ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
_________________________________________________________________________________________________
У Х В А Л А
про залишення заяви без розгляду
11 червня 2010 р. Справа № 2-а-1547/10/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді Поліщук Ірини Миколаївни
Суддів Драчук Тетяни Олександрівни
Вільчинського Олександра Ванадійовича
при секретарі судового засідання: Задерей Ірині Василівні
за участю представників сторін:
Позивача : ОСОБА_3
Відповідача: не з`явився
Третьої особи: не з`явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи:
за позовом: ОСОБА_3
до: Одеської регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті
за участю третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_4
про: визнання протиправними та скасування наказів №31-к від 22.03.2010 та №40-к від 06.04.2010
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться зазначена вище адміністративна справа.
1 червня 2010 року до суду надійшла заява позивача про уточненняпозовних вимог в якій він просить зобов`язати адміністрацію відповідача виплатити завдану позивачу шкоду в розмірі 2000 грн., в тому числі 1000 грн. моральної шкоди.
Оскільки позивачем заявлено вимогу майнового характеру, суд у судовому засіданні 1 червня 2010 року протокольно ухвалив зобов`язати його сплатити судовий збір за майновими вимогами та надати докази про його сплату у наступне судове засідання.
У судове засідання позивач не надав доказів про сплату судового збору, а також не надав клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до статті 104 КАС України особа має право звернутися до суду з адміністративним позовом, якщо вона вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно –правових відносин. Відповідний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що передбачені статтею 106 КАС України.
Так, відповідно до частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно п. 7 ст. 156 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статті 106 цього Кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у строк, встановлений судом.
Враховуючи те, що у строк встановлений судом позивач не усунув недоліків позовної заяви, суд, на підставі вищевикладеного, приходить до висновку про залишення позовної заяви без розгляду в частині вимог щодо стягнення моральної та матеріальної шкоди.
Керуючись п. 7 ч. 1 ст. 155, ст. ст. 165, 186, 254 КАС України, суд -
УХВАЛИВ :
Заяву ОСОБА_3 щодо стягнення на його користь з Одеської регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті моральної та матеріальної шкоди залишити без розгляду.
Копію ухвали направити відповідачу та третій особі.
Роз'яснити позивачу, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Головуючий суддя Поліщук Ірина Миколаївна
Судді Драчук Тетяна Олександрівна
Вільчинський Олександр Ванадійович