно до закону. Народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміна імені, смерть підлягають внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян в органах юстиції в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до абз. 5 ч. 4 ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» за відсутності документа закладу охорони здоров`я або медичної консультаційної комісії, що підтверджує факт народження, підставою для проведення державної реєстрації актів цивільного стану є рішення суду про встановлення факту народження.

Отже, судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Сімферополь народилась дитина: ОСОБА_2 , батьками якої є: мати - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянка України та батько ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянин України; реєстрація народження дитини в органах державної реєстрації актів цивільного стану не проводилась.

Таким чином, суд вважає доцільним встановити факт народження ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 у матері ОСОБА_1 та батька ОСОБА_2 , оскільки законом не передбачено іншого порядку встановлення такого факту, що надасть заявникам можливість отримати у державних органах України свідоцтво про народження їх дитини.

Відповідно до ст. 430 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення суду у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України.

Керуючись, ст.ст. 81, 247 ч. 2, 260, 317-319, 430 ЦПК України, ч. 4 ст. 49 ЦК України, абз. 5 ч. 4 ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», суд


вирішив:

Заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , в інтересах яких діє адвокат Ігнатов Євген Євгенович, заінтересована особа: Мелітопольський відділ ДРАЦС у Мелітопольському районі Запорізької області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), про встановлення факту народження - задовольнити.

Встановити факт народження дитини ОСОБА_2 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Сімферополь, АР Крим, Україна від батьків: матері ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянки України та батька ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України.

Рішення у справах про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, підлягає негайному виконанню згідно ч. 4 ст. 317 ЦПК України.

На рішення може бути подана апеляційна скарга до Запорізького апеляційного суду через Мелітопольський міськрайонним суд протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.

Оскарження рішення не зупиняє його виконання.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Повне судове рішення складено 12 серпня 2021 року.


Суддя:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація