R Справа № 2-424
2010 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 квітня 2010 року Новоселицький районний суд Чернівецької області
в складі: головуючого судді Павлінчука С.С.
при секретарі Міцней А.П.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в місті Новоселиця цивільну справу за позовом представника ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове нерухоме майно,
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача звернувся до суду з позовом до відповідачів про визнання права власності на 1/3 частину нерухомого майна в порядку спадкування за законом, яке розташовано в АДРЕСА_1 посилаючись на те, що після смерті батька його довірителя залишилось вказане спадкове майно, яке той як спадкоємець за заповітом своєчасно прийняв, інших спадкоємців немає. Позивач не може оформити право власності у зв’язку з тим, що померлий під час життя не оформив правовстановлюючі документи на спадщину.
В попередньому судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд визнати право власності на частину нерухомого майна.
Відповідача в попередньому судовому засіданні пояснили, що вони як члени колишнього колгоспного двору на частину спадкового майна не претендують.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, відповідачів, перевіривши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що господарство в АДРЕСА_1 відносилося до категорії колгоспних дворів, де станом на 1990-1991 роки проживали та були його членами шестеро осіб, в тому числі ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року. Після її смерті відкрилася спадщина на 1/6 частину двору, яку своєчасно прийняв її чоловік ОСОБА_6, який в свою чергу помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року. Після його смерті відкрилася спадщина на 2/6 (1/3) частин двору, яку позивач як спадкоємець за заповітом від 06.12.2007 року своєчасно прийняв подавши заяву в державну нотаріальну контору, але не може оформити право власності на неї у зв’язку з відсутністю правоустановчих документів зареєстрованих на спадкодавця. Згідно ст.392 ЦК України право власності за позивачкою може бути визнано в судовому порядку. Відповідачі позов визнали, що не порушує права та інтереси інших осіб, оскільки інші спадкоємці, які мають право на обов’язкову частку відсутні.
На підставі ст.ст. 328, 392, 1233, 1268 ЦК України, ст.ст. 534, 549 ЦК УРСР, суд керуючись ст.ст. 130, 174, 208, 213, 215 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати право власності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 на одну третю частину нерухомого майна, яке розташоване в АДРЕСА_1 в склад якого входить житловий будинок літ. А, гараж літ. Б, літня кухня літ. В, сарай літ. Г, сарай літ. Д, вбиральня літ. Е, огорожа №1-3 в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_6
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Чернівецької області через Новоселицький районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя: