ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" червня 2010 р. Справа № 2a-1718/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Микитюка Р.В.
при секретарі Бітківській Г.П.
за участю представників сторін:
від позивача- Тропець В.В.
від відповідача - не з"явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Коломийської об'єднаної державної податкової інспекції, вул. Б.Хмельницького, 3, м. Коломия, Івано-Франківська область, 78200
до відповідача: ОСОБА_1, АДРЕСА_1
про стягнення штрафних санкцій за рахунок активів боржника в сумі 2142,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Коломийська об’єднана державна податкова інспекція (надалі –позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій за рахунок активів боржника в сумі 2142,00 грн.
Представником позивача в судовому засіданні позовні вимоги мотивовані тим, що 23.01.2010 року Коломийською оДПІ було здійснено перевірку приватного підприємця ОСОБА_2 щодо дотримання ним порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
За результатами проведеної перевірки, працівниками Коломийської оДПІ складено акт перевірки №907825.
В ході проведення перевірки встановлено порушення позивачем п.6.,п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчуванні та послуг», а саме: позивачем не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в загальній сумі за розрахунковими квитанціями, також не забезпечено зберігання книги обліку розрахункових операцій №0907000972/1 та розрахункових квитанцій.
За вказані порушення до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції згідно податкового повідомлення-рішення в сумі 2340,00 грн. зазначив, що відповідачем борг частково погашено на суму 198,00 грн., залишок боргу складає 2142,00 грн. просив позов задовольнити повністю.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про дату, час та місце судового розгляду, про що свідчить поштове повідомлення, яке повернулося на адресу суду за закінченням терміну зберігання. Відповідач своїм правом на подання письмового заперечення проти позову не скористався. За таких обставин, суд вважає за можливе розгляд справи проводити за наявними письмовими доказами, які містяться в матеріалах справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази, судом встановлено наступне.
23.01.2010 року Коломийською оДПІ було здійснено перевірку приватного підприємця ОСОБА_1 щодо дотримання ним порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
За результатами проведеної перевірки, працівниками Коломийської оДПІ складено акт перевірки №907825.
В ході проведення перевірки встановлено порушення позивачем п.6, п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчуванні та послуг», а саме: позивачем не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в загальній сумі за розрахунковими квитанціями, також не забезпечено зберігання книги обліку розрахункових операцій №0907000972/1 та розрахункових квитанцій.
01.02.2010 року за вказані порушення начальником Коломийської оДПІ прийнято рішення №0001392320/0 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій на суму 2340,00 грн.
Як вбачається з матеріалів справи відповідачем борг частково погашено на суму 198,00 грн., залишок боргу складає 2142,00 грн.
Згідно ч.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчуванні та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 даного Закону, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Відповідно до п. 6 п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;
Згідно ст. 17 закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну;
Як вбачається з ст. 22 Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Згідно ст.2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.
Відповідно до ст.11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку. Статтею 11-1 цього Закону передбачено підстави та порядок проведення органами державної податкової служби планових і позапланових виїзних перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Що стосується планових або позапланових перевірок за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги) згідно із законодавством України, то дані питання регулюються зокрема ст.ст.15,16 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, Методичними рекомендаціями щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, затверджених наказом ДПА України від 27.05.2008р. №355, в яких зазначено, що такі перевірки проводяться за окремими щомісячними планами органів державної податкової служби і за наявності направлення на перевірку.
З матеріалів справи вбачається, що до відповідача було засновано штрафні (фінансові) санкції за порушення позивачем п.6.,п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчуванні та послуг», а саме: позивачем не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в загальній сумі за розрахунковими квитанціями, також не забезпечено зберігання книги обліку розрахункових операцій №0907000972/1 та розрахункових квитанцій. За вказані порушення до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції на суму 2340,00 грн.
Відповідно до п.п. 3.1.1 ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами, активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.
Податковий борг в розмірі 2142,00 грн. підтверджується корінцем податкового повідомлення-рішення, актом перевірки та іншими матеріалами справи.
Доказів сплати даного боргу відповідач суду не надав, а тому податковий борг підлягає стягненню в судовому порядку.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 в доход Державного бюджету України заборгованість в сумі 2142,00 грн. (дві тисячі сто сорок дві гривні.)
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. В разі подання заяви про апеляційне оскарження судового рішення, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом 10 днів з дня складання її в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Суддя: /підпис/ Микитюк Р.В.
Постанова складена в повному обсязі 08.06.2010 року.