Судове рішення #9655561

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"15" квітня 2010 року

Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:

Головуючої – Фащевської Н.Є.

                                                        Суддів – Гурзеля І.В., Демковича Ю.Й.

при секретарі  - Стопник О.С.

                                                         з участю адвоката ОСОБА_1

                                                          сторін -ОСОБА_2, ОСОБА_3  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Підгаєцького районного суду від 2 грудня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про поділ спадкового майна,-

ВСТАНОВИЛА:

     ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_3 про поділ спадкового майна.

    Рішенням Підгаєцького районного суду від 02 грудня 2009 року в задоволенні позову ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про поділ спадкового майна відмовлено за безпідставністю.

    В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить рішення Підгаєцького районного суду Тернопільської області від 02 грудня 2009 року скасувати в зв’язку з порушенням судом норм матеріального та процесуального права, неповного з’ясування судом обставин, що мають значення для справи,  недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд вважав встановленим, невідповідність висновків суду обставинам справи та постановити нове рішення, яким задоволити її позовні вимоги.

    Заслухавши апелянтку та її представника, які вимоги апеляції підтримали в межах наведених доводів, відповідача та його представника які просять скаргу відхилити, дослідивши матеріали справи в межах доводів апеляційної скарги та заявлених позовних вимог вбачається, що апеляційна скарга до задоволення не підлягає.

    Так відмовляючи в позові суд першої інстанції виходив з того, що в нотаріальному порядку, між спадкоємцями першої черги по закону, не оформлено права на спадщину, яка відкрилась після смерті її батька. Перешкод в такому оформлені не має.  

    З таким висновком суду першої інстанції слід погодитись.    

    Так з матеріалів справи вбачається, що після смерті 12 квітня 2008р. ОСОБА_4,   відкрилась спадщина за законом у вигляді грошових вкладів, що зберігаються у відділенні Ощадного банку України на рахунках НОМЕР_1; НОМЕР_2; НОМЕР_3, вклад відкритий ВАТ "ОСОБА_5 Аваль" на рахунок НОМЕР_4, земельну ділянку розміром 2,43 га, що знаходиться на території Сільцівської сільської ради відповідно до державного акту, автомобіля марки ВАЗ -2101 державний номерний знак НОМЕР_5 та житлового будинку з надвірними будівлями, що в АДРЕСА_1.      

    Також  встановлено, що  спадкоємцями першої черги за законом померлого залишились його діти - сторони по справі ОСОБА_2,   ОСОБА_3, які в шестимісячний строк від моменту відкриття спадщини звернулися, з заявою про її прийняття до нотаріальної контори.

    У відповідності до ст.1297 ЦК України спадкоємець який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов”язаний звернутись до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.

    Якщо спадщину прийняло кілька спадкоємців, свідоцтво про право на спадщину видається на ім”я кожного з них, із зазначенням імені та частки у спадщині інших спадкоємців.

    ОСОБА_2 передчасно звернулась до суду про реальний поділ спадкового майна, оскільки свідоцтва про право на спадщину у встановленому законом порядку не оформила, а отже не може довести  порушення свого права на спадщину.  Можливість оформлення спадщини у встановленому законом порядку нею не втрачена. Доводи апеляції в цій частині безпідставні.

    За вказаних обставин рішення суду є  вірним, підстав для його зміни чи скасування колегія суддів не вбачає.      

    Керуючись п.1ч.1ст.307, ст.ст. 308, 315, 319 ЦПК України,  колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

    Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - відхилити.

    Рішення Підгаєцького районного суду від 02 грудня 2009 року залишити без змін.

    Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подачі скарги безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Головуючий - підпис

Судді  - два підписи

З оригіналом згідно:

Суддя апеляційного суду

Тернопільської області                                                                     І.В. Гурзель

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація