Справа №2-408 2007 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 лютого 2007 року Харківський районний суд Харківської області у складі:
головуючого - судді - Козирєвої Г.М.
при секретарі Нетецькій Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел. Покотилівка справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом, посилаючись на те, що житловий будинок АДРЕСА_1, зареєстровано по праву власності в цілому за її батьком ОСОБА_3 згідно договору на право забудови земельної ділянки, посвідченого Мереф"янською районною держнотконторою 27.12.1954 р.
ІНФОРМАЦІЯ_1 батько помер. Після його смерті було видано свідоцтво про право на спадщину за законом на будинок у рівних частинах, по ½ його частині на позивачку та її сестру ОСОБА_4. Однак право власності зареєстровано не було.
Після смерті батька позивачка перейшла проживати до будинку. А сестра ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_2. Спадкоємцем після її смерті є її дочка, ОСОБА_2, яка спадщину не прийняла, однак з якою позивачка розрахувалась за частину будинку, що належала її матері, і вона не має претензій до спадкового будинку, про що є її письмова заява. Вона, користуючись усім будинком, прийняла спадщину фактично після сестри. Тому просить визнати за нею право власності на спадковий будинок у порядку спадкування за законом після смерті її батька та сестри, відповідно до ст.ст.529,530, 549 ЦК України в редакції 1963 року.
Відповідачка ОСОБА_2 у судовому засіданні не заперечувала проти визнання в цілому за ОСОБА_1 права власності на житловий будинок АДРЕСА_1, пояснивши, що позивачка розрахувалася з нею в повній мірі за спадкову частину її матері, ОСОБА_4.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що заявлений позов підлягає задоволенню, оскільки у судовому засіданні встановлено, що позивачка є єдиним спадкоємицем, що прийняв спадщину після смерті свого батька, ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, та сестри, ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвом про народження позивачки (а.с.12), копією свідоцтва про реєстрацію шлюбу з ОСОБА_5 (а.с.6), відомостями про смерть батька та сестри (а.с.14), поясненнями відповідачки ОСОБА_2
Після смерті батька та сестри позивачки залишилося спадкове майно -житловий будинок АДРЕСА_1 зареєстрований по праву власності в цілому за її батьком ОСОБА_3, згідно договору на право забудови земельної ділянки, посвідченого Мереф"янською районною держнотконторою 27.12.1954 р. , що підтверджується довідкою КП "ХРБТІ" від 26.12.06 р.(а.с.23).
Відповідачка по справі не має будь-яких претензій до спадкового будинку.
Тому, відповідно до вимог ст.ст. 529,530, 549 ЦК України в редакції 1963 р., можливо визнати за позивачкою право власності на спадковий будинок, у порядку спадкування за законом після смерті її батька, ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, та сестри, ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2.
Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 210, 212, 214-215, 218 ЦПК України, ст.ст. 529,530, 549 ЦК України в редакції 1963 року, суд,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1, в порядку спадкування за законом, після смерті її батька, ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, та її сестри, ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2.
На рішення протягом 10 днів з дня його проголошення може бути подано
заяву про оскарження, після чого протягом 20 днів може бути подано
апеляційну скаргу через Харківський районний суд до Апеляційного суду
Харківської області, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядку
ч.4 ст.295 ЦПК України.