Судове рішення #973706
Справа № 2-869/07

Справа № 2-869/07

 

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

20 лютого 2007 року Центрально-Міський районний суд міста Горлівки Донецької області у складі:

головуючого судді - Реутової В.І.

при секретарі                       - Кобець О.П.

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Горлівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Виконкому Горлівської міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивачі звернулися до суду із заявою, в якій зазначають, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер їх чоловік і батько - ОСОБА_3. Після його смерті залишилося спадкове майно у вигляді квартири АДРЕСА_1, яка належала йому на підставі договору купівлі-продажу від 12 вересня 1995 року, посвідченого державним нотаріусом Першої Горлівської нотаріальної контори, автомобіля ВАЗ 21013, державний номер НОМЕР_1 та грошових внесків у Горлівській філії 2864 ВАТ "Державний ощадний банк України". За життя ОСОБА_3 не зробив розпорядження відносно спадщини, що перешкоджає заявникам прийняти спадщину і оформити право на спадщину. Заявники фактично вступили в керування спадщиною, у них знаходяться всі документи на квартиру, мешкають в квартирі та вносять усі комунальні платежі. У зв'язку зі смертю близької людини заявники своєчасно не звернулися до нотаріальної контори для прийняття спадщини, оскільки вважали, що зможуть її прийняти пізніше. Коли вони звернулися до нотаріальної контори з проханням оформити спадщину, але їм було відмовлено в цьому. Тому, просять суд постановити рішення, яким визначити їм додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, що залишилася після смерті ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

В судовому засіданні позивачі наполягали на своїх позовних вимогах, підтримавши викладені обставини.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином. Надав суду письмове клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги визнає.

Вислухавши пояснення позивачів, дослідивши матеріали справи та надавши їм оцінку в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивачів підлягають задоволенню з наступних підстав.

Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина у вигляді квартири АДРЕСА_1, яка належала йому на підставі договору купівлі-продажу від 12 вересня 1995 року, посвідченого державним нотаріусом Першої Горлівської нотаріальної контори, автомобіля ВАЗ 21013, державний номер НОМЕР_1 та грошових внесків у Горлівській філії 2864 ВАТ "Державний ощадний банк України". Після смерті ОСОБА_3 позивачі фактично прийняли спадщину шляхом вступу у володіння спадковим майном. Однак, в нотаріальну контору з приводу прийняття спадщини у вигляді квартири АДРЕСА_1, яка належала йому на підставі

 

2

договору купівлі-продажу від 12 вересня 1995 року, посвідченого державним нотаріусом Першої Горлівської нотаріальної контори, автомобіля ВАЗ 21013, державний номер НОМЕР_1 та грошових внесків у Горлівській філії 2864 ВАТ "Державний ощадний банк України" позивачі не мали можливості звернутися своєчасно, оскільки погано почувалися.

Згідно з ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.

Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

У судовому засіданні встановлено, що позивачі постійно проживали зі спадкодавцем на момент відкриття спадщини і не подавали заяви про відмову від спадщини.

Таким чином, суд вважає, що вимоги позивачів обґрунтовані та підлягають задоволенню, тому слід визначити їм додатковий строк, достатній для подання ними заяви про прийняття спадщини.

Керуючись ст.ст. 10,11, 209, 212, 214, 215, 224-226 ЦПК України, на підставі ст.ст. 1268, 1272 ЦК України, суд

 

ВИРІШИВ:

 

Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 визначити додатковий строк, достатній для подання ними заяви про прийняття спадщини, що залишилась після смерті ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 в місті Горлівці Донецької області у вигляді квартири АДРЕСА_1, автомобіля ВАЗ 21013, державний номер НОМЕР_1 та грошових внесків у Горлівській філії 2864 ВАТ "Державний ощадний банк України", до 03 червня 2007 року.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Центрально-Міський районний суд міста Горлівки шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили, якщо після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів з дня проголошення) заяви не було подано, а також, якщо суду було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація