ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 червня 2010 р. Справа № 2-а-1874/10/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Свентуха Віталія Михайловича,
при секретарі судового засідання: Мороз Вікторії Валентинівні
за участю представників сторін:
позивача : Сажнєв О.Ю. - представник за довіреністю;
відповідача : не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Липовецького районного центру зайнятості
до: сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Нарцизівське"
про: стягнення 10 988 грн. 51 коп.
ВСТАНОВИВ :
В травні 2010 року до Вінницького окружного адміністративного суду звернувся Липовецький районний центр зайнятості з позовом до сільського господарського товариства з обмеженою відповідальністю "Нарцизівське" про стягнення 10 988 грн. 51 коп.
Позовні вимоги мотивовані тим, що підприємство своєчасно не сплачувало страхові внески до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у зв’язку з чим утворилась заборгованість, за період з 01.01.2005р. по 30.09.2009р., в сумі 39594 грн. 74 коп., в тому числі 38724 грн. 85 коп. недоїмки зі сплати страхових внесків та пеня в розмірі 869 грн. 89 коп.. На підставі попереднього акта перевірки № 6 від 17.02.2005р. господарським судом Вінницької області 26.05.2005р. винесено рішення про стягнення на користь Липовецького районного центру зайнятості 28 606 грн. 23 коп. заборгованості. Виходячи з цього сума, що підлягає стягненню буде становити 10 988 грн. 51 коп. ( 10 118 грн. 62 коп. недоїмка та 869 грн. 89 коп. пеня). На момент подання позовної заяви до суду сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Нарцизівське" вказану суму не сплатило.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.
Відповідач письмових заперечень на позовну заяву з нормативно-документальним обґрунтування суду не надав, в судове засідання жодного разу не з'явився, повноважного представника не направив, про час, дату та місце судових засідань неодноразово повідомлявся, про що свідчать повідомлення про вручення поштових відправлень ( а.с.16, а.с. 27).
Представником позивача супровідним листом на адресу суду було подано акт звірки взаємних розрахунків від 20.05.2010р., підписаний керівником СТОВ "Нарцизівське" та заяву, в якій відповідач визнав позов та просив розглянути справу без участі представника відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, повно, всебічно, об’єктивно дослідивши надані у справу докази, надавши їм юридичну оцінку, суд прийшов до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Нарцизівське" є платником внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Липовецький районний центр зайнятості, провівши планову перевірку СТОВ "Нарцизівське" щодо правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, виявив недоїмку зі сплати страхових внесків в сумі 38 724 грн. 85 коп., за що було нараховано пеню в сумі 869 грн. 89 коп.. За результатами перевірки було складено акт № 68 від 30.11.2009 року (а.с.5-6).
На підставі даного акту перевірки директором Липовецького районного центру зайнятості 05.01.2009 року було прийнято рішення про стягнення із СТОВ "Нарцизівське" простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків в розмірі 39594 грн. 74 коп., в тому числі недоїмки в сумі 38724 грн. 85 коп. та пені в розмірі 869 грн. 89 грн. Крім того, у даному рішенні роз’яснено про можливість його оскарження відповідно до п.7.5 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Мінпраці від 18.12.2000 року №339, зареєстрованої в Мін'юсті 16.01. 2001р. за № 3075221. Дане рішення було вручено відповідачу, проте у 10- денний термін з моменту отримання, ним оскаржено не було.
У зв'язку з тим, що підприємством кошти своєчасно не сплачувались, а перевіркою встановлено факт заборгованості, підприємство зобов'язане сплатити всю суму заборгованості, що утворилась за період з 01.01.2005р. по 30.09.2009р., а саме 39 594 грн., 74 коп., в тому числі 38 724 грн. 85 коп. недоїмки зі сплати страхових внесків та пені в розмірі 869 грн. 89 коп.
На підставі попереднього акта перевірки № 6 від 17.02.2005р. господарським судом Вінницької області 26.05.2005 р. винесено рішення про стягнення на користь Липовецького районного центру зайнятості 28 606 грн. 23 коп. заборгованості. Наказ суду переданий відділу ДВС Липовецького РУЮ для примусового стягнення.
Таким чином, сума заборгованості відповідача, що підлягає стягненню становить 10 988 грн. 51 коп., в т.р. 10 118 грн. 62 коп. - недоїмка, 869 грн. 89 коп. - пеня.
Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" всі роботодавці (підприємства, установи, організації та фізичні особи, які використовують найману працю), починаючи з 1 січня 2001 року повинні сплачувати внески до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за найманих працівників у порядку і в розмірах, передбачених даним Законом.
Відповідно до ст. 35 вищевказаного Закону роботодавець зобов’язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Пункт 1 частина 1 ст. 35 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" встановлює право фонду застосовувати фінансові санкції, передбачені законом, у разі порушення порядку сплати страхувальниками страхових внесків.
Статтею 38 цього Закону передбачено, що роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Згідно п.7.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Мінпраці від 18.12.2000 року №339, рішення приймається, якщо загальна сума недоїмки, пені та штрафу складає не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, та протягом п’яти робочих днів направляється роботодавцю рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Роботодавець протягом десяти робочих днів, наступних за днем одержання рішення, зобов’язаний сплатити суми недоїмки, пені та штрафу або оскаржити рішення у встановленому порядку.
Пунктом 9 вищезазначеної Інструкції передбачено, що у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками, або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, суми донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Пеня обчислюється, виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк. Пеня на пеню не нараховується.
Оскільки ст. 8 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" передбачено, що Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією, а держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, то наявність заборгованості по їх сплаті не дає змоги своєчасно та повністю розрахуватись з громадянами, які потребують допомоги по безробіттю, і цим самим завдається істотна шкода інтересам держави.
Згідно ст. 12 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міський, міські, районні, міськрайонні, міські та районі у містах центри зайнятості.
В силу ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
В силу ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
Враховуючи, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, переконавшись у наявності законних підстав визнання позову, суд приходить до висновку позов задовольнити повністю.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Конституцією України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Нарцизівське"( с. Нарцизівка, Липовецький район, Вінницька область, код 1331732622535, р/р 2600310478 ВАТ "Райффайзен БАНК Аваль" МФО 302247) на користь Липовецького районного центру зайнятості 10988 грн. 51 коп. (десять тисяч дев'ятсот вісімдесят вісім грн. п'ятдесят одна коп.), в тому числі: заборгованість по недоїмці зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття ( р/р 37174301900273, код платежу 50040100 УДК у Вінницькій області код отримувача 34701099, МФО 802015) у сумі 10118 грн. 62 коп., пеню (р/р 37171304900273, код платежу 50040400 УДК у Вінницькій області, МФО 802015, код одержувача 34701099) у сумі 869 грн. 89 коп.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 16.06.10
Суддя Свентух Віталій Михайлович
15.06.2010