Справа №22ц - 7113/2009р. Головуючий у 1 інстанції: Губська Л.В.
Категорія: 45 Доповідач: Ігнатова Л.Є.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 жовтня 2009 року Апеляційний суд Донецької області у складі:
головуючого: Краснощокової Н.С.,
суддів: Ігнатової Л.Є., Рецебуринського Ю.Й.,
при секретарі: Шатун Л.В.,
розглянув у відкритому судовому засіданні у м. Донецьку цивільну справу за апеляційною скаргою представника позивача ОСОБА_1 -ОСОБА_2 на рішення Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області від 25 червня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_2, яка діє за довіреністю та в інтересах ОСОБА_1 до Ясинуватської міської ради, виконкому Ясинуватської міської ради, Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру», відділу Держкомзему у місті Ясинувата Донецької області про усунення порушеного права на земельну ділянку шляхом зобов»язання внесення змін до державного акту, -
ВСТАНОВИВ:
У березні 2009 року ОСОБА_2 звернулася до суду в інтересах ОСОБА_1 з зазначеним позовом до відповідачів, посилаючись на те, що у березні 2005 року ОСОБА_1 отримав Державний акт на право власності на земельну ділянку, розташовану за адресою: АДРЕСА_1. Однак ними було виявлено невідповідність фактичних розмірів меж земельної ділянки зазначеним у плані-схемі Державного акту, а також виявлено, що 0, 0040 га землі, виділених сусіду, накреслені в їхньому Державному акті. У зв»язку з виявленими порушеннями ними було подано адміністративний позов про внесення відповідних змін в рішення виконкому Ясинуватської міської ради. Позов було задоволено.
Просила зобов»язати виконком Ясинуватської міської ради про внесення змін до рішення виконкому № 558 від 17.11.2004 року, а також внести відповідні зміни до Державного акту на право власності на земельну ділянку, виданий на ім»я ОСОБА_1
В подальшому позовні вимоги доповнила вимогою про змінення в Державному акті розмірів господарських споруд, нумерацію суміжних земельних ділянок, а в плані змінити розміри межі земельної ділянки.
Рішенням Ясинуватського міськрайонного суду від 25.06.2009 року у задоволенні позовних вимог ОСОБА_2, яка діє в інтересах ОСОБА_1 до Ясинуватської міської ради, виконкому Ясинуватської міської ради, Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру», відділу Держкомзему у м. Ясинувата Донецької області про усунення порушеного права на земельну ділянку шляхом зобов»язання внесення змін до державного акту відмовлено.
Не погоджуючись з рішенням суду ОСОБА_2 подала апеляційну скаргу в якій просять рішення суду скасувати та направити справу на новий судовий розгляд.
Вважає, що суд необгрунтовано відмовив у задоволенні позовних вимог і рішення ухвалене з порушенням норм матеріального права.
Заслухавши доповідача, пояснення, представників з»явившихся сторін, дослідивши
матеріали справи, доводи апеляційної скарги, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив із того, що законом не передбачено внесення змін до Державних актів на землю шляхом виправлень та дописок.
Апеляційний суд вважає, що такий висновок суду є правильним, підтверджується матеріалами справи і відповідає вимогам діючого законодавства.
Ухвалюючи рішення, суд першої інстанції всебічно, повно і об»єктивно дослідив надані сторонами докази, правильно встановив фактичні обставини справи та правильно застосувавши норми матеріального права, дійшов обґрунтованого висновку про необхідність в задоволенні позовних вимог відмовити.
Постановлене у справі рішення є законним й обгрунтованим, воно ухвалене з додержанням вимог матеріального і процесуального права.
Доводи скарги, що суд першої інстанції безпідставно відмовив у внесенні змін до Державного акту про землю є безпідставними.
Наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 04.05.1999 року за № 43 затверджена Інструкція про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі.
Аналізуючи зазначену Інструкцію, апеляційний суд не вбачає, що нею передбачено право вносити будь-які зміни до державних актів на землю.
Таке право не передбачено і Земельним Кодексом України.
А вже після ухвалення рішення судом першої інстанції, Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 22.06.2009 року за № 325 затверджена Інструкція про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою, якою передбачено, що у разі виявлення у виданому державному акті орфографічних або технічних помилок землевласником (землекористувачем) такий землевласник (землекористувач) звертається до відповідного територіального органу Держкомзему із заявою (клопотанням) про видачу нового державного акта. (п. 4.4.)
Новий державний акт видається протягом 15 робочих днів з дати надходження відповідних документів до територіального органу Держкомзему...(п.4.5.)
За таких підстав наведені в скарзі доводи не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом норм матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи, тому підстав для її задоволення немає.
Керуючись ст. ст. 308, 313-315 ЦПК України, Апеляційний суд, -
У хвалив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.
Рішення Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області від 25 червня 2009 року залишити без зміни.
Ухвала Апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена протягом двох місяців безпосередньо до Верховного Суду України.