Судове рішення #971755
28/116-А

 


ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б     тел.230-31-34


 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

12.03.2007р.


№ 28/116-А

за позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків в м.Ізмаїлі Ізмаїльському районі

до   Української державної корпорації “Укрзакордоннафтогазбуд”

про   стягнення 1030,68 грн. грн.

Суддя Копитова О.С.

При секретарі судового засідання  Волуйко Т.Ф.

За участі представників сторін:

від позивача:     не з'явився

від відповідача: не з'явився


Розгляд справи здійснюється за правилами Кодексу адміністративного судочинства України відповідно до п. 6 Розділу УІІ Прикінцеві та перехідні положення цього Кодексу.   

          

Обставини справи :

Позивач, відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі, звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача Української державної корпорації “Укрзакордоннафтогазбуд” заборгованості по сплаті  страхових внесків в сумі 1030,68 грн.

Обґрунтовуючи свої позовні вимоги позивач зазначає, що структурний підрозділ державної корпорації "Укрзакордоннафтогазбуд" будівельно-монтажне управління № 3  всупереч вимог діючого законодавства про загальнообов"язкове державне  страхування  від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання страхових внесків за період з 01.04.04 року по 31.12.05 року не сплатив, заборгованість складає 1030,68 грн.

Підсумовуючи викладене, позивач просить стягнути з відповідача заборгованість в примусовому порядку.

Ухвалою господарського суду м. Києва від 15.01.07 року було відкрито провадження в адміністративній справі № 28/116-А та призначено попереднє судове засідання на 13.02.07 року.

Ухвалою господарського суду м. Києва від 13.02.07 року було закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 12.03.07 року.

           Відповідач в судові засідання не з'явився, вимог ухвал суду не виконав, ухвали суду направлялись відповідачу за всіма наявними в матеріалах справи адресами, зокрема за адресою зазначеною в свідоцтві про державну реєстрацію та довідці головного управління статистики, однак відповідач своїм правом на участь повноважного представника в судовому засіданні не скористався.

Матеріали справи містять докази щодо належного повідомлення відповідача про день, час та місце розгляду справи.       

            Позивачем по пошті надіслано клопотання про розгляд справи без його представника за наявними матеріалами.    

Розглянувши подані документи і матеріали, господарський суд м. Києва, -


ВСТАНОВИВ:

          Українська державна корпорація “Укрзакордонннафтогазбуд”           має в своєму складі структурний підрозділ Будівельно –монтажне управління №3 (далі –БМУ №3), зареєстроване в Ізмаїльській міській адміністрації 06.08.1998 року, рішення про реєстрацію №12, код ЄДРПОУ 25425203.  Зазначений структурний підрозділ створений без статусу юридичної особи.

          БМУ № 3 зареєстрований та перебуває на обліку як страхувальник у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Одеської області за № 1513000577 та є платником страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

           Відповідно до Розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 4 квартал 2005 року страховий тариф встановлено у розмірі 2,62% від фактичних витрат на оплату праці найманих працівників. До сплати належить за вказаний період сума в розмірі 1030,68 грн.

          Станом на день звернення позивача до суду зазначена сума страхових внесків БМУ №3 сплачена не була.

           Правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві встановлює Закон України "Про загальнообов"язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".

          Відповідно до преамбули Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”,  страхування від нещасного випадку є самостійним видом загальнообов'язкового державного соціального страхування.

          Відповідно до ст. 2 дія цього Закону поширюється на осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях, незалежно від їх форм власності та господарювання (далі - підприємства), у фізичних осіб, на осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності.

          Відповідно до ст.ст. 6, 7 вказаного Закону, роботодавці –власники підприємств, установ і організацій, або уповноважені ними органи, або фізичні особи є страхувальниками.

          Згідно ст. 10 зазначеного Закону роботодавці набувають статусу страхувальників:

юридичні особи - з дня взяття їх на облік; фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, - у день одержання робочим органом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків у встановленому порядку від органу державної служби зайнятості повідомлення про реєстрацію трудового договору (контракту) між фізичною особою - підприємцем та найманим працівником; фізичні особи, які не мають статусу підприємців та використовують найману працю, - з дня взяття на облік.  страхування від нещасних випадків.

