Судове рішення #9763946

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ПОЛТАВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

Справа № 22ц –3418/2010                  Головуючий по 1-й інстанції

                                                                                                                               Шейко П.П.      

                                                                                               Суддя-доповідач: Дорош А.І.

 У Х В А Л А

                                                І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

                                                           

23 червня  2010 року                 м. Полтава

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Полтавської області в складі:

Головуючого:    Обідіної О.І.

Суддів:  Дорош А.І.,      Карнаух П.М.

    при секретарі    Киві А.М.

    за участю

    представника     позивача     Славич С.Д.

    відповідача     ОСОБА_4

розглянула у відкритому судовому засіданні  в м. Полтаві  апеляційну скаргу   ОСОБА_4

на рішення  Чорнухинського районного суду Полтавської області від   30 грудня 2009 року

по  цивільній справі за позовом   закритого акціонерного товариства «Страхова компанія «Кредо-Класік» до ОСОБА_4 про відшкодування шкоди в порядку зворотної вимоги в сумі 329400,23 грн. , -

                В С Т А Н О В И Л А :

      Рішенням      Чорнухинського районного суду Полтавської області від    30 грудня 2009 року    позовні вимоги закритого акціонерного товариства «Страхова компанія «Кредо-Класік» задоволені.

    Стягнуто  з ОСОБА_4  на користь  закритого акціонерного товариства  «Страхова компанія «Кредо_класік» 329 400,23 грн, витрати по сплаті державного  мита в сумі 1700 грн. та витрати на ІТЗ розгляду справи в сумі 30 грн., а всього 331 130,23 грн.  

    В апеляційній скарзі відповідач  ОСОБА_4. просить  вищевказане рішення місцевого суду скасувати та постановити нове, яким відмовити у задоволенні позову, посилаючись на порушення місцевим судом норм  процесуального права.    

Апеляційна скарга  підлягає  частковому  задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 311 ч. 1 п. 4 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд, якщо суд вирішив питання про права та обов"язки осіб, які не брали участь у справі.

Судом першої інстанції встановлено, що   30.10.2006 р.  між  ЗАТ «Страхова компанія «Кредо-Класік» та ТОВ «Райффайзен Лізинг Аваль»  укладено договір добровільного страхування транспортних засобів   №  001032/431003006 (а.с. 7-12).  

19.04.2089 р. стався страховий випадок, який передбачений договором, а саме ДТП, під час якої  автомобіль «Renault Premium», державний номерний знак НОМЕР_1, що належить ТОВ «Райффайзен Лізинг Аваль», отримав механічні пошкодження, що підтверджується довідкою ДАІ про наявність технічних пошкоджень транспортного засобу від 19.04.2008 р. та довідкою ДАІ про дорожньо-транспортну пригоду за №   10349 від 07.05.2008 р. (а.с. 22, 23).

   Згідно  звіту № 99  з визначення  вартості матеріального збитку, завданого власнику транспортного засобу від 23.07.08 р.,  вартість матеріального збитку складає  329400,23 грн. (а.с. 27-30).  

Вказана сума  перерахована  власнику транспортного засобу, що підтверджується платіжним дорученням № 011653 від 05.08.2008 р. ( а.с. 56).

Постановою Чорнухинського районного суд Полтавської області від 06.06.2010 р. ОСОБА_4 визнаний винним у вчиненні  адміністративного правопорушення за ст..124 КпАп України та підданий штрафу (а.с. 25).

Задовольняючи позов, місцевий суд виходив з того, що  згідно   ст..   1191 ч.1 ЦК України   особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до  винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом.  З 05.08.2008 р., тобто з моменту виплати позивачем власнику пошкодженого транспортного засобу страхового відшкодування, у позивача виникло право зворотної вимоги (регресу) до  особи, винної у вчиненні ДТП та заподіянні шкоди застрахованому автомобілю – ОСОБА_4    

 Проте, як вбачається із матеріалів справи,  місцевий суд вирішив справу без притягнення до участі у ній ТОВ «Райффайзен Лізинг Аваль», як власника пошкодженого автомобіля, якому виплачено страхове відшкодування.

Заперечуючи позов, відповідач ОСОБА_4 посилається на  те, що учасником ДТП був автомобіль Рено Преміям д.н.з. НОМЕР_2, який мав 2 осі, що підтверджується фотознімками, а  в матеріалах справи міститься звіт з визначення  вартості матеріального збитку, завданого власнику транспортного засобу від 23.07.08 р. щодо 3-х осного автомобіля, що вплинуло на розмір завданої шкоди.

Крім цього, відповідач зазначив, що по закінченню  складання протоколу огляду пошкодженого ТЗ від 23.05.2008 р., він отримав світлокопію даного протоколу, в якому було зазначено 32 позиції пошкоджених  деталей.  У  матеріалах  справи міститься протокол огляду ТЗ за цією ж датою , але із зазначенням  пошкоджених деталей не 32 позиції, а 42,  при цьому він не був присутнім при  встановленні  решти 10 позицій пошкоджених деталей.

У ході розгляду справи у місцевому суді відповідачем заявлялося клопотання про проведення авто-технічної експертизи на предмет визначення дійсного розміру завданих збитків з урахуванням  вищевказаного.

Місцевим судом  клопотання відповідача вирішено не було, протиріччя не усунуті.

Таким чином , вбачається, що дана цивільна справа   розглянута без притягнення до участі у справі   вигодонабувача ТОВ «Райффайзен Лізинг Аваль», тобто суд вирішив питання про права та обов"язки особи, яка не брала участь у ній та  без належного з»ясування фактичних обставин справи за участю вказаної юридичної особи.

Вказана обставина є обов"язковою підставою для скасування рішення, тому рішення суду  підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд до суду першої інстанції .

У зв»язку з порушенням місцевим судом вимог процесуального законодавства, суд апеляційної інстанції позбавлений можливості постановити нове рішення.

При новому розгляді суд першої інстанції повинен врахувати вищевикладене та прийняти судове рішення у відповідності до вимог чинного законодавства.

    Керуючись ст.ст. 303, 304, 307 ч.1 п. 5, 311 ч.1 п.4, 313 - 315, 319 ЦПК України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А :

    Апеляційну скаргу     ОСОБА_4  задовольнити частково.

    Рішення       Чорнухинського  районного суду    Полтавської області  від    30 грудня 2009 року скасувати,  а справу направити на новий розгляд до того ж суду в іншому складі.

     Ухвала  набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.    

                              С У Д Д І :    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація