Справа № 2-431\06
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 квітня 2007 року м. Чернігів
Новозаводський районний суд міста Чернігова
в складі: головуючого - судді Зінченко С.П
при секретарі Страшної Т.Л.
з участю сторін:
позивача: ОСОБА_1
відповідача: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Чернігові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, суд -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої внаслідок заподіяння відповідачем тілесних ушкоджень. Позивач зазначала, що юна перебувала з відповідачем в фактичних шлюбних відносинах. В ІНФОРМАЦІЯ_1 у них народилась донька 3 літа 2006 року між ними почали виникати суперечки і з листопада 2006 року вони стали проживати окремо. 04 листопада 2006 року відповідач прийшов до неї з'ясувати стосунки. В процесі розмови між ними виник конфлікт, внаслідок якого, відповідач наніс їй декілька ударів рукою в обличчя. За висновком акту судово-медичного дослідження від 06.11.2006 року їй були заподіяні тілесні ушкодження які відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень. Внаслідок ушкодження здоров'я юна витратила 250 грн. на лікування, крім того юна зазнала душевних страждань в зв'язку з протиправною поведінкою відповідача Посилаючись на зазначене просила позовні вимоги задовольниш в повному обсязі.
В судовому засіданні ОСОБА_1 позов підтримала та додатково суду пояснила, що внаслідок неправомірних дій відповідача юна зазнала моральних страждань, позивачка працює вихователем в школі, на роботу вимушена була довгий час ходити з тілесними ушкодженнями у вигляді синців, це потягнуло зниження її престижу та ділової репутації, тому розмір моральної шкоди оцінює в 5000г.
В судовому засіданні ОСОБА_2 позов визнав часткою, та суду пояснив, що від спільного життя з позивачкою він має доньку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1. З літа 2006 року між сторонами погіршилися стосунки і вони стали проживати окремо. В листопаді 2006 року він прийшов за місцем проживання позивачки поговориш щодо стосунків які склалися між ними. При розмові, позивачка повідомила, що, він не є батьком спільної доньки. Це розхвилювало позивача і він рукою прикрив рота ОСОБА_1, внаслідок чого виникли на обличчі позивачки сінці. Він розкаюється в вчиненому. Визнає, що він дійсно позивачці заподіяв моральну шкоду, але вважає, що зазначена позивачем сума 5000 грн., є занадто великою. Тому просив позов задовольнити часткою, при цьому врахувати, що він отримує мінімальну заробітну плату і сплачує аліменти на дитину від першого шлюбу.
Свідки ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 щодо конфлікту між сторонами по справі та заподіяння тілесних ушкоджень позивачці пояснити нічого не могли. Разом з тим, зі слів
2
відповідача вони знають, що відповідач не бив ОСОБА_1 а тільки закрив їй рот, коли юна сказала, що батьком молодшої доньки є інший чоловік.
Свідок ОСОБА_7 суду пояснила, що підставою конфлікту було повідомлення відповідачу, що молодша донька не від їх спільного життя. Відповідач їй особисто розповів що побив ОСОБА_1
Свідок ОСОБА_8 в суді підгвфдила, що бачила, ж відповідач наніс ОСОБА_1 удар кулаком в обличчя.
Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, відмовний матеріал №12763 суд вважає що позов підлягає задоволенню часткою.
Відповідно до ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала
В судовому засіданні встановлено, що сторони перебували в фактичних шлюбних відносинах. В ІНФОРМАЦІЯ_1 у них народилась донька ОСОБА_3. З листопада 2006 року вони стали проживати окремо. 04 листопада 2006 року відповідач під час розмови з ОСОБА_1 заподіяв їй тілесні ушкодження. За висновком акту судово-медичного дослідження №2657 від 06.11.2006 року дані тілесні ушкодження відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень.
Відповідно до ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які юна посилається, як на підставу своїх вимог.
Позивачка в судовому засіданні не обірунтувала свої вимоги, не надала доказів, що саме на лікування нею було витрачено 250 гри., а тому позов в цій частині не підлягає задоволенню.
Відповідно до ст.1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини. Виходячи з цього, при вирішенні спору про відшкодування моральної \майнової \ шкоди з'ясуванню підлягають підтвердження факту заподіяння позивачеві моральних чи фізичних страждань, в якій матеріальній формі позивач оцінює заподіяну йому шкоду та з чого він при цьому виходить. При цьому, при визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості. В судовому засіданні встановлено, що внаслідок заподіяння позивачу тілесних ушкоджень, позивачка зазнала душевних страждань, приниження честі та гідності. За наявності зазначених обставин розмір моральної шкоди, виходячи з принципу розумності та справедливості суд оцінює в 600 грн., на думку суду такий розмір відшкодування буде адекватним нанесеній позивачу моральній шкоді.
Судові витрати підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись ст.ст. 60, 209, 212, 213, 214, 215, 218 ЦПК України, 23,1167,1168, враховуючи роз"яснення Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року №4 „Про судову практику в справах про відшкодування моральної \немайнової \ шкоди, суд
Вирішив:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди про стягнення моральної та матеріальної шкоди - задовольнити часткою.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 600 грн. моральної шкоди.
Стягнути ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 16 грн. судових витрат.
Решту вимог залишити без задоволення.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Чернігівської області через Новозаюдський районний суд М.Чернігова шляхом подачі в 10-денний строк з дня
3
проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів шеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднюю подання заяви про аделяційне оскарження, якщо скарга подається у строк, передбачений для подання заяви про апеляційне оскарження.