Справа № 22-7988/08
Головуючий у 1 Інстанції Іванова А.П.
Категорія - 44
Доповідач Дем'яносов М.В.
УХВАЛА
Іменем України
28 листопада 2008 року колегія суддів судової палати з цивільних справах Апеляційного суду Донецької області в складі :
головуючого судді: Рибалко Л.І. суддів: Папоян В.В ., Дем'яносова М.В.
при секретарі Білявській І.Є.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м.Донецьку цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на ухвалу Калінінського районного суду м. Донецька від 09 жовтня 2008 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання втративши право користування жилим приміщенням,
ВСТАНОВИЛА :
В липні 2008 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 про визнання втративши право користування жилим приміщенням. Посилалася на те, що вона є власником квартири АДРЕСА_1. В 2005 році вона зареєструвала в квартирі свою племінницю ОСОБА_3 ( ОСОБА_4.), яка після реєстрації в квартиру не вселилася і жодного дня в ній не проживала. Речі відповідачки в квартирі відсутні. Просила позов задовольнити і визнати відповідачку такою, що втратила право користування жилим приміщенням в спірній квартирі.
Відповідачка надала до суду клопотання про зупинення провадження у справі, оскільки знаходиться в лікарні №6 м. Донецька з приводу операції.
Ухвалою суду від 9.10.2008 року провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання втративши право користування жилим приміщенням зупинено на час хвороби відповідачки .
ОСОБА_2 не погодившись з вказаною ухвалою суду звернулася із апеляційною скаргою , просила її скасувати як таку , що не відповідає вимогам матеріального та процесуального права, а висновки суду не відповідають фактичним обставинам справи. Посилалася також на те, що суд безпідставно зупинив провадження по справі, оскільки відповідачка навмисно затягує розгляд справи у зв'язку з чим вона як власниця квартира позбавлена можливості повною мірою володіти та розпоряджатися належним їй майном. Якщо позивачка і хворіє то вказані обставини не можуть бути підставою для зупинення провадження по справі, оскільки вона має право надати захищати її інтереси законному представникові.
Апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч.1 п. 2 ст.202 ЦПК України суд може за заяою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках:
- захворювання сторони, підтвердженого медичною довідкою, що виключає можливість явки до суду протягом тривалого часу;
Суд першої інстанції задовольняючи заяву ОСОБА_3 виходив з того, що відповідачка знаходиться в лікарні №6 м. Донецька з приводу патологічних пологів , вказані обставини виключають можливість її явки до суду протягом тривалого часу тому прийшов до висновку, що провадження у справі слід зупинити на час її хвороби.
Однак з таким висновком суду погодитися неможливо, оскільки він не відповідає вимогам діючого законодавства і фактичним обставинам справи.
Як вбачається із матеріалів справи ОСОБА_3 9.10.2008 року звернулася до суду із заявою про зупинення провадження по справі у зв'язку з тим, що вона знаходиться на лікуванні.
Із наданої нею довідки (а.с. 42) від 6.10.2008 року вбачається , що відповідачка з 29.09.2008 року по 6.10.2008 року знаходиться в ЦМЛ №6 Діагноз: Пологи 1 ср., паталогічні пологи, кесаревий переріз в н сегменті.
Ч.1п.2 ст. 202 ЦПК України передбачається , що суд має право зупинити провадження у справі при такому захворюванні сторони, яке виключає ( а не перешкоджає) можливості явки в суд і підтверджене медичними документами, виданими лікарем або лікарською установою.
Такими що виключають можливість явки до суду, є захворювання, внаслідок яких особа не може пересуватися , розмовляти, не усвідомлює значення своїх дій або не може керувати ними, а також інфекційні захворювання, що створюють загрозу для оточуючих, та захворювання, лікування яких потребує створення спеціальних умов( за призначенням лікаря).
У разі сумніву щодо того, чи виключає хвороба можливість явки до суду, суд за клопотанням зацікавлених осіб вправі направити відповідний запит до медичної установи. Провадження зупиняється на час хвороби сторони.
Апеляційний суд вважає, що суд першої інстанції не з'ясував , чи виключає данна хвороба можливість явки до суду відповідачки, який термін вона буде знаходиться на лікування, тому передчасно зупинив провадження по справі, у зв'язку з чим ухвала суду підлягає скасуванню і вказане питання слід передати на новий розгляд до суду першої інстанції.
Керуючись ст..ст.303, 304, ч.2п.2 ст.307, 314 ЦПК України , -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити .
Ухвалу Калінінського районного суду м. Донецька від 09 жовтня 2008 року скасувати. Справу направити до Калінінського районного суду м. Донецька для розгляду по суті.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з дня її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили ухвалою апеляційного суду.