Судове рішення #9808606

                                                                                              Справа №2-356/10

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

09 червня 2010 року                                                             Борзнянський районний суд Чернігівської області в складі:

                                                                                                 головуючого судді                               Луговця О.А.

                                                                                                 при секретарі                                        Чорнуха Н.О.

розглянувши в попередньому судовому засіданні в залі суду м. Борзни справу за позовом ОСОБА_1 до Височанської сільської ради Борзнянського району Чернігівської про визнання права власності на спадкове майно, -

В С Т А Н О В И В :

                ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Височанської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області про визнання права власності на житловий будинок та господарські будівлі, які залишилися після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року його діда ОСОБА_2 й знаходяться в АДРЕСА_1, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що він прийняв спадщину після смерті діда, але не може оформити право власності на спадкове нерухоме майно за заповітом через нотаріальну контору, оскільки у покійного спадкодавця відсутні правоустановлюючі  документи на належне йому домоволодіння.

                Позивач в судовому засіданні заявлені вимоги підтримав і просив їх задовольнити з вищевказаних підстав.

                Височанська сільська рада Борзнянського району в судове засідання представника не направила, подавши заяву про розгляд справи без їх участі, не заперечує проти задоволення вимог позивача.

                Враховуючи визнання відповідачем позову, що не суперечить закону, не порушує права та інтереси інших осіб, суд вважає можливим постановити рішення при проведенні попереднього судового засідання за наявними в справі доказами, що відповідає вимогам ст.ст.130, 174 ЦПК України.

                Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до слідуючого висновку.

                Відповідно до ст.524 ЦК УРСР спадкоємство здійснюється за законом і за заповітом; спадкоємство за законом згідно встановленої черговості має місце, коли і оскільки воно не змінено заповітом. Згідно зі ст.ст.1217, 1223 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом; право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

                Як встановлено в судовому засіданні, в домоволодінні, яке розташоване в АДРЕСА_1, та мало статус «колгоспного двору», проживали дід та баба позивача ОСОБА_2, ОСОБА_3, й кожному з цих осіб належало право власності на ? частини зазначеного домоволодіння, що підтверджується копіями свідоцтв про народження, одруження, укладення шлюбу, довідкою Височанської сільської ради Борзнянського району №266 від 27.05.2010р.

                ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, не склавши при житті заповіту; після неї спадщину прийняв її чоловік ОСОБА_2, ставши власником домоволодіння в цілому (1/2 + 1/2). Останній також помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, склавши при житті 08 лютого 2008 року на користь позивача заповіт на належне йому домоволодіння, інші спадкоємці на спадкове майно не претендують, - зазначені обставини підтверджуються копіями свідоцтв про смерть, заповіту, довідками Височанської сільської ради №254 від 20.05.2010р., №№267, 268 від 27.05.2010р. та Борзнянської державної нотаріальної контори №411/01-14 від 08.06.2010р., копією свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого Борзнянською державною нотаріальною конторою 04.05.2001р., а тому позивач має право на спадкове майно, як спадкоємець за заповітом.

                Згідно довідки-характеристики Ніжинського МБТІ  право власності на житловий будинок та господарські будівлі, які розташовані в АДРЕСА_1, в бюро технічної інвентаризації не зареєстроване.

                Таким чином, оскільки ОСОБА_1 являється спадкоємцем за заповітом смерті свого діда ОСОБА_2, прийняв спадщину, інші спадкоємці на спадкове майно не претендують, в померлого спадкодавця відсутні правоустановлюючі документи на належний йому житловий будинок з господарськими будівлями, які розташовані в АДРЕСА_1, що перешкоджає позивачеві оформити право власності на спадкове майно через нотаріальну контору, то суд вважає за можливе його позов задовольнити.

                На підставі викладеного, керуючись ст.ст.524, 529, 549 ЦК УРСР, ст.ст.1217, 1223 ЦК України, ст.ст.10, 60, 130, 174, 208, 212-215 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

                Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно, яке складається з житлового будинку і господарських будівель загальною вартістю 62459 грн., розташованих в АДРЕСА_1, та належали померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2.

                Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернігівської області через Борзнянський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Суддя Борзнянського районного суду                                                                О.А.Луговець

  • Номер: 22-ц/817/445/19
  • Опис: за позовом ПАТ КБ "Приват Банк" до Дацківа В.П. про стягнення заборгованості за кредитним договором
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-356/10
  • Суд: Тернопільський апеляційний суд
  • Суддя: Луговець Олександр Анатолійович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 22.03.2019
  • Дата етапу: 22.04.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація