Судове рішення #9726421

Апеляційний суд Кіровоградської області

Справа №22-2024/ 2010                                                                 Головуючий у І-й інстанції Мохонько В. В.

Категорія - 57                                                                                  Доповідач – Бубличенко В. П.

УХВАЛА

Іменем України

    19 травня 2010 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області в складі:

головуючої судді - Бубличенко В. П.

суддів                      Фомічова  С. Є.

       Сукач Т. О.

    при секретарі       -  Салабай М. В.

розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Кіровограді  справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді про визнання дій протиправними та зобов’язання здійснити нарахування недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу, як дитині війни за період з 09 липня по 31 грудня 2007 та з 22 травня 2008 року, за апеляційною скаргою  управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді на постанову Кіровського районного суду м. Кіровограда від 10 листопада 2009 року і

в с т а н о в и л а :

 Постановою Кіровського районного суду міста Кіровограда від 10 листопада 2009 року адміністративний позов ОСОБА_2 задоволено.

Суд визнав протиправною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді, в частині непризначення, недонарахування та невиплати ОСОБА_2 підвищення до пенсії, передбаченого ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, за період з 09 липня по 31 грудня 2007 року включно, розрахованого виходячи із розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої на час виплат у липні-грудні 2007 року та за період починаючи з 22 травня по 31 грудня 2008 року включно, та зобов’язав управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді призначити, донарахувати та виплатити ОСОБА_2 підвищення до пенсії, передбаченого ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком за період з 09 липня по 31 грудня 2007 року включно, з 22 травня по 31 грудня 2008 року та з 01 січня по 05 серпня 2009 року.

    В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що ухвалена з порушенням норм матеріального права.

    Заслухавши доповідача, дослідивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду  в межах, визначених ст.303 ЦПК України, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

  Згідно ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»  дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30% мінімальної пенсії за віком.

 Суд встановив, що ОСОБА_2 набула статусу дитини війни відповідно до ч.1 ст. 1   Закону України «Про соціальний захист дітей війни», а тому має право на отримання  підвищення до  пенсії в розмірі, визначеному ст.6 цього Закону .

 Наявність у позивачки права на призначення підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком є визначальною для вирішення даного спору, крім того це право гарантується  ст.46 Конституції України.

  У 2007-2009 роках управління Пенсійного фонду не нараховувало ОСОБА_2 кошти,  передбачені ст.6 Закону  «Про соціальний захист дітей війни».

Враховуючи наведене, суд обґрунтовано зобов’язав  управління Пенсійного фонду України нарахувати та виплатити ОСОБА_2 зазначені кошти за період з 09 липня по 31 грудня 2007 року та  з 22 травня по 31 грудня 2008 року та з 01 січня по 05 серпня 2009 року, виходячи  з  того,  що  рішеннями  Конституційного  Суду України  №6-рп/2007 від 09 липня 2007 року положення Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік», яким було зупинено дію ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» та рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року №10-рп/2008 положення пункту 41 розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» викладено в новій редакції, відповідно до якої дітям війни до пенсії виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни, визнані такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними). Відповідно до ч.2 ст.152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Згідно з п. п. 7 п. 2.1. Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, управління відповідно до покладених на нього завдань  призначає (здійснює перерахунок) і виплачує пенсії, допомогу на поховання та інші соціальні виплати відповідно до чинного законодавства, тому безпідставними є  доводи апеляційної скарги  щодо необхідності залучення до участі в справі як відповідачів Пенсійного фонду України, Кабінету Міністрів України, Державного казначейства України, оскільки  управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді є належним відповідачем по даній справі.

Також не можна погодитися з доводами апеляційної скарги щодо відмови в позові з підстав відсутності бюджетних асигнувань на виплату  соціальної надбавки дітям війни та відсутність порядку перерахування, оскільки реалізація особою права, що пов’язане з отриманням бюджетних коштів, яке ґрунтується на спеціальних, чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань.

            Керуючись ст. ст. 303, 307, 308, 313-315 ЦПК України, Законом України  № 1691- VI від 18.02.2010 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами», колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області

у х в а л и л а :

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді відхилити.

Постанову Кіровського району м. Кіровограда від 10 листопада 2009 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Головуюча

 Судді

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація