№2-3082/2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 квітня 2010р. Малиновський райсуд м.Одеси
в складі: головуючого судді - Савинської І.О.
при секретарі - Гриценко А.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, з участю 3-ї особи Відділу Державної виконавчої Служби Вознесенського МРУЮ, про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на рухоме майно,
ВСТАНОВИВ:
Позивач, уточнивши свої позовні вимоги, просить суд визнати дійсним договір купівлі-продажу від 17.04.2009 р., за яким він придбав, а відповідачка продала автомобіль марки «Тойота-Аванза», 2006 р. випуску, держзнак НОМЕР_1 та визнати за ним право приватної власності на це майно, посилаючись на те, що відповідачка відмовляється оформити цей договір нотаріально.
Відповідачка ОСОБА_2 у судове засідання не з’явилась, надала заяву, в якій просила розглядати справу у її відсутність, позовні вимоги визнала у повному обсязі.
Представник 3-ї особи Відділу Державної виконавчої Служби Вознесенського МРУЮ у судове засідання не з’явився.
Заслухавши пояснення з’явившихся учасників процесу, допитавши свідків, дослідивши матеріали справи, суд вважає доцільним задовольнити вимоги позивача.
Як встановлено у судовому засіданні 17.04.2009 р., між з однієї сторони ОСОБА_2 та з другої сторони ОСОБА_1 був укладений договір купівлі-продажу, по якому останній придбав за 50000 грн. автомобіль марки «Тойота-Аванза», 2006 р. випуску, держзнак НОМЕР_1 , що належав відповідачці на підставі свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_2, виданого ВРЕР УДАІ УМВС м.Вознсенськ Миколаївській області від 14.02.2008 р.
Відповідачка безпідставно ухиляється від укладення договору купівлі-продажу автомобіля у нотаріальній конторі.
Допитаний у судовому засіданні свідок ОСОБА_4 пояснив, що він є рідним братом позивача та йому відомо, що дійсно в квітні 2009 р. позивач придбав у відповідачки автомобіль марки «Тойота-Аванза», позивач розрахувався з відповідачкою у пвному бсязі, до цього часу позивач їздить на зазначеному автомобілі, відповідачка до нього ніяких претензій не мала.
Допитаний у судовому засіданні свідок ОСОБА_3 пояснив, що він знає позивача, приблизно з 2005р. та йому відомо, що дійсно в квітні 2009 р. позивач придбав у відповідачки автомобіль марки «Тойота-Аванза», позивач передав відповідачці гроші, а вона передала йому втомобиліль та техпаспорт, до цього часу позивач їздить на автомобілі, з боку відповідачки до позивача ніяких претензій немає.
Відповідно до ч.1 ст.202 ЦК України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків.
Як вбачається із положень ст.204 ЦК України правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.
Згідно до ч.ч.1, 2 ст.207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо воля сторін виражена за допомогою телетайпного, електронного або іншого технічного засобу зв’язку. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).
Відповідно до ч.1 ст. 638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.
Як вбачається із ст.655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов’язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупателю), а покупець приймає або зобов’язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Згідно зі ч.2 ст.220 ЦК України якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухиляється від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.
Згідно зі ч.1 ст.334 ЦК України право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом.
У судовому засіданні доведено, що сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору купівлі-продажу та відбулося повне виконання договору.
Керуючись ст.ст.10,11,57,60,208-209,212-215,218,224-226 ЦПК України, ст.ст.202-205,207,220,328,334,638-640,655-656 ЦК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати договір купівлі-продажу від 17.04.2009 р. автомобілю «Тойота-Аванза», 2006 р. випуску, держзнак НОМЕР_1, укладений між з одного боку, ОСОБА_2 та з другого боку, ОСОБА_1, - дійсним.
Визнати за ОСОБА_1 право приватної власності на автомобіль «Тойота-Аванза», 2006 р. випуску, держзнак НОМЕР_1 (свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2, виданий ВРЕР УДАІ УМВС м.Вознесенськ у Миколаївській області).
Рішення суду є підставою УДАІ ГУ УМВС України в Одеській обл. для реєстрації за ОСОБА_1 автомобіля «Тойота-Аванза», 2006 р. випуску, держзнак НОМЕР_1 (свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2, виданий ВРЕР УДАІ УМВС м.Вознесенськ у Миколаївській області).
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Одеської області шляхом подачі протягом 10 днів заяви про апеляційне оскарження, та подальшою подачею протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Суддя