Судове рішення #9803011

  Справа №2а-243/10              

           ПОСТАНОВА

                         

                                                                ІМЕНЕМ                       УКРАЇНИ

19 березня 2010 року  Святошинський районний суд м. Києва в складі

Головуючого  судді                                                                Троян Н.М.

при секретарі                                                                    Колісник К.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративну  справу за позовом  ОСОБА_1 до Головного Управління пенсійного фонду України в м. Києві на бездіяльність щодо перерахунку пенсії, -

 

ВСТАНОВИВ:

 ОСОБА_1 звернувся до суду із даним позовом до Головного Управління пенсійного фонду України в м. Києві та просив  визнати протиправною відмову Головного управління пенсійного фонду України в м. Києві в перерахунку йому пенсії в зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців, скасувати рішення Головного управління пенсійного фонду України в м. Києві  про відмову йому в праві перерахунку пенсії, визначити його право на перерахунок пенсії, зобов’язати Головне управління пенсійного фонду України в м. Києві перерахувати  його пенсію з 01.04.2007 року з урахуванням нормативних документів та стягнути з Головного управління пенсійного фонду України в м. Києві на його користь судові витрати.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити, посилаючись на обставини викладені в адміністративному позові.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином, подав до суду пояснення, в яких заперечував проти заявлених позовних вимог, посилаючись на те, що наказ Міністра оборони України від 14.04.2007 №175 «Про встановлення граничного розміру премій військовослужбовцям Збройних Сил України» не має ознак нормативно-правового акта, не зареєстрований в Міністерстві юстиції України, внаслідок чого не може вважатися підставою для перерахунку пенсії позивача.

 Суд, вислухавши пояснення позивача, розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступні обставини по справі.

Позивач знаходиться на обліку в Головному Управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві і отримує пенсію відповідно до норм діючого законодавства України.

Відповідно до копії посвідчення серія НОМЕР_1 виданого ОСОБА_1, останній має право на пільги, установлені законодавством України для ветеранів військової служби (а.с. 8).

У відповідь на звернення до відповідача щодо перерахунку пенсії з урахуванням премій військовослужбовців, встановлених наказом Міністра оборони України від 14.04.2007 №175 «Про встановлення граничних розмірів премії військовослужбовцям Збройних сил України» (а.с. 6), позивачу було відмовлено у здійсненні перерахунку його пенсії, посилаючись на відсутність підстав для проведення вказаного перерахунку.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2007 №594 Міністром оборони України прийнято наказ від 14.04.2007 №175 "Про встановлення граничних розмірів премії військовослужбовцям Збройних Сил України".

Даним наказом з 01.04.2007 введено в дію граничні розміри премії, яка може бути виплачена у відсотках від грошового забезпечення військовослужбовцям.

Поряд з цим, відповідно до ч. З ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством.

Згідно з ч. З ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Водночас, пунктом 1 Указу Президента «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів державної виконавчої влади» від 03.10.1992 №493/92 передбачено, що з 1 січня 1993 року нормативно-правові акти, які видаються міністерствами, іншими органами виконавчої влади, органами господарського управління та контролю і які зачіпають права, свободи і законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, підлягають державній реєстрації.

Відповідно до визначення  нормативного правового акта, яке міститься у наказі Міністерства юстиції України від 12.04.2005  № 34\5, під нормативно-правовим актом слід розуміти офіційний письмовий документ прийнятий уповноваженим на це суб’єктом нормотворення у визначеній законодавством формі та за встановленою законодавством процедурою, спрямований на регулювання суспільних відносин, що містить норми права, має неперсоніфікований характер і розрахований на неодноразове застосування.

Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади, затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.1992 №731 визначає, що державній реєстрації підлягають нормативно-правові акти, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян, а також ті, що прийняті уповноваженими на це суб'єктами нормотворення у визначеній законодавством формі та за встановленою законодавством процедурою, що містять норми права, мають неперсоніфікований характер і розраховані на неодноразове застосування, незалежно від строку їх дії (постійні чи обмежені певним часом) та характеру відомостей, що в них містяться, у тому числі з грифами "Для службового користування", "Особливої важливості", "Цілком таємно", "Таємно" та іншими, а також прийняті в порядку експерименту.

Проаналізувавши наказ Міністра оборони України від 14.04.2007 №175 в контексті наведених норм чинного законодавства, суд приходить до висновку, що він виданий в межах компетенції Міністра оборони України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2007 №594, має організаційно-розпорядчий характер, спрямований на виконання рішення Уряду і не містить нових правових норм.

Оскільки даний наказ не має ознак нормативно-правового акта, вбачається, що він не підлягає державній реєстрації та опублікуванню в офіційних спеціальних виданнях як такий акт. Зокрема, як зазначається у листі Міністерства юстиції України від 20.02.2008 № 24-22-532, даний наказ не подавався на державну реєстрацію до Мін'юсту і не підлягає такій реєстрації.

Крім того, наказ Міністра оборони України від 14.04.2007 №175 не запроваджує нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, нових розмірів премій, носить тимчасовий характер і не являється підставою для перерахунку пенсі в розумінні ч. З ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених і військової служби та деяких інших осіб".

Відтак, відповідач, на думку суду, правомірно відмовив позивачу у проведенні перерахунку його пенсії, оскільки не мав на це жодних законних підстав.

Згідно ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Позивач достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його позовні вимоги, суду не надав.

Водночас, відповідачем доведено, що його дії повністю відповідають чинному законодавству.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

           В задоволенні адміністративного  позову ОСОБА_1 до Головного Управління пенсійного фонду України в м. Києві на бездіяльність щодо перерахунку пенсії відмовити.

                Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

  Постанова може бути оскаржена до апеляційної інстанції  протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом 20 днів апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.      

       

              Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація