ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2009 року Справа № 2-а-1118/09/1970
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Крапівницькій Н.Л.
при секретарі с/з Саланді О.М.
за участю:
представників:
прокурора відділу прокуратури Тернопільської області Стадника В.О.,
ДПІ у Підволочиському районі Буклешової Т.М.
відповідач в судове засідання не з" явився.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом прокурора
Підволочиського району в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Підволочиському районі до товариства з обмеженою відповідальністю "Наша марка" про стягнення заборгованості податкового зобов'язання зі сплати податку на додану вартість в сумі 8019, 30 грн., суд, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Підволочиського району в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Підволочиському районі звернувся до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Наша марка" про стягнення заборгованості податкового зобов'язання зі сплати податку на додану вартість в сумі 8019, 30 грн.
Представник позивача, представник прокуратури в судовому засіданні позовні вимоги підтримали і надали пояснення, що за відповідачем існує заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами, а саме, по податку на додану вартість в розмірі 8019, 30 грн.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання двічі не з'явився, про день, час, місце судового засідання повідомлявся судом належним чином. Про причини неявки відповідач суд не повідомив. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача на підставі наявних доказів у справі.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю, з наступних підстав.
Відповідач зареєстрований як юридична особа Підволочиською районною державною адміністрацією Тернопільської області 06.05.2000р. за №09058226Ю0010І46 взято на облік в ДПІ у Підволочиському районі як платник податків за №6408 від 29.05.2006 року і відповідно до ст. 67 Конституції України, п.3 ч. 1 ст. 9 ЗУ «Про систему оподаткування» на нього покладений обов'язок сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановленому законом термінів.
Станом 17.04.2009 року за відповідачем рахується заборгованість по податку на додану вартість в сумі 8019, 30 грн.
Сума заборгованості підтверджується дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами: копією корінця першої податкової вимоги від 05.09.2008р. № 1/200, копією корінця другої податкової вимоги від 13.10.2008р. № 2/222, копією акта перевірки №950/15/30786781 від 09.07.2008 року, копіями облікових карток платника, копією податкового повідомлення - рішення від 17 липня 2008р. за№ 0014321500/0.
Податкове повідомлення податкового органу відповідачем у встановленому порядку не оскаржувалося, недійсними не визнавалось, а відтак є підставою для підтвердження нарахування податкових зобов'язань, а таким чином, вказана сума є недоїмкою і є узгодженою.
Відповідно до п.5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
На час розгляду справи в суді відповідач не представив доказів сплати заборгованості в сумі 8019, 30 грн.
Згідно до п.п. 2.1.4. п. 2.1, пп. 2.3.1. п. 2.З. ст. 2 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. № 2181-Ш (далі Закон 2181) контролюючим органом стосовно сплати податків є податкові органи, які уповноважені здійснювати заходи з погашення податкового боргу.
Відповідно до п. 3.1.1 ст. З Закону 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Пунктом 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 6, 50, 86, 128, 158, 163, 186 КАС України Законом України «Про систему оподаткування», Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов прокурора Підволочиського району в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Підволочиському районі до товариства з обмеженою відповідальністю "Наша марка" про стягнення заборгованості податкового зобов'язання зі сплати податку на додану вартість в сумі 8019, 30 грн. задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Наша марка" (код ЕДРПОУ 30786781, с. Шельпаки, Підволочиський р-он, Тернопільська область) на користь держави в особі державної податкової інспекції у Підволочиському районі (смт. Підволочиськ, вул. Зелена, 1; р/р. № 35216001000374 УДК у Тернопільській області МФО 838012, код ЕДРПОУ 23588608). податкового зобов'язання зі сплати податку на додану вартість в сумі 8019, 30 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк,
Постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги
Постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.