Судове рішення #973409
Справа № 2-1016/2007р

Справа № 2-1016/2007р.

 

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

05 березня 2007 року Центрально-Міський районний суд міста Горлівки Донецької області у складі:

головуючого судді - Реутової В.І.

при секретарі                       - Кобець О.П.

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Горлівці справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2про стягнення аліментів на утримання дружини,

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом, в якому зазначає, що 23 липня 2005 року вона зареєструвала шлюб із ОСОБА_2 та прийняла його прізвище. Від спільного життя з ним вона має неповнолітнього синаОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає разом із нею та знаходяться на її утриманні. Влітку 2006 року сторони припинили подружнє життя та почали проживати за різними адресами. Позивач не працює, оскільки доглядає за дитиною до трирічного віку, ніяких коштів для існування не має. Відповідач ніякої матеріальної допомоги на її утримання в добровільному порядку не надає, у зв'язку з чим просить стягнути з нього аліменти на своє утримання в розмірі 1/4 частини з усіх видів його заробітку та інших прибутків до досягнення сином ОСОБА_3 трьохрічного віку, тобто до 25 грудня 2008 року.

Позивач у судовому засіданні свої позовні вимоги підтримала і просила позов задовольнити.

Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, пояснивши, що він вже сплачує аліменти на утримання дитини.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, суд вважає, що заявлений позов слід задовольнити частково.

Так, в судовому засіданні встановлено, що сторони дійсно перебувають у зареєстрованому 23 липня 2005 року Міським відділом реєстрації актів цивільного стану Горлівського міського управління юстиції Донецької області шлюбі і мають неповнолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком якого відповідно до запису у свідоцтві про народження записаний ОСОБА_2. Позивач не працює, оскільки доглядає за дитиною до трирічного віку, ніяких коштів для існування не має. Згідно зі ст. 75 СК України дружина і чоловік повинні матеріально підтримувати один одного.

Відповідно до ст. 84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Право на утримання дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

Згідно зі ст. 80 СК України аліменти присуджуються одному із подружжя у частці від заробітку (доходу) другого подружжя і '(або) у твердій грошовій суммі.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач має можливість надавати матеріальну допомогу позивачу, оскільки працює та має прибуток. Однак з урахуванням

 

2

того, що він вже сплачує аліменти на утримання дитини в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку, з нього слід стягнути аліменти на користь позивача та її утримання у розмірі 1/8 частини з усіх видів його прибутку, але не менше одного неоподаткованого мінімуму доходів громадян, починаючи з 26 січня 2007 року до досягнення ОСОБА_3 трьохрічного віку, тобто до 25 грудня 2008 року.

Керуючись ст.ст. 10,11, 209, 212, 214. 215, 224-226 ЦПК України та на підставі ст.ст. 79, 80, 84 СК України, суд

 

ВИРІШИВ:

 

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця міста Горлівки Донецької області, аліменти на користь ОСОБА_1 на її утримання у розмірі 1/8 частини з усіх видів його прибутку щомісячно, але не менше одного неоподаткованого мінімуму доходів громадян, починаючи з 26 січня 2007 року до досягнення ОСОБА_3 трьохрічного віку.

Стягнути з ОСОБА_2державне мито у розмірі 51 (п'ятдесят одна) гривні в доход держави.

Стягнути з ОСОБА_2витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 30 (тридцяти) гривень на користь Територіального управління державної судової адміністрації України в Донецькій області.

Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Центрально-Міський районний суд міста Горлівки шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили, якщо після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів з дня проголошення) заяви не було подано, а також, якщо суду було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація