Судове рішення #9681465

                                                                                                                                                                                                            копія

                                                                                                                                                                                                Справа 2-2566/10

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

    07 червня 2010 року  Залізничний районний суд м. Львова в складі:

головуючої-судді -  Гедз Б.М.  

при секретарі -  Рущак Т.О.                

за участю представника позивача – Лутчин Р.Б.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові в залі суду цивільну справу за позовом Львівського комунального підприємства “Залізничнетеплоенерго” до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за спожиту теплову енергію, суд, –    

                        

в с т а н о в и в:   

     ЛКП “Залізничнетеплоенерго” звернулося з позовом до відповідача, в якому просить стягнути заборгованість за послуги теплопостачання. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач тривалий час не проводить оплату за споживання теплової енергії. Оскільки відповідач добровільно не сплачує заборгованість за період з 01.09.1996р. по  01.10.2002р. за спожиту теплову енергію в сумі – 467,04 грн., тому просить стягнути її в судовому порядку.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала повністю, дала пояснення, аналогічні до викладених у позовній заяві. Просить позов задовольнити повністю, поновивши позовну давність у зв’язку із тим, що велика кількість боржників позбавляє можливості пред’явити до всіх позови у встановлений законом строк.

Відповідач  подав до суду письмову заяву, в якій просить  розглядати справу за його відсутності, просить відмовити у задоволенні позову за спливом позовної давності. Суд ухвалив розглядати справу за відсутності відповідача, який подав заяву, на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, з’ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що у задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.  

Судом встановлено, що відповідач зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1 /а.с.4/. Як вбачається з довідки представленої позивачем /а.с.5,6/ за спожиту теплову енергію за період з 01.09.1996р. по 01.10.2002р. у відповідача утворився борг, який залишився несплачений в сумі- 467,04 коп.

Згідно з положеннями ст. 257 ЦК України загальна позовна давність встановлюється в три роки.  

Отже, вказаною нормою визначено строк, в межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого порушеного права.  

З матеріалів справи вбачається, що позивач звернувся до суду з позовом 16.04.2010 року, остання проплата відповідача була проведена в грудні 2002 року, таким чином, ЛКП „Залізничнетеплоенерго” пропущено строк для звернення з даним позовом до суду, оскільки в судовому засіданні встановлено, що ЛКП „Залізничнетеплоенерго” до 01.10.2002 року здійснювало виробництво, транспортування, реалізацію теплової енергії споживачам та було безпосередніми збирачем коштів за надані послуги, однак з 01.10.2002 року позивач здійснює лише виробництво, транспортування, реалізацію теплової енергії споживачам, а функції по збиранні коштів покладено на інші Львівські комунальні підприємтва.  

Крім того, відповідно до положень ст.267 ЦПК України сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у справі, є підставою для відмови у позові. Якщо суд визнає поважними причини пропущення позовної давності, порушене право підлягає захисту.  

Враховуючи зміст норми вказаної статті ЦК України, суд вважає, що до поважних слід відносити лише ті обставини, які є об’єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення сторони та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного звернення до суду з відповідним позовом.  

       Позивач причин пропуску позовної давності не обгрунтовував, з матеріалів справи не вбачається поважність причин її пропуску, відповідач зробив заяву  про застосування позовної давності, а тому за таких обставин суд приходить до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити у зв’язку з пропуском позовної давності.  

Керуючись ст.ст. 10, 60, 208, 209, 212, 213-215 ЦПК України, ст.ст. 256, 257, 267 ЦК України, п. 4 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України, суд-  

в и р і ш и в:   

У задоволенні позову ЛКП „Залізничнетеплоенерго” до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за спожиту теплову енергію – відмовити за пропуском позовної давності.  

На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення, апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Львівської області через районний суд.  

     Суддя: /підпис/

            З оригіналом згідно.

        Суддя:     Б. М. Гедз

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація