Справа № 2-226/2007 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 березня 2007 року м.Долина
Долинський районний суд Івано-Франківської області в складі: головуючого-судді Лицура І.М., секретаря - Бойків В.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті в м.Долині справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про вирзнання осіб такими, що втратили право користування жилим приміщенням,-
встановив:
Позивач просить суд визнати відповідачів: ОСОБА_2, ОСОБА_3 та їхнього неповнолітнього сина - ОСОБА_4, такими, що втратили право користування житловим приміщенням - квартирою АДРЕСА_1. Свої вимоги мотивує тим, що вказана квартира.09.09.2002 року була придбана ним у відповідача ОСОБА_2 на підставі договору купівлі-продажу. Ця квартира раніше була придбана відповідачем і його колишньою дружиною, відповідачкою по справі ОСОБА_3, за час їхнього, перебування в шлюбі і була їх спільною власністю. На продаж квартири ОСОБА_2 отримав від ОСОБА_3 відповідний нотаріально засвідчений дозвіл. Договір купівлі-продажу квартири був засвідчений 09.02.2002 року державним нотаріусом Долинської міської державної нотаріальної контори Белей Е.І. і 06.03.2002 року -зареєстрований Івано-Франківським обласним бюро технічної інвентаризації. Відповідно до п.10 зазначеного договору, ОСОБА_2 зобов'язався повністю звільнити продану ним квартиру і виписатись з неї разом зі своєю сім'єю до 20.02.2002 року, однак даних умов не дотримався і з квартири не виписався. Відповідачі забезпечені житлом, хоч і надалі залишаються зареєстрованими у зазначеній квартирі, що створює йому незручності, оскільки він має намір подарувати дану квартиру своєму внукові - ОСОБА_5. У вказаному приміщенні відповідачі не проживають без поважних причин більше шести місяців - з 2002 року, а тому втратили право на користування ним.
Представник позивача в судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримав повністю, зіславшись на вищевикладені обставини, просив позов задоволити, визнати відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3 вд їхнього неповнолітнього сина - ОСОБА_4, такими, що втратили право користування житловим приміщенням - квартирою АДРЕСА_1.
Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в судове засідання на повторний виклик не з'явились, про причини своєї неявки суд не повідомили, хоч про час та місце розгляду справи були повідомлені своєчасно, у встановленому законом порядку, про що свідчить повідомлення в газеті „Галичина" від 2 4 лютого 2007 року.
Дослідивши та оцінивши здобуті й перевірені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає, що даний позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Згідно зі ст. 405 ч.2 ЦК України член сім»ї власника втрачає право на користування житлом у разі відсутності без поважних причин понад один
2
рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Світокопія договору купівлі-продажу від 09.02.2002 року, зареєстрованого за номером № Д-115, свідчить про те, що ОСОБА_2 продав ОСОБА_1 квартиру АДРЕСА_1.
Довідка № 14840 від 19.12.2006 року, видана КП „Житловик", підтверджує, що у спірній квартирі зареєстровані відповідачі: ОСОБА_2, ОСОБА_3 та їхній неповнолітній син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1народження.
Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 більше року без поважних причин не проживають в квартирі по АДРЕСА_1. Даний факт підтверджується актами обстеження матеріально-побутових умов від 12.01.2006 року та від 03.02.2007 року, що складені депутатами Долинської міської ради.
Свідки ОСОБА_6 та ОСОБА_7 в судовому засіданні підтвердили, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не проживають в квартирі по АДРЕСА_1 з 2002 року.
При таких обставинах суд приходить до висновку, що оскільки ОСОБА_2, ОСОБА_3 та їх неповнолітній син ОСОБА_4 більше року без поважних причин не проживають в квартирі по АДРЕСА_1, яка належить на праві приватної власності позивачу ОСОБА_1, слід визнати їх такими, що втратили право користування даним жилим приміщенням.
Питання судових витрат суд вирішує згідно зі ст. 88 ЦПК України.
На підставі викладеного, ст. 405 ЦК України, ст.ст. 71,163 ЖК України, керуючись ст.ст. 213-215 ЦПК України, суд,-
РІШИВ:
Позов задоволити.
Визнати ОСОБА_2, ОСОБА_3 та їхнього неповнолітнього сина - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, такими, що втратили право користування житловим приміщенням - квартирою АДРЕСА_1.
Стягнути з відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3 в солідарному., порядку на користь позивача ОСОБА_1 8,50 грн. сплаченого судового збору, 7,50 грн. інформаційно-технічних витрат та 84,00 грн. витрат, пов'язаних з поданням оголошення в газету „Галичина" згідно квитанції.
Рішення може бути переглянуте Долинським районним судом за письмовою заявою відповідачів. Заяву про перегляд рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення .суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подачі заяви про апеляційне оскарження, але якщо апеляційна скарга не була подана в строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження рішення до апеляційного суду Івано-
Франківської області може бути подано протягом 10 (десяти) днів з дня
проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20
(двадцяти) днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Долинський
районний суд.