Справа № 3-366/10
П О С Т А Н О В А
26.04.2010 р. Суддя Кам’янобрідського районного суду м. Луганська Шабрацький Г.О. розглянувши матеріали, які надійшли від Кам’янобрідського РВ ЛМУ ГУМВС України в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки Російської Федерації, уродженки м. Луганськ, працююча в ТОВ «Латуре-Агро», юрисконсультом, зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1, за ч.1 ст. 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, являючись громадянкою Російської Федерації з червня 1993 року проживає на території України. 29.03.2005 року на підставі ЗУ «Про імміграцію» отримала Тимчасову посвідку на право постійного проживання ЛГ №20123. Строк дії закордонного паспорту ОСОБА_1 закінчився 11.01.2010 року, заходів для отримання нового паспорту вона не здійснювала, чим порушила п.3 Правила в’їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через територію затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1074 від 29.12.1995 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що є громадянкою Російської Федерації, з 1993 року проживає на території України, в 2005 році отримала Тимчасову посвідку на право постійного проживання на території України. Строк дії закордонного паспорту в неї закінчився 11.01.2010 р., в зв’язку з чим 11.02.2010 року відносно неї складено протокол про адміністративне правопорушення. На теперішній час вона подала документи до консульства РФ в м. Харків для отримання закордонного паспорту. Із складеним протоколом незгодна, оскільки вважає що її особа може бути посвідчена паспортом колишнього СРСР виданого їй 12.08.1992 року з відміткою представництва Росії в Україні.
Незважаючи на те, що ОСОБА_1 свою вину не визнала, вважаю що її дії правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 203 КУпАП, оскільки п.3 Правил в’їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через територію передбачено, що « Іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні , зобов'язані мати паспортний документ, яким є документ, що підтверджує громадянство іноземця та особи без громадянства або посвідчує особу без громадянства , виданий уповноваженим органом іноземної держави або статутною організацією ООН, дає право виїзду за кордон і визнаний Україною . Паспортний документ реєструється в порядку, встановленому цими Правилами, і пред'являється на вимогу посадових осіб зазначених у пункті 10 цих Правил органів». Посилання ОСОБА_1 на те, що її особу можна встановити на підставі паспорту колишнього СРСР, не можна прийняти до уваги оскільки паспорт колишнього СРСР з відміткою представництва Росії в Україні не дає своєму власнику права виїзду за кордон, а відповідно, не може бути прийнятий для визначення особи іноземця. Крім того у зазначеному паспорті зразка 1974 року не вклеєна фотографія по досягненню 25-річного віку ОСОБА_1, а тому він також є недійсним.
Викладене підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення (л.с. 1, 2), рапортом дільничного інспектора міліції (л.с. 4), поясненням ОСОБА_1 (л.с. 5), копією закордонного паспорту громадянина Російської Федерації ОСОБА_1 (л.с. 6), копією тимчасової посвідки на право постійного проживання (л.с. 7), копією паспорта ОСОБА_1 зразка 1974 р. (л.с. 9-11) та іншими матеріалам справи.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 203, 283, 284 КУпАП, –
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною за ч.1 ст. 203 КУпАП та призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 гривень в дохід держави.
Постанова може бути оскаржена в Апеляційному суді Луганської області через Кам’янобрідський районний суд м. Луганська протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Кам’янобрідського
районного суду м. Луганська Г.О. Шабрацький