Судове рішення #9686358

                                                        Справа № 2-а-1289/10

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

28 травня 2010 року

Залізничний районний суд м. Львова

в складі:     головуючої – судді Гедз Б.М.,

при секретарі Рущак Т.О.,

за участю позивача – ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління державної автомобільної інспекції при головному управлінні міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про скасування постанови  в справі про адміністративне правопорушення, -  

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з позовом про скасування постанови серії ВС № 210809 від 09.04.2010р. по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.122 КУпАП, з підстав її винесення з грубим порушенням норм матеріального та неправильним застосуванням норм процесуального права. Позивач зазначає, що його притягнуто до адміністративної відповідальності за здійснення повороту ліворуч з смуги призначеної тільки для повороту правору, без надання при цьому дороги автомобілю на смугу якого перестроювався, однак він не здійснював руху по правій смузі, оскільки рухався тільки по лівій, відповідно до вимог дорожнього знаку № 5.16 «Напрямки руху по смугах», постанова винесена без будь-яких доказів, в тому числі показів технічних приладів, при складенні протоколу права позивачу роз`яснено не було.

Позивач в судовому засіданні свої позовні вимоги підтримав в повному обсязі, уточнив, що керуючи транспортним засобом, не здійснював руху по правій смузі, оскільки рухався тільки по лівій, відповідно до вимог дорожнього знаку № 5.16 «Напрямки руху по смугах», про що чітко вказав в протоколі про адміністративне правопорушення.

В судове засідання представник відповідача не з`явився, був належним чином повідомлений про місце і час розгляду справи, причини своєї явки не повідомив, доказів на підтвердження обставин, на які посилається, не надав.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

09.04.2010 р. відносно позивача була складена постанова, згідно якої позивача притягнуто до адміністративної відповідальності і накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн. В постанові зазначається, що ОСОБА_1 09.04.2010 р. о 10 год. 55 хв. в м. Львові на перехресті вулиць Шевченка - Левандівська, керуючи автомобілем марки «Фольксваген»  д.н.з. НОМЕР_1 не виконав вимоги дорожнього знаку «напрямок руху по смузі», скоївши правопорушення, передбачене ч.1 ст.122 КУпАП.

Ч. 1 ст.122  КУпАП передбачає відповідальність за порушення водіями вимог дорожніх знаків, що тягне за  собою  накладення  штрафу  від п’ятнадцяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному  законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами.

Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

       Суб’єкти оскарження як при складанні постанови, так і при розгляді справи в суді не надали доказів на спростування тверджень позивача: не вказали, якими додатковими доказами підтверджується факт вчинення позивачем адміністративного правопорушення.

Згідно ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень,  дій чи  бездіяльності  суб'єкта владних повноважень обов'язок  щодо доказування правомірності  свого  рішення,  дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у  нього  документи та матеріали,  які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали. Якщо особа,  яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для  підтвердження обставин, на які вона  посилається,  суд  вирішує справу на основі наявних доказів.

Аналізуючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до переконання, що позов підлягає задоволенню, а оскаржувана постанова скасуванню у зв’язку з недоведеністю події проступку.

На підставі ст.ст.122, 251, 258, 293 КУпАП, п.п.1.10, 16.11-16.12 ПДР України, затверджених постановою КМ України №1306 від 10.10.2001р., керуючись ст.ст.11, 70, 71, 159-163 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

Позов ОСОБА_1 до Управління державної автомобільної інспекції  при головному управлінні міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про скасування постанови  в справі про адміністративне правопорушення задовольнити.

Постанову серії ВС № 210809 від 09.04.2010 р. скасувати.

Провадження в справі закрити.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі і апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.

               Суддя:                                               Б.М. Гедз

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація