Справа № 2-1661/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
16 червня 2010 року м. Київ
Солом’янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді Українця В.В.
при секретарі Клімовських С.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Національного університету оборони України до ОСОБА_2 про виселення без надання іншого жилого приміщення,
в с т а н о в и в:
У лютому 2010 року Національна академія оборони України звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про виселення його з кімнати АДРЕСА_1 без надання іншого жилого приміщення.
Свої вимоги мотивує тим, що під час перевірки обліку та використання жилої площі в гуртожитку встановлено, що у спірній кімнаті проживає відповідач. Спеціального ордеру йому для вселення в гуртожиток не видавалось, договору найму жилого приміщення не укладалось, відповідач за спірною адресою не зареєстрований, незаконно та безпідставно займає спірне жиле приміщення в гуртожитку.
У судовому засіданні представник позивача підтримав заявлений позов. Пояснив суду, що правові підстави для проживання в гуртожитку у відповідача відсутні, проте займане жиле приміщення він добровільно не звільняє, тому просив виселити його без надання іншого жилого приміщення. Також зазначив, що Національна академія оборони України в зв’язку з реорганізацією була перетворена в Національний університет оборони України (а.с. 28-29).
Протокольною ухвалою Солом’янського районного суду м. Києва від 16 червня 2010 року проведено заміну позивача Національної академії оборони України на Національний університет оборони України.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином у порядку, передбаченому ч. 8 ст. 76 ЦПК України (а.с. 30).
Суд за згодою представника позивача ухвалив постановити заочне рішення відповідно до вимог ч. 4 ст. 169 ЦПК України.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши надані докази, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що відповідач мешкає у спірній кімнаті АДРЕСА_1 (гуртожиток).
Відповідач не навчався, не працював та військову службу в Національній академії оборони не проходив (а.с. 5).
АДРЕСА_1 знаходиться на балансі позивача та обліковується в Київському квартирно-експлуатаційному управлінні як гуртожиток (а.с. 20).
Спірна кімната не надавалась відповідачу, як гуртожиток в зв’язку з трудовими відносинами його з позивачем, ні як жиле приміщення на підставі ордеру, як те передбачено ст. 58 ЖК України.
Відповідач проживає в гуртожитку, в спірній кімнаті, без відповідної правової підстави, фактично в якості тимчасового жильця.
Тимчасові жильці, відповідно до частини першої статті 99 ЖК України, самостійного права на займане приміщення не набувають незалежно від тривалості проживання.
У разі відмови тимчасових жильців звільнити займане приміщення вони підлягають виселенню в судовому порядку без надання іншого жилого приміщення (частина третя статті 98 ЖК України).
У матеріалах справи відсутні докази на підтвердження права відповідача на зайняття спірної кімнати. Таким доказом може бути рішення про надання жилої площі, на підставі якого видається ордер на право зайняття спірної кімнати.
Проаналізувавши надані докази та правовідносини сторін, суд приходить до висновку, що вимоги позивача ґрунтуються на законі та підлягають задоволенню.
У зв’язку з задоволенням позовних вимог, стягненню з відповідачів на користь позивача, згідно зі ст. 88 ЦПК України підлягають і судові витрати, які складаються з судового збору в сумі 08 гривень 50 копійок та 37 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в суді.
Керуючись статтями 52, 53, 98, 99, 128,129, 132 ЖК України, статтями 3, 4, 10, 11, 57-60, 88, 169, 209, 212-215, 218, 223-226 ЦПК України, суд, –
в и р і ш и в:
Позов Національного університету оборони України задовольнити.
Виселити ОСОБА_2 з кімнати АДРЕСА_1 без надання іншого жилого приміщення.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Національної академії оборони України 08 гривень 50 копійок судового збору та 37 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду міста Києва через суд першої інстанції шляхом подання протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви протягом десяти днів з дня проголошення рішення або протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя:
- Номер: Б/н 1199
- Опис: про відшкодування шкоди в порядку регресу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-1661/10
- Суд: Дарницький районний суд міста Києва
- Суддя: Українець Віталій Васильович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.10.2015
- Дата етапу: 26.10.2015