АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" лютого 2010 року
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:
Головуючої — Дикун С.І.
Суддів – Гурзеля І.В., Жолудько Л.Д.
при секретарі — Любчик Л.В.
з участю апелянта ОСОБА_3, представників
ОСОБА_4, ОСОБА_5
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Тернопільського міськрайонного суду від 7 грудня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_3 до Тернопільського обласного державного музичного училища ім.С.Крушельницької, Тернопільської обласної ради про визнання першочергового права на користування житлом та спонукання до укладення договору найму житла,-
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_3 звернувся в суд з позовом до Тернопільського обласного державного музичного училища ім.С.Крушельницької, Тернопільської обласної ради про визнання першочергового права на користування житлом та укладення договору найму житла, посилаючись на те, що поряд з наданими йому кімнатами в гуртожитку звільнилась ще одна кімната, яку просить виділити йому.
Рішенням Тернопільського міськрайонного суду від 7 грудня 2009 року в задоволенні позовної заяви ОСОБА_3 до Тернопільського обласного державного музичного училища ім.С.Крушельницької, Тернопільської обласної ради про визнання першочергового права на користування житлом та спонукання до укладення договору найму житла- відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_3 просить рішення суду скасувати та ухвалити нове рішення яким задоволити його позовні вимоги посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Заслухавши апелянта ОСОБА_3, який підтримав апеляцію в межах наведених у скарзі доводів, представників облради та музучилища ОСОБА_4 та ОСОБА_5, які просять апеляційну скаргу відхилити, дослідивши матеріали справи в межах доводів апеляційної скарги та заяви позовних вимог вбачається, що апеляційна скарга безпідставна і до задоволення не підлягає.
Відмовляючи в задоволенні позовних вимог суд першої інстанції виходив з того, що позивач ОСОБА_3 не має права на розширення займаної ним площі в гуртожитку.
З таким висновком суду першої інстанції слід погодитись. Так встановлено, що ОСОБА_3 разом із своєю сім’єю (дружина та двоє малолітніх дітей) проживає в гуртожитку Тернопільського обласного державного музичного училища ім.С.Крушельницької на підставі договору найму житла від 1.12.2005 року де займає дві кімнати загальною площею 34,75 кв.м..
У зв’язку з відсутністю іншого житла перебуває на квартирному обліку при виконавчому комітеті Тернопільської міської ради з 26 вересня 2007 року згідно рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради за 1386, в загальних списках за № 3503, в першочергових списках за №1278, складом сім’ї 3 особи, що відповідає вимогам ч.3 ст.34, ст.36 ЖК України згідно яких громадяни, які потребують житлових умов беруться на облік для одержання жилих приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду і такий облік ведеться виконавчим комітетом відповідної ради.
Таким чином право вимагати покращення житлових умов, у відповідності до розділу 2 ЖК України, у ОСОБА_3 може виникнути тільки, щодо органів влади, які здійснюють управління житловим фондом, де він перебуває на обліку.
З відповідачами у ОСОБА_3 договірні правовідносини, у відповідності до діючого на даний час договору найму житла в гуртожитку (а.с.10) наймодавець Тернопільське обласне державне музичне училище ім.С.Крушельницької надав наймачу ОСОБА_3 у строкове платне користування жиле приміщення - 34,75 кв.м.. Розділом 3 договору- (права сторін) не обумовлено можливості чи обов”язку розширювати жилу площу наймача.
Посилання апелянта як на підставу надання йому вільної кімнати в гуртожитку на ст.ст.34, 45, 47, 61 ЖК України є невірним оскільки надання жилої площі в гуртожитку регламентується ст.ст. 128, 129 ЖК України та Примірним положенням про гуртожитки, затвердженим Постановою Ради Міністрів України від 3.06.1986 року №208 де передбачено що гуртожитки призначаються для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період їх роботи або навчання. Апелянт до такої категорії осіб не належить.
Рішення суду ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому підстав для його зміни чи скасування колегія суддів не вбачає.
Керуючись п.1 ч.1 ст. 307, ст.ст. 308, 314, 315, 319 ЦПК України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 - відхилити.
Рішення Тернопільського міськрайонного суду від 7 грудня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуючий - підпис
Судді - два підписи
З оригіналом згідно:
Суддя апеляційного суду
Тернопільської області І.В. Гурзель