Судове рішення #97188
УКРАЇНА АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

УКРАЇНА АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №22-3144/06 р.                                                        Головуючий у суді

першої інстанції: Жуковський О.Г.

Категорія № 35           Доповідач: Косогор Г.О.

УХВАЛА ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

26 липня 2006 року.

Судова колегія судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області в складі:

Головуючого судді: Косогор Г.О.

Суддів: Ткачук О.О., Ісаєвої Н.В.

при секретарі - Дудучава Ф.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі цивільну справу за апеляційною скаргою УДАІ УМВС України в Одеської області на рішення Київського районного суду м. Одеси від 23 лютого 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до УДАІ УМВС України в Одеської області про усунення перешкод в здійснені права власності,

ВСТАНОВИЛА:

2 грудня 2005 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до УГАІ УМВС України в Одеської області про усунення перешкод в здійснені права власності, вказуючи на те, що у 1994 року він придбав автомобіль ГАЗ-24,1973 року випуску, двигун №НОМЕР_1 і причеп білого кольору. Дані транспортні засоби були поставлені на облік в УДАІ м. Алма - АТИ Республіки Казахстан. У зв"язку з переїздом позивача на постійне місце проживання в м. Одесу зазначені транспортні засоби були зняти з обліку. При зверненні ОСОБА_1 у серпні 1996 року до УДАІ УМВС України в Одеській області з заявою про поставлення зазначених транспортних засобів на реєстраційний облік - було відмовлено, оскільки при перетинанні кордону, Верстов не отримав в митних органах посвідчення для реєстрації автомобілю в органах ДАІ України. Після повторного звернення позивача до УДАІ УМВС України в Одеської області з тим же проханням йому також було відмовлено, але на тій підставі, що фізичні особи зобов'язані зареєструвати транспортний засоб протягом 10 діб після митного оформлення.

Представник УДАІ УМВС України в Одеської області позов не визнав.

Рішенням Київського районного суду м. Одеси від 23 лютого 2006 року позов задоволено. Суд зобов"язав УДАІ УМВС України в Одеської області зареєструвати за ОСОБА_1 автомобіль ГАЗ-24,1973 року випуску, двигун №НОМЕР_1, кузов № НОМЕР_2, шасі № НОМЕР_3 і причеп білого кольору, державний номер НОМЕР_4.

На дане рішення суду УДАІ УМВС України в Одеської області подало апеляційну скаргу, в якої просить рішення суду скасувати, ухвалити нове, яким в задоволені позову відмовити, посилаючись на те, що воно ухвалене з порушенням норм права.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши та обговоривши наведені у апеляційній скарзі доводи і перевіривши матеріали справи, судова колегія вважає що скарга не підлягає задоволенню.

Відповідно до ст.308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без зміни, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права.

Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_1, районний суд виходив з того, що він є власником автомобілю ГАЗ -24,1973 року випуску, двигун №НОМЕР_1, транзитний номер НОМЕР_5 і причепу білого кольору, державний номер НОМЕР_4, а згідно зі ст.48 Закону України "Про власність" власник може вимагати усунення будь яких порушень його права.

Розглядаючи спір, судова колегія вважає, що районний суд повно і всебічно дослідив і оцінив обставини по справі, надані сторонами докази, правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон, який їх регулює.

Судом першої інстанції встановлено, підтверджено матеріалами справи та сторонами не заперечується, що ОСОБА_1 раніше проживав у Республіці Казахстан в м. Алма-Аті. У 1994 році ОСОБА_1 придбав автомобіль ГАЗ -24,1973 року випуску, двигун № НОМЕР_1 і причеп білого кольору. Зазначені транспортні засоби були поставлені на облік в УДАІ м.Алма -Ати Республіки Казахстан. У 1996 року зазначені транспортні засоби були зняті з обліку УДАІ м.Алма-Аги Республіки Казахстан. У серпні 1996 року ОСОБА_1 звернувся до УДАІ УМВС України в Одеської області з заявою про поставлення зазначених транспортних засобів на реєстраційний облік, однак, йому було відмовлено, оскільки при перетинанні кордону, він не отримав в митних органах посвідчення для реєстрації автомобілю в органах ДАЇ України. Через деякий час автомобіль зламався та ОСОБА_1 їм не користувався. У 2005 році автомобіль був відремонтований, ОСОБА_1 знову звернувся до УДАІ УМВС України в Одеської області з заявою про поставлення автомобілю та причепу на реєстраційний облік, однак йому знов було відмовлено з посиланням на те, що фізичні особи зобов"язані зареєструвати транспортний засіб протягом 10 діб після митного оформлення.

Згідно п.2.4. Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно- екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України, затвердженої наказом МВС України 3335 від 10 квітня 2002 року, транспортні засоби, які ввозяться громадянами при переселенні на постійне місце проживання в Україну, підлягають тимчасової реєстрації в органах ДАІ на термін до одного року з оформленням свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу на право тимчасової експлуатації таких транспортних засобів з терміном дії на один рік без права їх відчуження або передачі користування іншим особам, про що робиться відповідний запис у графі "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Відчуження таких транспортних засобів протягом року проводиться за умови сплати належних податків та зборів, передбачених для ввезення транспортного засобу з метою вільного використання.

На підставі наведеного судова колегія вважає, що суд першої інстанції прийшов до правильних висновків про те, що, особи які ввозять транспортний засіб при переселенні на постійне місце проживання в Україну і мають намір самостійно керувати транспортним засобом, не повинні сплачувати митні платежі, а тільки на протязі одного року не мають права на відчуження транспортного засобу або передачу користування їм іншим особам, а також, що оскільки автомобіль позивача знаходиться на території України з серпня 1996 року, то і це обмеження вже не діє. Не має правового значення і посилання відповідача на те, що фізичні особи зобов"язані зареєструвати транспортний засіб протягом 10 діб після митного оформлення, оскільки таке порушення може тягнути адміністративну відповідальність за порушення строку постановки автомобіля на облік, однак не є підставою для відмови в реєстрації транспортного засобу у разі пропуску цього строку.

Доводи апеляційної скарги суттєвими не являються і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели або могли призвести до неправильного вирішення справи.

Керуючись ст. ст. 304, п.1 ст.307, 308, 313, п.1 ст.314, 315, 317, 319 ЦПК України судова колегія судової палати,

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу УДАIМВС України в Одеської області відхилити.

Рішення Київського районного суду м. Одеси від 23 лютого 2006 року залишиш без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців з дня набрання законної сили до Верховного Суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація