Судове рішення #98106
11/156пн

                                ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ  

                                  83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

                                                             Р І Ш Е Н Н Я   

                                                            іменем України


31.07.06 р.                                                                               Справа № 11/156пн                               

Господарський суд Донецької області у складі головуючого судді Л.Ф.Чернота     

при помічнику судді Соловйовій О.О.


За участю представників:

від позивача: не з’явився

від відповідача: Курінний С.В. – за довіреністю

від третьої особи: не з’явився


Розглянув у відкритому судовому засіданні справу:

за позовом: Приватного підприємства „Варта” м. Донецьк

до відповідача: Донецького обласного центру зайнятості м. Донецьк

третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Громадська організація „Центр тендерних процедур та бізнес планування” м. Київ

про визнання торгів проведених Донецьким обласним центром зайнятості з придбання охоронних послуг недійсними

                                                                                                                   

У судовому засіданні оголошено перерву,

з 24.07.2006р. по 25.07.2006р.,

згідно ст. 77 ГПК України

В С Т А Н О В И В:


          Позивач, Приватне підприємство „Варта” м. Донецьк звернувся до господарського суду з позовом до відповідача, Донецького обласного центру зайнятості м. Донецьк про визнання торгів проведених Донецьким обласним центром зайнятості з придбання охоронних послуг недійсними.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на порушення відповідачем ст. 21, п. 2 ст. 28, 291 Закону України „Про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти”, копію тендерної документації, копію скарги № 17 від 05.04.2006р.,  копію листа № 14-1195 від 05.04.2006р.

Відповідач надав відзив № 07-2015 від 07.06.2006р., в якому проти позовних вимог заперечує, посилаючись на те, що позивач був повідомлений відповідно до вимог Закону України „Про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти” про результати розкриття тендерних пропозицій.

Позивач заявив клопотання та просить витребування у відповідача копії протоколу розкриття тендерних пропозицій від 21.06.2006р. Суд розглянув клопотання та задовольнив.


Позивач надав клопотання №42 від 13.06.2006р., в якому просить  залучити для надання інформації та роз`яснень, а також пред`явлення відповідних атестатів та сертифікатів представника Центра тендерних процедур та бізнес планування, зобов`язати відповідача надати докази розміщення відповідних оголошень у „Вестнике государственных закупок» або інформаційному Бюлетені Тендерної Палати. Суд розглянув клопотання та задовольнив.

Ухвалою від 13.06.2006р. суд залучив до участі у справі третю особу без самостійних вимог на стороні відповідача – Громадську організацію „Центр тендерних процедур та бізнес планування” м. Київ.


Третя особа, в судове засідання не з’явилась, письмові пояснення щодо позовних вимог не надіслала, причин неявки не пояснила.

Від сторін надійшло клопотання, в якому просять продовжити строк вирішення спору на 1 місяць. Суд розглянув клопотання та задовольнив.

Ухвалою суду від 22.06.2006р. у судове засідання 13.07.2006р. були викликані представники Управління Державної Служби Охорони   при УМВС України в Донецькій області м.Донецьк (вул.Ходаковського, 10 “А”, м.Донецьк, 83023), Приватного підприємства Охоронно-пошукового агентства “Витязь” м.Артемівськ (вул.Комсомольська, 24, м.Артемівськ, 84500), Товариства з обмеженою відповідальністю “Вневідомча охорона” м.Донецьк (вул.Щетиніна, 20, м.Донецьк, 83119), Товариства з обмеженою відповідальністю “Сфера” м.Донецьк (вул.Щетиніна, 20, м.Донецьк, 83119)  для надання пояснень по справі. Суд заслухав пояснення учасників тендерних торгів та залучив до матеріалів справи письмові пояснення щодо позовних вимог.

          ТОВ “Вневідомча охорона” надало заперечення на позовну заяву, в яких заперечує проти позовних вимог.

          Управління Державної Служби Охорони при УМВС України в Донецькій області  надало пояснення, в яких зазначає, що є порушення вимог приписів ст. ст. 26, 28 ЗУ „Про  закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти”.

          ТОВ „Сфера” та ПП Охоронно-пошукове агентство “Витязь” у судовому засіданні проти позовних вимог заперечують.

          Позивач надав клопотання б/н від 12.07.2006р., в якому просить витребувати у відповідача копію звіту про результати здійснення процедури закупівлі складеного на виконання вимог ст. 17 ЗУ „Про  закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти”. Суд розглянув клопотання та відмовив у задоволенні у зв’язку з безпідставністю.

          Відповідач надав клопотання б/н від 13.07.2006р., в якому просить надати матеріали справи для ознайомлення. Суд розглянув клопотання та задовольнив.

          Позивач надав доповнення до позовної заяви б/н від 24.07.2006р., в якому просить визнати торги, які проведені Донецьким обласним центром зайнятості з придбання охоронних послуг недійсними; витребувати від Пролетарського районного управління Пенсійного Фонду України в м. Донецьку відомості (копії відповідних звітів) про кількість робітників ТОВ „Вневідомча охорона” станом на 01.01.2006р., а також станом на 01.02.2006р.; витребувати від Донецького обласного управління статистики копії балансу та звіту про фінансові результати (форма-2) ТОВ „Вневідомча охорона” станом на 01.01.2006р.

          Суд розглянув клопотання позивача щодо витребування додаткових документів та відмовив у задоволенні у зв’язку з тим, що дані документи не мають значення для вирішення справи.

          Позивач надав клопотання б/н від 24.07.2006р. та просить витребувати від Служби Безпеки України певні документи та інформацію. Суд розглянув клопотання та відмовив у задоволенні у зв’язку з безпідставністю.

          Відповідач  через канцелярію суду надав клопотання б/н від 25.07.2006р., в якому просить розглядати справу 25.07.2006р. без участі представника відповідача. Суд розглянув клопотання та задовольнив.

          

  Представників сторін було ознайомлено з правами та обов’язками у відповідності із ст. 22 Господарського процесуального кодексу України.

   У  судовому  засіданні   складено  протокол, який  долучено  до  матеріалів  справи.

Ст.33 Господарського процесуального кодексу України зазначає - кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.  

Справа слуханням була відкладена, згідно ст. 69 Господарського процесуального кодексу України.

          

          Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін суд встановив, що 12.09.2002р. між Донецьким обласним центром зайнятості та Громадською організацією „Центр тендерних процедур та бізнес планування” укладений договір про співробітництво № 12/09-011, згідно розділу 1 якого сторони зобов`язуються здійснювати співробітництво, направлене на забезпечення кваліфікованого здійснення процедур закупівель товарі, робіт і послуг за державні кошти у замовника, забезпечення прозорості державних закупівель, їх ефективне функціювання, інформаційну підтримку.


Відкриті тендерні торги були проведені відповідно до Закону України “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти” (надалі – Закон). Згідно з вимогами статті 20 Закону позивачу була надана тендерна документація на закупівлю товарів, копія якої міститься у матеріалах справи.

          Статтею 21 Закону у редакції, яка діяла на момент надання тендерної документації, встановлено, що остання повинна містити: інструкцію щодо підготовки тендерних пропозицій, основні умови, які обов'язково будуть включені до договору про закупівлю чи проекту договору про закупівлю.

24.01.2006р. відповідачем здійснено розкриття тендерних пропозицій відповідно до протоколу  розкриття тендерних (цінових) пропозицій № 6.

Протокол розкриття тендерних пропозицій підписаний всіма членами тендерного комітету та учасниками, в тому числі представником позивача без розбіжностей.

Із матеріалів справи вбачається, що відповідач листом № 14-627 від 21.02.2006р. повідомив позивача про результати торгів.

Згідно до вимог ст. 21 Закону України “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти” державні закупівлі здійснюються на основі, зокрема таких принципів як      максимальна економія та ефективність; добросовісна конкуренція серед учасників;      відкритість  та   прозорість   на   всіх   стадіях   державних закупівель.


              Статтею 41 Закону України “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти” передбачено, що  з  метою  запобігання  проявам  корупції  та  формування ефективного  конкурентного  середовища у сфері закупівель замовник  зобов'язаний    забезпечити    прозорість   здійснення   державних закупівель шляхом оприлюднення необхідної інформації, передбаченої цим  Законом  щодо  закупівлі  товарів, робіт і послуг за державні кошти  за допомогою інформаційних систем у мережі Інтернет, а саме розмістити:  річні  плани державних закупівель;  оголошення про  заплановану  закупівлю  чи   про   проведення попередньої кваліфікації;    протокол  розкриття тендерних (цінових) пропозицій;  акцепт  тендерної  пропозиції  та повідомлення про результати торгів;   запит  щодо  цінових пропозицій (котирувань);   звіт про результати здійснення процедури закупівлі, включаючи

всі додатки до нього;  оголошення про результати проведеної процедури закупівлі;  інформацію, що  стосується  розгляду  скарги,   у   разі   її надходження   (інформацію   про  отримання  скарги,  рішення  щодо розгляду скарги).


    Інформація  щодо   державних   закупівель,   передбачена  цим Законом, розміщується послідовно принаймні в одній з інформаційних систем  у  мережі  Інтернет  згідно  з  власним  регламентом  та в порядку,  передбаченому  інформаційними  системами.  При  цьому  в обраній  замовником  інформаційній системі у мережі Інтернет мають бути   розміщені   всі   без   винятку  документи  щодо  державних закупівель,  передбачені  цією статтею.

    Строки  висвітлення  інформації,  передбаченої  у  частині першій   цієї   статті,  повинні  відповідати  строкам  здійснення процедур закупівель товарів, робіт і послуг, передбачених Законом.

              Замовник оприлюднює інформацію, передбачену цим Законом, в інформаційних  системах в мережі Інтернет шляхом її направлення до таких  систем  у  паперовому  або  електронному вигляді в порядку, передбаченому  інформаційними системами.

Вимоги щодо інформаційних систем у мережі  Інтернет щодо забезпечення захисту державної    інформації, здійснення електронних державних  закупівель та забезпечення виконання вимог цього  Закону містить ст. 42  Закону України “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”.


    При цьому, неоприлюднення   замовником   інформації  щодо  здійснення державних закупівель,  передбаченої цим Законом,  в  інформаційній системі у мережі Інтернет,  яка відповідає вимогам, визначеним цим Законом,  може оскаржуватися в порядку,  передбаченому статтею  37 цього  Закону,  або  в судовому порядку та є підставою для відміни торгів.

Відповідно до ч. 2 ст. 37 Закону України “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти” в редакції Закону України від 23.08.2005р. замовник або уповноважений орган можуть не розглядати скаргу, якщо вона була подана пізніше ніж протягом 15 календарних днів з дня настання підстави для її подання. Якщо уповноваженим органом прийнято рішення про повернення скарги без розгляду, він повідомляє про таке рішення комісію по розгляду скарг при Тендерній палаті України протягом трьох робочих днів.

          Із матеріалів справи  вбачається, що позивачем скаргу подано лише 05.04.2006р., отже після встановленого законом 15-денного строку.


              Відповідно до ст. 26 Закону України “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти” розкриття   тендерних  пропозицій  відбувається  у  день закінчення строку їх подання  у  час  та  у  місці,  зазначених  у тендерній  документації.

              До  участі  у  процедурі  розкриття  тендерних  пропозицій замовником  повинні бути допущені всі учасники, що подали тендерні пропозиції, або їх уповноважені представники, а також представники державних  органів  державної  влади  (у  тому числі депутати всіх рівнів). Відсутність учасника або його уповноваженого представника на  процедурі  розкриття  тендерних  пропозицій не є підставою для нерозкриття, нерозгляду або відхилення його тендерної пропозиції.

              Під  час  розкриття  тендерних  пропозицій   перевіряється наявність  всіх  необхідних документів, передбачених тендерною або кваліфікаційною документацією, правильність їх оформлення, а також мають  бути  оголошені замовником присутнім представникам учасника найменування  та  адреса  кожного  учасника, ціна кожної тендерної пропозиції.  Під  час  розкриття  тендерних пропозицій складається протокол згідно з установленою уповноваженим органом формою, копія якого  надається  всім  учасникам  на  їх  запит  протягом  одного робочого дня після дня отримання від учасника відповідного запиту. Ці  відомості  зазначаються  у  звіті  про  результати  здійснення процедури   закупівлі.  Протокол  розкриття  тендерних  пропозицій оприлюднюється   замовником  в  інформаційних  системах  в  мережі Інтернет  протягом  п'яти  робочих днів з дати розкриття тендерних пропозицій.

            Замовник визначає  переможця  торгів  із   числа   учасників, тендерні пропозиції яких не було відхилено,  на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених у тендерній документації.

              Загальний  строк  здійснення  оцінки  тендерних пропозицій та визначення  переможця  торгів  не  повинен перевищувати 15 робочих днів  після  дня  розкриття  тендерних пропозицій.

          Отже, відповідачем на підставі  критеріїв і методики оцінки, зазначеній у тендерній документації визначено переможця торгів -  ТОВ «Вневідомча охорона».

          Крім того, позивач був повідомлений про результати  проведених торгів письмово, про що свідчить копія листа № 14-627 від 21.02.2006р. та реєстр поштових відправлень.


          Таким чином, позивач не надав  доказів у розумінні ст. ст. 33, 36 ГПК України порушення відповідачем ні принципу відкритості та прозорості при проведенні тендерних торігв, ні вимог ст. 26 Закону України “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”.

          Суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позовних вимог.



На підставі вищекладеного, керуючись Законом України “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти” та на підставі ст.ст. 42, 43, 22, 27, 30, 33, 36, 43, 49, 69, 77, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд , -


ВИРІШИВ:


У задоволенні позовних вимоги Приватного підприємства „Варта” м. Донецьк до відповідача, Донецького обласного центру зайнятості м. Донецьк, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Громадська організація „Центр тендерних процедур та бізнес планування” м. Київ,  про визнання торгів проведених Донецьким обласним центром зайнятості з придбання охоронних послуг недійсними   – відмовити.


          Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття.


          


Суддя                                                                         Чернота Л.Ф.                               


Надруковано 4 примірники:

1 позивачу

1 відповідачу

третій особі 11 у  справу 11/156пн

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація