Судове рішення #9803586

 

                                                                                                             Справа № 2-1694

                             2010 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М                   У К Р А Ї Н И

16 квітня 2010 року Святошинський районний суд м. Києва у складі:

    головуючого судді                           Троян Н.М.

    при секретарі                                         Колісник К.В.

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину та непрацюючу матір, та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про відмову за первісним позовом, -

     

В С Т А Н О В И В:

Позивачка 05.03.2010 року звернулась до Святошинського районного суду м. Києва з позовом, в якому просила стягнути з відповідача аліменти на неповнолітню дочку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 до досягнення нею повноліття в розмірі 500 грн. щомісячно, а також аліменти на своє утримання до досягнення дочкою трирічного віку в розмірі 500 грн.

22.03.2010 року позивачка уточнила позовні вимоги, просила стягнути на утримання дитини аліменти з відповідача в розмірі 1\4 частини та на її утримання аліменти в розмірі 1\4 частини з всіх видів заробітку (доходу) відповідача, а всього просила стягнути 1\2 частину заробітку (доходу) відповідача.

В березні 2010 року відповідач за первісним позовом – ОСОБА_1 звернувся до суду з зустрічним позовом до ОСОБА_2 та просив відмовити позивачці у задоволенні позову, задовольнити його позов та нараховувати аліменти згідно з його доходів, відповідно до вимог статей 182, 183 СК України.

В судовому засіданні позивачка підтримала уточнені позовні вимоги,  посилаючись на обставини викладені в позовній заяві та просила їх задовольнити. Пояснила, що відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, угоди про добровільну сплату аліментів між нею та відповідачем не досягнуто, тому звертається до суду і просить стягнути аліменти  в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно, і до виповнення дитиною повноліття. Також пояснила, що перебуває у декретній відпустці  по догляду за дитиною до трьох років, тому просила стягнути на її користь аліменти в розмірі 1\4 частини всіх видів заробітку до досягнення дитиною трирічного віку. Зустрічні позовні вимоги ОСОБА_1 не визнала, просила відмовити в їх задоволенні.

Відповідач по первісному позову уточнені позовні вимоги визнав, не заперечував проти їх задоволення. В задоволенні зустрічних позовних вимог просив відмовити в зв’язку зі зміною позивачкою позовних вимог.

Суд,  вислухавши  сторони, дослідивши матеріали справи, вважає, що первісний позов підлягає задоволення, а в задоволенні зустрічного позову необхідно відмовити, виходячи з наступного.

Згідно ст.180 Сімейного кодексу України, батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.

Судом встановлено, що сторони перебувають  в зареєстрованому шлюбі з 27 вересня 2008 року  (а.с.3),  від якого мають неповнолітню доньку  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.4).

Оскільки останній є батьком дитини, і зобов’язаний її утримувати, то суд з урахуванням ст.ст. 180,182,191 Сімейного кодексу України, стягує з відповідача аліменти на дитину в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно, але не менше, ніж 30%прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 05.03.2010 року.

 Відповідно до ст.84 Сімейного кодексу України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

 В судовому засіданні сторони встановлено, що сторони з  травня 2009 року  разом не проживають, дитина знаходяться на утриманні позивачки.

       На даний час позивачка перебуває в декретній відпустці по догляду за дитиною до трьох років, тому суд вважає за необхідне стягнути з відповідача аліменти на її утримання щомісячно в розмірі 1\4 частини від всіх видів заробітку (доходу) відповідача до виповнення дитиною трирічного віку, тобто до 26.02.2012 року, починаючи з 05.03.2010 року.

Відповідно до ст.88 ЦПК України суд стягує з відповідача судовий збір в розмірі 51 грн. та 30грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення на користь держави.

Згідно ст. 84 ЦПК України суд стягує з відповідача  витрати за надання юридичної допомоги в розмірі 50 грн.

Таким чином, аналізуючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що первісні позовні вимоги з урахуванням доходів сторін та їх сімейного стану, підлягають задоволенню, а в задоволенні зустрічних позовних вимиг необхідно відмовити.

На підставі зазначеного та керуючись ст.ст. 84, 180, 182, 183 СК України, ст.ст. 57-60, 88, 130, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -

 

В И Р І Ш И В:

    Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

    Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця Київської області, проживаючого в АДРЕСА_1, аліменти на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженці м. Києва, проживаючої: АДРЕСА_2, на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженці м. Києва, прож: АДРЕСА_2 в розмірі 1\4 частини від всіх видів заробітку (доходу) відповідача, щомісячно до  виповнення дитиною повноліття, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 05.03.2010 року.

    Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця  Київської області, проживаючого: АДРЕСА_1, аліменти на утримання ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженці м. Києва, прож: АДРЕСА_2 в розмірі 1\4 частини від всіх видів заробітку (доходу) відповідача до виповнення дитиною трирічного віку, тобто до 26.02.2012 року, починаючи з 05.03.2010 року.

    Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця Київської області, проживаючого: АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1, проживаючої: АДРЕСА_2 витрати за надання юридичної допомоги в розмірі 50 грн., та на користь держави державне  судові витрати в розмірі 81 грн.

    В задоволенні зустрічних позовних вимог ОСОБА_2 – відмовити.

          Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду.

Апеляційна скарга може бути подана протягом 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду.

 

Суддя:    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація