АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" лютого 2010 року
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:
Головуючого -Козака І.О.
Суддів -Гурзеля І.В., Кузьми Р.М.
при секретарі- Любчик Л.В.
з участю апелянта - ОСОБА_1
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Тернопільського міськрайонного суду від 08.12.2009 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Петриківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області про скасування рішення ради та зобов’язання виділити земельну ділянку, -
ВСТАНОВИЛА:
В жовтні 2009 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Петриківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області про визнання незаконним та скасування рішення сесії ради від 9 липня 2009 року №1186, яким їй відмовлено у виділенні земельної ділянки під будівництво індивідуального житлового будинку та зобов’язання виділення такої земельної ділянки , посилаючись на те, що із 01 січня 1981 року по 31 грудня 1985 року вона працювала в колгоспі “Поділля”с. Петриків. Рішенням зборів уповноважених колгоспу “Поділля” від 30 жовтня 1985 року, протокол № 5 їй було виділено за рахунок земель вільного присадибного фонду земельну ділянку для будівництва житлового будинку в с. Петриків, Тернопільського району. Однак, через сімейні обставини вона не розпочала будівництва житлового будинку.
Рішенням Тернопільського міськрайонного суду від 08.12.2009 року в позові ОСОБА_1 до Петриківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області про скасування рішення ради від 9 липня 2009 року №1186 та зобов’язання виділити земельну ділянку - відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить рішення Тернопільського міськрайонного суду від 08.12.2009 року – скасувати, ухвалити нове рішення, у зв’язку з порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Апеляційна скарга до задоволення не підлягає з наступних підстав.
Так, рішенням зборів уповноважених колгоспу “Поділля” від 30 жовтня 1985 року , протокол №5 позивачу було виділено за рахунок земель вільного присадибного фонду земельну ділянку для будівництва житлового будинку в с. Петриків, Тернопільського району. Однак, ОСОБА_1 у встановленому законом порядку виділену їй земельну ділянку за цільовим призначенням не використала.
В даний час ОСОБА_1 проживає в АДРЕСА_1 жилою площею 32, 6 кв.м. із сином, невісткою та онуком, (а.с.15,16) яку отримала в порядку спадкування за заповітом в рівних частках зі сином, що стверджується реєстраційним посвідченням на квартиру та довідкою ДП “Дружба-сервіс-житло 2”(а.с.11).
Рішенням сесії Петриківської сільської ради від 9 липня 2009 року № 1186 позивачу за її заявою відмовлено у виділенні земельної ділянки під індивідуальне будівництво у зв’язку із відсутністю вільних земельних ділянок під будівництво індивідуальних житлових будинків.
Згідно ст. 12 ЗК України до повноважень сільських рад у галузі земельних відносин відноситься розпорядження землями територіальних громад в тому числі і виділення їх для індивідуального будівництва.
Відмовляючи у виділення земельної ділянки ОСОБА_1, сільська рада діяла в межах своєї компетернції.
Доводи апеляції про те що іншим громадянам сільською радою надавались земельні ділянки, а її в цьому було відмовлено не є підставою для скасування рішення ради, оскільки порядок прийняття радою такого рішення не порушений.
У відповідності до ст. 40 ЗК України громадянам України за рішенням органів місцевого самоврядування можуть надаватись в оренду земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку. Тоб то законодавство передбачає право органів місцевого самоврядування надавати такі земельні ділянки, а не обов”язок , як це трактує апелянт.
Рішення суду є законним та обгрунтованим, підстав для його зміни чи скасування колегія не вбачає.
Керуючись п.1 ч.2 ст. 307, ст.ст.308, 312, 315, 319 ЦПК України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - відхилити
Рішення Тернопільського міськрайонного суду від 08.12.2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий - підпис
Судді - два підписи
З оригіналом згідно:
Суддя апеляційного суду
Тернопільської області І.В. Гурзель