         Права та обов'язки роботодавця встановлені ст. 45 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, так зокрема встановлено, що роботодавець як страхувальник зобов'язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.

         Відповідно до п.2.1 Постанови №12 Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 20.04.2001 року “Про затвердження Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України” (надалі Постанова № 12), платниками страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України є юридичні особи незалежно від форм власності і господарювання, виду діяльності та галузевої належності, а також їх відокремлені підрозділи (філії, інші підрозділи юридичної особи, що знаходиться поза її місцезнаходженням та виробляють продукцію, виконують роботи або операції, надають послуги від імені юридичної особи, або представництва, що здійснюють представництво і захист інтересів юридичної особи), за умови, що розрахунки з оплати праці цих відокремлених підрозділів проводяться не централізовано. 

          БМУ №3, як страхувальник, зобов'язаний сплачувати страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

          Відповідно до ст. 47 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( в редакції яка діяла в спірний період) розміри страхових внесків страхувальників обчислюються: для роботодавців - у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, на інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", які підлягають обкладенню прибутковим податком з громадян; для добровільно застрахованих осіб - у відсотках до мінімальної заробітної плати.

         Страхові внески нараховуються в межах граничної суми заробітної плати (доходу), що встановлюється Кабінетом Міністрів України та є розрахунковою величиною при обчисленні страхових виплат.

          Розрахунок розміру страхового внеску для кожного підприємства провадиться Фондом соціального страхування від нещасних випадків відповідно до Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

                   Нараховані страхові внески, інші платежі сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на відповідний рахунок Фонду (п.4.13 Постанови №12).

          Днем сплати страхових внесків вважається  при перерахуванні страхових внесків з рахунка страхувальника - день списання банком суми платежу з рахунка страхувальника, незалежно від часу її зарахування на рахунок Фонду (п.5.3 Постанови № 12).

          Відповідно до п. 5.1 Постанови №12 не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені.

           Відповідно до ст. 52 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” страхувальник несе відповідальність за шкоду, заподіяну застрахованому або Фонду соціального страхування від нещасних випадків внаслідок невиконання своїх обов'язків із страхування від нещасного випадку, відповідно до законодавства.

         За прострочення сплати страхового внеску до Фонду соціального страхування від нещасних випадків із страхувальника стягується пеня згідно із законодавством.

         За несвоєчасну сплату страхового внеску, несвоєчасне інформування Фонду соціального страхування від нещасних випадків про чисельність працівників, річний фактичний обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг), річну суму заробітної плати на підприємстві, нещасні випадки на виробництві та професійні захворювання, що сталися на підприємстві, про зміни технології робіт, виду діяльності підприємства або його ліквідацію страхувальник притягається до відповідальності згідно із законодавством.

          Робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюють контроль за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою перерахування та надходження страхових внесків, інших платежів до Фонду, а також за цільовим і правильним витрачанням його коштів.

            Як убачається з матеріалів справи за БМУ №3 рахується заборгованість по несплаченим страховим внескам в розмірі 1030, 68 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідач в судове засідання не з'явився, доказів, які б спростовували доводи позивача суду не надав, наявність заборгованості не заперечив, доказів сплати заборгованості до бюджету не надав.

Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 2 ст.  94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Згідно з ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

          Приймаючи до уваги викладені обставини та керуючись ст.ст. 23, 71, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –


ПОСТАНОВИВ:


Позов задовольнити .

Стягнути з Української державної корпорації “Укрзакордонннафтогазбуд” (код ЄДРПОУ 21656791, 01000, м.Київ, вул. Ю.Фучика, 11, р/р 2600903081 в АБ “Укргазпромбанк” МФО 328492) на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі суму заборгованості по страхових внесках в розмірі  1030,68 (одна тисяча тридцять гривень 68 коп.) грн.


Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.  ст.  185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги.


            Суддя

О.С. Копитова



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація