Справа № 2о-68/10/0408 Справа № 2о-72/ 06
У Х В А Л А
07 червня 2010 року
Суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Міхеєва В.Ю.,
розглянувши заяву ОСОБА_2, зацікавлені особи ОСОБА_3, ОСОБА_4 про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами,
В С Т А Н О В И Л А:
Заявник ОСОБА_2 звернувся до суду 26.05.2010 року із заявою, в якій просить встановити факт родинних відносин між ним та ОСОБА_3, ОСОБА_4 як батьком та рідними дітьми.
Заява складена з порушенням вимог, передбачених ст.ст. 119, 258 ЦПК України, тому повинна бути залишена без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Відповідно до ст. 258 ЦПК України у заяві повинно бути зазначено: 1. Який факт заявник просить встановити та з якою метою, 2. причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3. докази, що підтверджують факт. Також до заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
Закон надає юрисдикції суду встановлювати факти, що мають юридичне значення. Однак це можливо за певних умов: 1. факти, що підлягають встановленню повинні мати юридичне значення, тобто від них мають залежати виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; 2. чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; 3. у заявника немає іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; 4. встановлення факту не пов’язується з наступним вирішенням спору про право.
Як убачається з тексту заяви, через різне тлумачення прізвищ заявника та його дітей на українській мові при оформленні паспортів, виникли розбіжності у написанні другої літери у прізвищі – ОСОБА_3, ОСОБА_3.
Відповідно до змісту ст. 1 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб…
Заявник на обґрунтування необхідності встановлення факту родинних відносин між ним та його дітьми через різне написання другої літери у їх прізвищах, посилається на можливість у майбутньому порушення їх прав, зокрема, при оформленні права на спадщину та не наводить обґрунтувань і не надає відповідних доказів, які б свідчили про будь-яке порушення будь-ким його прав на момент звернення до суду та неможливість іншим позасудовим шляхом вирішити питання. Не зазначає також, чи звертався він до органу, що видав паспорт із заявою про внесення виправлення та заміну паспорту
Таким чином, заявнику необхідно уточнити свої вимоги.
Без усунення зазначених недоліків неможливо відкрити провадження по справі та призначити її до розгляду.
На підставі вищезазначеного, вважаю за необхідне залишити заяву без руху, надати строк для усунення недоліків. Роз’яснити, що в разі усунення недоліків у зазначений строк заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається заявнику.
Керуючись ст. ст. 119- 121 ЦПК України,
У Х В А Л И Л А:
Заяву ОСОБА_2, зацікавлені особи ОСОБА_3, ОСОБА_4 про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами, залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків до 25 червня 2010 року.
Суддя В.Ю.Міхеєва