ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження
"09" червня 2010 р. Справа № 2a-2137/10/0970
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Микитюк Р.В., перевіривши матеріали адміністративного
позову відділу Державної виконавчої служби Косівського районного управління юстиції, вул. Незалежності, 85, м.Косів, Івано-Франківська область,78600
до ОСОБА_1, АДРЕСА_1
про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, зобов"язання Державної прикордонної служби України вилучити закордонний паспорт.,-
В С Т А Н О В И В:
Відділ ДВС Косівського районного управління юстиції звернувся до суду з адміністративним позовом про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1, зобов"язання Державної прикордонної служби України вилучити закордонний паспорт.
Позовні вимоги мотивовані тим, що у відділі державної виконавчої служби Косівського міського управління юстиції на виконанні знаходиться виконавчий лист №2-391 від 10.04.2008 року, виданий Косівським районним судом про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів, в сумі 12270 грн., які станом на 01.06.2010 року боржником не сплачені.
Розглянувши позовну заяву, дослідивши подані докази, суд встановив наступне.
Відділом державної виконавчої служби Косівського районного управління юстиції здійснюється примусове виконання виконавчого листа №2-391 від 10.04.2008 року, виданого за рішенням Косівського районного суду за наслідками розгляду цивільної справи про стягнення з відповідача, ОСОБА_1, аліментів, тобто рішення суду, яке прийняте в порядку цивільного судочинства.
Правові підстави для тимчасового обмеження громадян України у праві виїзду за кордон визначені статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України", якими, зокрема, є дія неврегульованих аліментних, договірних чи інших невиконаних зобов’язань; порушення проти громадянина України кримінальної справи; подання щодо громадянина України цивільного позову до суду.
При цьому органам Державної прикордонної служби України на підставі пункту 4 статті 20 Закону України "Про Державну прикордонну службу України" надано право не пропускати через державний кордон України осіб, яким тимчасово обмежено право виїзду з України за мотивованим письмовим рішенням суду та правоохоронних органів.
Згідно зі статтею 2 Закону України "Про виконавче провадження" примусове виконання рішень в Україні, зокрема судових рішень, покладається на Державну виконавчу службу України.
Листом Міністерства юстиції України та Адміністрації Державної прикордонної служби України від 27.05.2008 N 25-32/463, N 25-5347 ( v5-32323-08 ) і листом Міністерства юстиції України від 06.06.2008 N 25-32/507 ( v25-3323-08 ) визначено порядок взаємодії органів Державної виконавчої служби України та Державної прикордонної служби України щодо виконання судових рішень про тимчасове обмеження особи (боржника) у праві виїзду за межі України.
Згідно зі статтею 151 Цивільного процесуального кодексу України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходів забезпечення позову, зокрема, шляхом постановлення ухвали про заборону вчиняти певні дії (тимчасово обмежити особу (боржника) у праві виїзду за межі України).
Згідно статті 217 Цивільного процесуального кодексу України суд, який ухвалив рішення, може визначити порядок його виконання, надати відстрочку або розстрочити виконання, вжити заходів для забезпечення його виконання, про що зазначає в рішенні.
Відповідно до статті 373 Цивільного процесуального кодексу України за наявності обставин, що утруднюють виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім'ї, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), за заявою державного виконавця або за заявою сторони суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає питання про відстрочку або розстрочку виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання рішення в судовому засіданні з викликом сторін і у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Таким чином, виходячи з даних положень норм процесуальних законів, суд приходить до висновку про те, що Цивільним процесуальним кодексом України встановлено порядок забезпечення виконання рішення суду ухваленого в порядку цивільного судочинства. Положенням статті 181 КАС України встановлено порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби, при здійсненні такими особами, примусового виконання судових рішень.
Предметом позову в даній справі є забезпечення виконання рішення суду, ухваленого в порядку цивільного судочинства, позовних вимог про оскарження рішення, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби не заявлено.
Вирішення питання про забезпечення виконання судового рішення в цивільній справі встановлюється положенням ЦПК України і розглядається в порядку цивільного судочинства судом, який виніс судове рішення, примусове виконання, якого потребує забезпечення.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України суд відмовляє у відкритті провадження у справі якщо, заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі наведеного, керуючись п.1 ч.1 ст.109, ст.ст.160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-
У Х В А Л И В:
Відмовити відділу Державної виконавчої служби Косівського районного управління юстиції Івано-Франківської області у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом до ОСОБА_1, про тимчасове обмеження особам (боржникам) у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документу.
Копію цієї ухвали, разом з позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами, невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Роз'яснити відділу Державної виконавчої служби Косівського районного управління юстиції Івано-Франківської області , що повторне звернення до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала набирає законної сили в порядку встановленому ст. 254 КАС України, може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст. 186 КАС України.
Суддя Микитюк Р.В.