Судове рішення #978442
Справа №2-183-2007 року

Справа №2-183-2007 року

Рішення

 Іменем України

16 березня 2007 року                                                          Горохівський районний суд

Волинської області

в складі:

головуючого                                                                         Чонки В.В.

при секретарі                                                                        Домбровській З.П.

за участю:

позивача:                                                                             ОСОБА_1

представника позивача                                                       ОСОБА_2

відповідача                                                                           Рузака А.С.,

розглянувши у судовому засіданні в місті Горохові справу за позовом ОСОБА_3 та ОСОБА_1 до Берестечівського виробничого управління житлово-комунального господарства про визнання договору купівлі-продажу нежитлового будинку дійсним і визнання права власності на даний будинок -

встановив:

позивачі звернулися з позовом до відповідача про визнання дійсним договору купівлі-продажу нежитлового будинку, що знаходиться в АДРЕСА_1, укладеного між ними і відповідачем та визнання за ними права власності на цей нежитловий будинок.

Мотивують свій позов тим, що вони заключили договір з відповідачем про купівлю-продаж нежитлового будинку по АДРЕСА_1. По умовах договору позивачі оплатили усю суму вартості будинку, а відповідач в свою чергу передав їм по акту прийому-передачі даний будинок.

У вищевказаному будинку вони провели великий об"єм ремонтних і будівельних робіт та почали використовувати його під торгівельну діяльність. Берестечівська міська рада надала дозвіл позивачам на проведення торгівельної діяльності в будинку АДРЕСА_1

 

2

ще три роки тому. Коли відповідачі звернулися до Волинського обласного бюро технічної інвентаризації з проханням видати їм свідоцтво про право власності на даний будинок, то отримали рішення про відмову у проведенні державної реєстрації права власності на майно, так як договір купівлі-продажу не був нотаріально посвідчений. Позивачі є власниками цього будинку, однак вони не можуть розпоряджатися належним їм майном через відсутність необхідних документів, а тому вони звернулися з даним позовом до суду. Просять позов задовольнити.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав повністю, пояснив, що дійсно з позивачами було укладено договір купівлі-продажу будинку по АДРЕСА_1. Договір нотаріально не посвідчили, однак позивачі повністю розрахувалися з ним за цей будинок, а відповідач в свою чергу передав їм по акту прийому-передачі цей будинок.

Суд вважає, що позов підставний і підлягає до задоволення.

Згідно з статтею 220 ЦК України якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.

Відповідно до статті 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.

Копією договору купівлі-продажу будівлі (споруди, приміщення) шляхом викупу від 9 липня 2003 року стверджується, що даний договір був укладений між Берестечівським виробничим управлінням житлово-комунального господарства та приватними підприємцями ОСОБА_1, ОСОБА_3 щодо купівлі-продажу будівлі, яка знаходиться у АДРЕСА_1.

Судом встановлено, що уклали договір купівлі-продажу будинку, що знаходиться в АДРЕСА_1, кожна із сторін виконали свою частину зобов'язань, хоча договір нотаріально посвідчено не було.

Тому суд вважає, що слід визнати дійсним договір купівлі-продажу будинку, що знаходиться в АДРЕСА_1, укладений між позивачами і відповідачем та визнати за позивачами право власності відповідно за кожним по 1\2 частини даного будинку.

Керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 215 ЦПК України, ст. ст. 220, 392 ЦК України, суд,-

 

з

вирішив:

Позов задовольнити.

Договір купівлі-продажу будинку, що знаходиться в місті АДРЕСА_1, укладений між ОСОБА_1, ОСОБА_3 та Берестечівським виробничим управлінням житлово-комунального господарства визнати дійсним.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1\2 будинку, що знаходиться в місті АДРЕСА_1.

Визнати за ОСОБА_3 право власності на 1\2 будинку, що знаходиться в місті АДРЕСА_1.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий               В.В.Чонка

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація