АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 червня 2010 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:
головуючого: Медяного В.В.,
суддів: Матківської М.В., Сопрун В.В.,
при секретарі: Сніжко О.А.,
за участю сторін у справі: представника Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації Козак Н.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області справу за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та стягнення недоплаченої щорічної грошової допомоги,
за апеляційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації на ухвалу Вінницького районного суду Вінницької області від 19 травня 2009 року, -
в с т а н о в и л а :
Постановою Вінницького районного суду Вінницької області від 18 травня 2007 року задоволено позов ОСОБА_2 Визнано дії Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації що полягали у недоплаті ОСОБА_2 щорічної грошової допомоги до 9 травня (Дня перемоги) за 2004-2006 р.р. неправомірними та стягнуто з відповідача на користь позивача ОСОБА_2 дану допомогу в сумі 3547 грн. 25 коп.
У квітні 2009 року Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації звернулося до суду із заявою про перегляд зазначеної постанови суду від 18.05.2007 року у зв’язку з нововиявленими обставинами.
Ухвалою Вінницького районного суду Вінницької області від 19 травня 2009 року в задоволенні заяви Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації про перегляд постанови суду від 18.05.2007 року у зв’язку з нововиявленими обставинами відмовлено.
В апеляційній скарзі Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації просить ухвалу суду скасувати та ухвалити нове рішення. Посилається на те, що питання про перегляд постанови суду від 18.05.2007 року у зв’язку з нововиявленими обставинами було вирішено судом першої інстанції з порушенням норм матеріального та процесуального права, при неповному з’ясуванні та врахуванні всіх обставин, що мають значення для справи.
Перевіривши законність і обґрунтованість ухвали суду першої інстанції у межах доводів апеляційної скарги, заслухавши пояснення представника скаржника, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з передачею даного питання на новий розгляд до суду першої інстанції, іншим складом суду, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст.. 312 ЦПК України розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд скасовує ухвалу і передає питання на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо останній порушив порядок, встановлений для його вирішення.
Постановляючи ухвалу про відмову в перегляді постанови суду від 18.05.2007 року у зв’язку з нововиявленими обставинами, суд першої інстанції виходив з того, що вказані обставини визначалися представником відповідача як такі, що є підставою для відмови у позові, а тому нововиявленими підставами бути не можуть. Інші підстави, зокрема, відсутність нормативних положень, що регулювали б виплату підвищеного розміру допомоги до 5 травня, виникли вже після постановлення постанови суду та є недоліком законодавства, а не підставами для скасування постанови суду за нововиявленими обставинами.
Проте, колегія суддів не може повністю погодитися з таким висновком суду першої інстанції, оскільки встановлено, що при вирішенні питання про перегляд постанови суду від 18.05.2007 року у зв’язку з нововиявленими обставинами,, судом порушені норми процесуального права та відповідно порядок, встановлений для вирішення даного питання.
Відповідно до ч. ч. 1, 4 ст. 250 КАС України, з аява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, що надійшла до адміністративного суду, передається в порядку черговості судді адміністративного суду. У розгляді заяви та перегляді судового рішення за нововиявленими обставинами не може брати участь суддя, який брав участь в ухваленні судового рішення, про перегляд якого ставиться питання. Відкривши провадження за нововиявленими обставинами, суддя надсилає особам, які беруть участь у справі, копії заяви про перегляд і призначає дату, час та місце судового засідання, про що повідомляє осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 252 КАС України, з аява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами розглядається судом протягом двох місяців після її надходження за правилами, встановленими цим Кодексом для провадження у суді тієї інстанції, яка здійснює перегляд. Особи, які беруть участь у справі, повідомляються про дату, час та місце розгляду заяви. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду заяви і перегляду судового рішення.
Проте, як вбачається з матеріалів справи, вищезазначені норми КАС України судом при розгляді даного питання були порушені, оскільки заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами розглядалася під головуванням судді Ганкіної І.А., під головуванням якої було ухвалено зазначене судове рішення, про перегляд якого ставиться питання, яка не може згідно вищевказаних процесуальних норм брати учать у її розгляді.
Крім того, в матеріалах справи відсутні будь-які дані про належне повідомлення осіб, які беруть участь у справі, про дату, час та місце розгляду заяви.
Таким чином, оскільки колегією суддів встановлено, що судом при вирішенні даного питання були порушені норми процесуального права, а тому ухвала суду залишатись в силі не може і підлягає скасуванню з передачею даного питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 15, 303, 304, 307, 312, 313, 314, 315, 317, 319, 324 ЦПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а :
Апеляційну Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації задовольнити частково.
Ухвалу Вінницького районного суду Вінницької області від 19 травня 2009 року скасувати та передати дане питання на новий розгляд до того ж суду першої інстанції іншим складом суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців з дня її проголошення до Верховного Суду України.
Головуючий: В.М.Медяний
Судді: М.В. Матківська
В.В.Сопрун