ц
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
справа № 2-а-9394/09/0470
25 лютого 2010 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Шлай А.В.,
при секретарі Поліщук А.Л.,
за участю
представника
позивача Палій Є.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська до суб'єкта підприємницької діяльності –приватного підприємця ОСОБА_2 про звернення стягнення на активи боржника, -
в с т а н о в и в:
Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м. Дніпропетровська звернулась до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності –приватного підприємця ОСОБА_2 в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 2624 грн. 00 копійок.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив стягнути податковий борг в розмірі 2820 грн. 90 коп.
Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, у судове засідання не прибув, про причини неявки не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи не подав.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази по справі встановив, що приватний підприємець ОСОБА_2 зареєстрований виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 15.01.1995 року за № НОМЕР_2, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця та перебуває на податковому обліку у Державній податковій інспекції Жовтневому районі м. Дніпропетровська. На підставі п.6.2 ст.6 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамита у зв'язку з несплатою відповідачем податкового зобов'язання позивачем сформовано першу податкову вимогу № 1/944 від 18.06.2008 року та другу податкову вимогу № 2/2828 від 22.07.2008 року, які отримані відповідачем, що підтверджується підписом ОСОБА_2 Податкові вимоги не оскаржувалися, заборгованість з податку на додану вартість в розмірі 2820 грн. 90 коп. не сплачена.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлений законом. На підставі ст. 10 Закону України Про державну податкову службу в Україні, Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують зокрема такі функції - подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках —коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Відповідно до пп. 17.1.1 п.17.1 ст. 17 Закону України № 2181- ІІІ Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамиплатник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку. Згідно з ст.9 Закону України Про систему оподаткування № 1251-ХІІ від 25.06.1991 р., платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів). Відповідно до п.п. 3.1.1, 3.1 ст. 3 Закону України № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Згідно з п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України № 2181-ІІІ податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п.4.2 та 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених пп.5.2.2 цього Закону. абз. 3 п.п. 5.3.1, 5.3 ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ передбачено, що у разі визначення податкового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у пп."а" - "в" п.п.4.2.2, 4 платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру узгодження.
Вирішуючи спір по суті, суд приходить до висновку, що вимоги позивача підлягають задоволенню.
Керуючись, ст.ст. 2, 8-12, 69, 71, 158-164 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська –задовольнити.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності –приватного підприємця ОСОБА_2 (код НОМЕР_1) в рахунок погашення податкового боргу з податку додану вартість в розмірі 2820 ( дві тисячі вісімсот двадцять ) гривень 90 коп. на користь державного бюджету.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно статті 160 цього Кодексу –з дня складення постанови у повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку, встановленому ч. 5 ст. 186 КАС України без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлено 02 березня 2010 року.
Суддя А.В. Шлай