Судове рішення #973703
Справа № 2-804/07

Справа № 2-804/07

 

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

20 лютого 2007 року Центрально-Міський районний суд міста Горлівки Донецької області у складі:

головуючого судді - Реутової В.І.

при секретарі                       - Кобець О.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Горлівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Виконкому Горлівської міської ради про визнання права власності на квартиру,

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивач звернувся до суду із заявою, в якій зазначає, що він є сином ОСОБА_2 та ОСОБА_3. У 1969 році за рішенням № 395 від 30.09.1969 року Виконкому Горлівської міської ради батько позивача отримав квартиру АДРЕСА_1, яка знаходилася в житлово-комунальному кооперативі "Дружба". У 1984 році батько позивача в повному обсязі вніс пайовий внесок за цю квартиру. Сума внеску склала 4791,16 рублів. 13 липня 2002 року ОСОБА_2 помер. Після його смерті позивач забрав свою матір ОСОБА_3 до себе в Росію. ІНФОРМАЦІЯ_1 мати позивача померла. Протягом всього часу після смерті батька позивач фактично вступив у керування майном - квартироюАДРЕСА_1 шляхом сплати комунальних послуг. Після смерті матері позивач приїхав до міста Горлівки для оформлення документів з приводу спадщини за діючим законодавством України. Але для оформлення спадщини повинні бути документи, які підтверджують право власності на майно. Таким документом на теперішній час є тільки довідка житлово-будівельного кооперативу "Дружба". З яких причин не були оформлені інші право установчі документи позивачу не відомо. Тому просить суд постановити рішення, яким визнати за ним право власності на квартируАДРЕСА_1

В судовому засіданні представник позивача позов підтримала та пояснила, що відсутність свідоцтва про право власності перешкоджає позивачу прийняти спадщину та оформити право власності на зазначену квартиру, хоча після смерті батька та матері він прийняв спадщину, вступив в управління спадщиною і є єдиним спадкоємцем. Тому просить визнати за ним право власності на квартируАДРЕСА_1

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце слухання шрави повідомлений належним чином. Надав суду письмове клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги визнає.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та надавши їм оцінку в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 15 Закону України "Про власність" член житлового, житлово-будівельного, дачного, гаражного чи іншого кооперативу або товариства, який повністю внес свій пайовий внесок за квартиру, дачу, гараж, іншу будівлю або приміщення, надані йому в користування, набуває права власності на це майно.

 

2

Так у судовому засіданні встановлено, що 1969 році за рішенням № 395 від 30.09.1969 року Виконкому Горлівської міської ради батько позивача ОСОБА_2отримав квартиру АДРЕСА_1, яка знаходилася в житлово-комунальному кооперативі "Дружба". У 1984 році батько позивача в повному обсязі вніс пайовий внесок за цю квартиру. Про сплату внеску свідчить довідка житлово-будівельного кооперативу "Дружба" міста Горлівки код ЄДРПОУ 23018225.

Згідно з ч. 3 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Після смерті батька, а потім матері позивач прийняв спадкове майно, продовжував вносити комунальні платежі та інших спадкоємців не має.

Таким чином, слід визнати за позивачем право власності на квартируАДРЕСА_1

Керуючись ст.ст. 10,11, 209, 212, 214, 215, 224-226 ЦПК України, на підставі ст.ст. 316-319, 382, 1268 ЦК України, ст.ст. 15, 48 Закону України "Про власність", суд

 

ВИРІШИВ:

 

Позовну заяву ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартируАДРЕСА_1

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Центрально-Міський районний суд міста Горлівки шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили, якщо після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів з дня проголошення) заяви не було подано, а також, якщо суду було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація